czech english Na webu naleznete 106 633 fotek a 606 videí.
kalendář
srpen 18
po
út
st
čt
so
ne
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
krátké zprávy

Letní soustředění!
Na konci letních prázdnin jako každý rok vyrážime na letní soustředění do Malých Svatoňovice. Aktuálně jsou všechna volnu místa vyčerpána. Pokud se místa uvolní budeme informovat. Informace jsou ZDE. Konečný seznam účastníků.

Přihláška do Sonkalu
Pro nové členy máme on-line přihlášku.

Buďte informováni!
Chcete vědet hned o aktualizacích na tomto webu? Zadejte svůj mail a budete mít informaci okamžite!

subscribeunsubscribe
Sledujte nás
Sledujte Sonkal prostřednictvím RSS čtečky Sledujte Sonkal na FaceBooku Sledujte Sonkal na Instagraumu Sledujte náš kanál na Youtube

Tomáš Bobek Mistrem ČR pro rok 2002

TTT
  126
Mistrovství České republiky juniorů a seniorůOndřej Vrábel, 13.10.2002 – Uplynulý víkend opětovně v Třeboni patřil taekwondistům z celé republiky. K vyvrcholení letošní soutěžní sezóny se sjelo více než 240 závodníků z 22 škol. Přestože se soutěže jednotlivců z různých důvodů (většinou zdravotních) nezúčastnili mnozí ostřílení borci – Šárka Kaňková, Lukáš Vaněk, Jaroslav Mašek a nebo Honza Kubát bylo k vidění mnoho velmi pěkných klání. Diváci mohli shlédnout například Jaromíra Michla (mnohonásobný Mistr Evropy a Mistr světa z roku 1999 ve speciálních přerážecích technikách), který předvedl bezchybné výkony jak v eliminaci tak ve finále t-ki, rovněž výkony Radky Heyduškové (mnohonásobná Mistryně Evropy a Mistryně světa z roku 1994) jenž zvítězila v silovém přerážení a technických sestavách seniorky I. dan a vyšší. Sonkal reprezentovalo 15 závodníků a to jak v juniorské tak seniorské kategorii.
Při úvodním nástupu všech závodníků a škol proběhlo slavnostní vyhlášení výsledků letní fotografické soutěže, kterou pořádal svazový server www.taekwondo.cz. Drobnými cenami byli oceněni první tři v celkovém pořadí. Pro náš oddíl toto předávání bylo více než příjemné, protože 1. místo získala fotka Báry Lály Sýkorové a 3. místo Martina Hlůže, ocenění v podobě toboku (1. v pořadí) a triček (2. a 3. pořadí) je velmi praktické.
Následně se již naplno rozběhli boje v technických sestavách (tulech) na třech zápasištích, do kterých zasáhli všichni naši závodníci. Bronzové medaile v této disciplíně vybojovali Martin Svitek (senioři 2.-1. kup) a Pavel Bareš (senioři I. dan), zlatý návrat do závodního kolotoče byl i v podání Slávka Vinogradova (senioři 6.-5. kup). V neděli tým seniorů nastoupil i v odpoledním finále, kde podlehl tým z Frýdku-Místku což znamenalo stříbrné medaile. Velkou pochvalu si za své výkony zaslouží i Milan Fulmek a Filip Konár, kteří přestože nezískali žádnou medaili, bojovali ve své tulařské kategorii opravdu naplno, oba od medailí dělilo jen jedno vítězství. Rovněž velmi dobře se předvedl juniorský tým v týmových technický sestavách, i když spolu v novém složení cvičí jen krátce, jsou příslibem do dalších let.
Ve sportovním boji jsme zaznamenali o trochu více medailových úspěchů – Bára Sýkorová 1. místo (juniorky do 60kg), Hoang Pepa Huy rovněž 1. místo (senioři do 54kg), Tran Vu Huy 2. místo (senioři do 54kg) a 3. místa Tomáš Bobek (senioři do 71kg), Michal Růžička (junioři nad 70kg). Bronzové medaile získal i náš seniorský tým, když podlehl stejně jako v technických sestavách týmu Frýdku-Místku.
Třetí v pořadí je naše dlouhodobě parádní disciplína speciální přerážecí techniky (t-ki) – Lucka Kolmanová po rozeskakování získala bronzovou medaili (juniorky B), Bára Sýkorová podlehla jen vítězce Petře Tošnarové (juniorky A) a Tomáš Bobek také 2. místo za vítězem Mírou Michlem, který skákal s naprostým přehledem a přerazil co mu pod nohy přišlo. O bronzové medaile se přičinili ještě naši senioři v týmové soutěži. Zlaté medaile čekala na děvčata z našeho týmu juniorek – nejdříve získaly 9 bodů v základních pokusech a poté své výkony potvrdili v rozeskakování o zlaté medaile.
Poslední disciplínou bylo jako vždy silové přerážení, tedy korejsky wirok. Zde jsme měli 4 zástupce – Martin Hlůže (junioři A), Martin Svitek (senioři A), Slávek Vinogradov (senioři B) a Lála Sýkorová (juniorky A), ale jen posledně jmenovaná dosáhla na medailové pozice, 2. místo.
Stejně jako v roce 2000 bylo i letošní Mistrovství ČR pojato s ohledem na diváky a tak vybrána finalová utkání proběhla až v neděli po obědě. Úvod obstaral slavnostní nástup všech závodníků, kteří po slibu Taekwon-do společně zacvičili sestavu Chon-Ji a sklidili od obecenstva velký potlesk. Po té následovala malá ukázka sebeobrany, tradičního boje, speciálních přerážecích technik v podání Jaromíra Michla a exhibiční přerážení střešních tašek Rosti Kaňky. Diváci mohli shlédnout finále juniorských a seniorských týmových sestav, několik finále sportovního boje, finále speciálních přerážecích tecnik seniorek, juniorů a seniorů, v kterých nadchl výkon Jaromíra Michla, jenž všech 5 technik zdolal s naprostou jistotou a přehledem. K vidění bylo i finále silového přerážení seniorů.
Po skončení finálových zápasů následovalo slavnostní vyhlášení Mistrů České republiky za rok 2002. V loňském roce uteklo Tomáši Bobkovi vítězství jen o pár bodů, ale v letošním roce již ne a stal se tak Mistrem ČR v seniorech A. V konečném pořadí oddílů samotného šampionátu jsme obsadili 6. místo (4 zlaté, 4 stříbrné a 8 bronzových medailí). V souhrnu soutěží započítávaných do šampionátu o Mistry ČR (republikové soutěže a Mistrovství ČR) jsme obsadili vynikající 5. místo (14-9-13).
Kompletní výsledky Mistrovství ČR


Statistika soutěžně nejúspěšnějších oddílů za rok 2002Do konce roku ještě proběhnou dvě nesvazové soutěže Morava Open a Vánoční šampionát školy Naeryo Chagi, rovněž II. Soutěž Středisek Talentované Mládeže a 6. Juniorské Mistrovství světa v Portoriku.

Mohlo by Vás také zajímat:
Videa z Mistrovství ČR
Cvičte Taekwon-Do jako Pavel Šnábl
Za finanční podpory Hlavního města Prahy a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy


přihlášení
Jméno
Heslo

Trvale přihlásit
Registrace   Zapomenuté heslo
minidiskuze

přidat příspěvek:

anketa
Chcete mít vánoční exhibici v
Divadle Horní Počernice?(18)
Telocvičně ZŠ Vybíralova?(12)
Taekwon-Do , bojové umění , trénink dětí a mládeže , sebeobrana , Černý Most, Petřiny , Horní Počernice , Hloubětín a Velké Přílepy
Taekwon-Do , martial art , training kids & youth , self-defense , Černý Most, Petřiny , Horní Počernice , Hlouběžín & Velké Přílepy
Copyright © 2003 – 2018, Taekwon-Do ITF Sonkal
sonkal@taekwondo.cz
img