czech english Na webu naleznete 106 131 fotek a 606 videí.
kalendář
srpen 18
po
út
st
čt
so
ne
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
krátké zprávy

Prázdninové tréninky
Během letních prázdnin budou tréninky v ZŠ Vybíralova každé úterý a čtvrtek od 18 do 20h.

Letní soustředění!
Na konci letních prázdnin jako každý rok vyrážime na letní soustředění do Malých Svatoňovice. Aktuálně jsou všechna volnu místa vyčerpána. Pokud se místa uvolní budeme informovat. Informace jsou ZDE. Konečný seznam účastníků.

Přihláška do Sonkalu
Pro nové členy máme on-line přihlášku.

Buďte informováni!
Chcete vědet hned o aktualizacích na tomto webu? Zadejte svůj mail a budete mít informaci okamžite!

subscribeunsubscribe
Sledujte nás
Sledujte Sonkal prostřednictvím RSS čtečky Sledujte Sonkal na FaceBooku Sledujte Sonkal na Instagraumu Sledujte náš kanál na Youtube

Víno, okurky, taekwon-do

TTT
  110
Seminář s velmistrem Choi Jung-hwa (IX. dan)
Ondřej Vrábel, 7.7.2015Všechny tři ingredience nadpisu patři již mnoho let ke královskému městu Znojmu. Byť taekwondo zhruba posledních 20 let. Po dvou letech jsme na jih Moravy opět vyrazil a stejně jako minule byl cílem naší návštěvy seminář se synem zakladatele taekwonda, tedy velmistrem Choi Jung Hwa. Tentokrát byla naše výprava pouze tříčlenná, ale to nebylo na škodu v nabírání informací.

Protože místní vinice mají rády slunce, tak si jej organizátoři přichystali i na celý nedělní seminář. Byť jsme byli schování ve stínu sportovní haly, tak venkovní teplo pronikalo pod doboky od prvních minut. Začátek semináře patřil po příchodu Velmistra Choie tiché pokloně a vzpomínce generálu Choi Hong-hi. Přestože nás Generál opustil již před 13 lety, tak jeho práce žije dále v každém taekwondistovi.

Úvod semináře byl správně ostrý pro šesté dany a vyšší, protože začátek s nejvyšší sestavou Tong-Il nečekal opravdu nikdo :) Po vydatném procvičení a osvětlení historického odkazu úvodních technik již následovala část pro ostatní účastníky. Postupně se dostalo na základní kopy, kde Velmistr Choi opět kladl velký důraz na čelní kop a správné zapojení těla. Zajímavým zpestřením byl i dril technik rukou, resp. jejich kombinace, v podání Velmistra Nichollse po kterém na nikom nezůstala nit suchá.

Sestavy se cvičily hodně na přeskáčku, ale to nikomu nevadilo. Vyšší dany část semináře asistovali při procvičování kopů na lapy a vyražeče. Proti původnímu předpokladu se jelo bez přestávky na oběd, což nám dost výrazně nabouralo energetické krytí našich výkonů :-D. Takže v pauze jsem využil zapomenutý energetický gel. Na závěr semináře následovalo tradiční hromadné a skupinové focení.

Seminář přinesl i několik negativ. Především tradiční pozdní začátek, protože Velmistr prostě chodí pozdě. Jaký to rozdíl proti Velmistru Hwangovi. Druhým negativem byla i koncepce semináře, resp. asi žádná o čemž svědčí skákání z jednoho tématu na druhý. Zde opět vyzdvihnu semináře, které vede Velmistr Hwang, protože ty mají jasně daný plán podle, kterého se postupuje.

Přínosy zpětně vidím v mnoha zajímavých filozofických myšlenkách, které Velmistr Choi během semináře zmínil. Především volně přeloženo - znáte-li jednu věc (techniku) skrz na skrz (tedy velmi dobře) tak znáte i všechny ostatní. Výklad - poznáním principů taekwonda na jedné technice známe princip provádění všech ostatních technik.
Dalším benefitem bylo poznání nových taekwondistů z celé Evropy. O tom jsou semináře především
Semináře s legendami Taekwon-do nám pravidelně zpestřují náš trénink, je to jedna z našich motivací. Přidej se k nám a za pár let pojedeš s námi. Nábor do kurzů pro děti, mládež a dospělé probíhá celý rok - Informace k náboru zde
Komentáře návštěvníků webu
Pro přidání komentáře se musíte nejprve přihlásit.
Všechny komentáře jsou již zobrazeny.
Cvičte Taekwon-Do jako Pavel Šnábl
Za finanční podpory Hlavního města Prahy a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy


přihlášení
Jméno
Heslo

Trvale přihlásit
Registrace   Zapomenuté heslo
minidiskuze

přidat příspěvek:

anketa
Chcete mít vánoční exhibici v
Divadle Horní Počernice?(18)
Telocvičně ZŠ Vybíralova?(10)
Taekwon-Do , bojové umění , trénink dětí a mládeže , sebeobrana , Černý Most, Petřiny , Horní Počernice , Hloubětín a Velké Přílepy
Taekwon-Do , martial art , training kids & youth , self-defense , Černý Most, Petřiny , Horní Počernice , Hlouběžín & Velké Přílepy
Copyright © 2003 – 2018, Taekwon-Do ITF Sonkal
sonkal@taekwondo.cz
img