czech english Na webu naleznete 106 976 fotek a 607 videí.
kalendář
srpen 18
po
út
st
čt
so
ne
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
krátké zprávy

Letní soustředění!
Na konci letních prázdnin jako každý rok vyrážime na letní soustředění do Malých Svatoňovice. Aktuálně jsou všechna volnu místa vyčerpána. Pokud se místa uvolní budeme informovat. Informace jsou ZDE. Konečný seznam účastníků.

Přihláška do Sonkalu
Pro nové členy máme on-line přihlášku.

Buďte informováni!
Chcete vědet hned o aktualizacích na tomto webu? Zadejte svůj mail a budete mít informaci okamžite!

subscribeunsubscribe
Sledujte nás
Sledujte Sonkal prostřednictvím RSS čtečky Sledujte Sonkal na FaceBooku Sledujte Sonkal na Instagraumu Sledujte náš kanál na Youtube

Podzimní soustředění 2013 - první dva dny

TTT
  105
Podzimní soustředění (informace)
Jan Dvořáček, 28.10.2013 – Dne 26. 10. 2013 v sobotu jsme se vypravili na každoroční podzimní soustředění, které se vždy pořádá před mistrovstvím ČR, a stejně jako již minulé roky se koná opět v Zákupech. To je malá vesnička mezi Mimoní a Českou Lípou.

Vyráželo se tedy v sobotu 26. 10. 2013 cca v 9:00 od ZŠ Vybíralova na Černém mostě a pro většinu účastníků byla doprava společná autobusem. Někteří, včetně mě, se do Zákupů dopravili po vlastní ose. Po příjezdu na místo konání se všichni pustili do přenášení věcí od autobusu do ubytovny a poté stavění tatami v tělocvičně. Po skončení těchto aktivit následoval oběd, asi ve 12:30, a ihned po něm přenáška ohledně soutěžních pravidel v Taekwon-Do ITF, kterou vedl Ondra Vrábel.

V 15:00 započal první trénink, který byl zaměřen především na tuly a techniky v jednotlivých tulech. Tréninku se účastnili všichni z přítomných (někteří pouze jako kameramani). Jelikož se jednalo o první trénink na soustředění, nebyl příliš fyzicky náročný. Celý trval do 17:00 hod. Od 18:00 hod nás čekala večeře a od 20:00 do 21:00 večerní trénink. Na tomto tréninku se nejprve ještě probrala soutěžní pravidla (to, co se nestihlo odpoledne) a poté se starší cvičící odebrali na trénink silového přerážení, jehož vedení se nadšeně chopil Martin Svitek. Zbylí mladší cvičenci se pod vedením Ondry Vrábela zaměřili na trénink speciálních technik. Po skončení tohoto tréninku se všichni odebrali provést pravidelné úkony před spaním a od 22:00 již následovala večerka. Po večerním tréninku ještě dorazili dva účastníci, kteří akorát přijeli z Třeboně, kde byli na soustředění české reprezentace.

Druhý den, tedy v neděli započal snídaní od 8:00. Někteří odvážlivci (přiznám se, že já mezi nimi nebyl) se rozhodli již v 7:00 podstoupit ranní běhání. V 10:00 nás opět čekal trénink, který byl tentokrát zaměřený na speciální techniky pro vyšší pásky (modré, červené a černé) pod vedením Ondry Vrábela. Nižší pásky se věnovaly cvičení tulů, které vedl Martin Svitek. Celý trénink byl zakončen posilováním, rovněž pod odborným vedením Martina Svitka.

Ve 12:30 byl oběd a po něm jsme někteří odjeli auty do vedlejší vesnice, kde jsme fotili různé Taekwon-Do techniky a různé akce. Myslím, že se spousta fotek povedla a jistě si je můžete prohlédnout na našich stránkách v záložce Fotogalerie.
Po příjezdu z focení následoval ihned odpolední trénink v 15:00. Tentokrát byl zaměřen na matsogi, resp. nácviku kombinací na matsogi a později na rozvoj rychlostní vytrvalosti v matsogi. Celý trénink byl fyzicky hodně náročný, ale všichni jsme jej statečně zvládli. Trénink končil v 17:00 řádným protažením unavených svalů. Tradičně v 18:00 jsme se odebrali na večeři.

V 19:00 některé červeno černé a černé pásky čekalo přezkoušení na vyšší technické stupně, tedy Danové. V přezkoušení byl zahrnut celý zkouškový program. Začínaly se tuly, poté následovalo matsogi se sebeobrannou, poté speciální techniky a nakonec silové přerážení a teoretické znalosti. Všichni zúčastnění podali slušné výkony. Někteří lepší, někteří horší, ale bohužel jen někteří byly puštěni na prosincové zkoušky. Po skončení přezkoušení následoval individuální trénink, který výjimečně započal ve 20:30, a tudíž skončil v 21:30, tedy o půl hodiny déle. Po tréninku opět přišla pravidelná večerka.
Komentáře návštěvníků webu
Pro přidání komentáře se musíte nejprve přihlásit.
Všechny komentáře jsou již zobrazeny.
Cvičte Taekwon-Do jako Pavel Zavadil
Za finanční podpory Hlavního města Prahy a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy


přihlášení
Jméno
Heslo

Trvale přihlásit
Registrace   Zapomenuté heslo
minidiskuze

přidat příspěvek:

anketa
Chcete mít vánoční exhibici v
Divadle Horní Počernice?(18)
Telocvičně ZŠ Vybíralova?(12)
Taekwon-Do , bojové umění , trénink dětí a mládeže , sebeobrana , Černý Most, Petřiny , Horní Počernice , Hloubětín a Velké Přílepy
Taekwon-Do , martial art , training kids & youth , self-defense , Černý Most, Petřiny , Horní Počernice , Hlouběžín & Velké Přílepy
Copyright © 2003 – 2018, Taekwon-Do ITF Sonkal
sonkal@taekwondo.cz
img