czech english Na webu naleznete 104 491 fotek a 601 videí.
kalendář
únor 18
po
út
st
čt
so
ne
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1
2
3
4
krátké zprávy

Czech Open 2018
Do konce února se mohou naši závodníci přihlašovat na letošní ročník mezinárodního turnaje Czech Open, který se koná v Nymburce. Informace k účasti a formulář přihlášky lze najít v pravém menu po přihlášení uživatele.

Oddílové soupravy
budou od úterý 29. ledna k vyzvednutí na Černém Mostě v časech tréninků.

Placení oddílových příspěvků
Pro ty, kteří nemají uhrazeny příspěvky na únor až červen platí již částka 1900 Kč. Úhradu je možno uskutečnit hotově na tréninku nebo převodem na oddílový účet (189640131/2010). Do textu uveďte za koho je platba, variabilní symbol není žádný. Rodiče, kteří cvičí v rámci promo akce zdarma zaplatí pouze 300 Kč známku na celý rok 2018.

Velikonoční soustředění
Aktuálně zbývá posledních několik volných míst. Pokud se chcete přihlásit ověřte si volné místo!
Přidejte se k nám na Velikonočním soustředění v Zákupech nedaleko od České Lípy a zažijte spoustu nevšedních zážitků včetně pondělní pomlázky. Informace ZDE. Postupně doplňovaný seznam účastníků.

Sobotní tréninky
budou pořádány takto:
17.2. - NE
24.2. - ANO
3.3. - ANO

Jarní prázdniny Velké Přílepy
V týdnu od 19. do 25. února nebudou z důvodu jarních prázdnin tréninky v naší tělocvičně ve Velkých Přílepech.

Přihláška do Sonkalu
Pro nové členy máme on-line přihlášku.

Buďte informováni!
Chcete vědet hned o aktualizacích na tomto webu? Zadejte svůj mail a budete mít informaci okamžite!

subscribeunsubscribe
Sledujte nás
Sledujte Sonkal prostřednictvím RSS čtečky Sledujte Sonkal na FaceBooku Sledujte Sonkal na Instagraumu Sledujte náš kanál na Youtube

Okinawská inspirace

TTT
  13
Seminář Okinawského karate
Martin Svitek, 22.7.2012 – Jsem zarytě věrný taekwondu, ale pro dobré taekwondo musí být pestrý přehled. A tak jsem se přihlásil na otevřený seminář Okinawského karate (http://www.bujutsukan.cz/2012/05/mezinarodni-seminar-okinawskeho-karate/), ať pochytím něco zajímavého. Přece jen Gen. Choi taekwondo vytvořil na základě svých zkušeností právě s karate (ačkoliv stylem Shotokan) a Taekkyon, takže vlastně úplný nevěrník taky nejsem. V popisu semináře bylo, že je otevřen i pro ostaní styly, takže jsem čekal 30 karatistů a 15 lidí v teplákách, po přihlášení mi i přišlo podobné info, že Okinawáků je tolik a tolik a z ostatních stylů přijde asi 20 lidí. Zřejmě mi mozek fungoval na polovic, protože mi až v sobotu došlo, že ostatní styly jsou přece třeba taky karatisti. A tak jsem vešel do tělocvičny, kde bylo asi 40 lidí v kimonech a já v toboku. No, ale co, kdo se bojí, nesmí do lesa.
Nebudu to prodlužovat (kdo to má pak překládat) a napíšu v bodech, co mě zaujalo nejvíc a můžete se podívat na pár fotek a videí.

1. velmi akční a příjemně náročná rozvička, tedy potvrzení toho, co se snažím většinou učit a mám podloženo z více zdrojů. Před tréninkem žádné dlouhé výdrže v pasivním protahování na zemi, většinou dynamické cviky, v sestavách, s velmi silným specifickým dýcháním (snad trochu podobnému jógínskému udžají, kdo by znal) . Prostě je vám hned teplo. A na konci 3 krásné verze „kliků“ – kdo má tu smůlu, že pode mnou občas cvičí, tak si je určitě užije :o)

2. Velmi velký důraz se kladl na držení těla. Část jejich posilování a jediná kata, kterou jsme na semináři cvičili – Sanchin, se na toto zaměřují. Právě to, že jsem si velmi neuměle mohl opsat a zacvičit katu Sanchin a měl to štěstí, že do mě párkrát bouchli a srovnali mě, byla pro mě jedna z nejpodnětnějších částí semináře. Pro ty, co mají zájem se můžou podívat na to, jak kata vypadá v provedení Morio Higaonny, jednoho z nejznámějších představitelů tradičního karate (http://www.youtube.com/watch?v=kybxNOlnl20). Kdyby to někomu přišlo snadné, tak není a kdyby někomu ten dech přišel legrační, tak ať si vzpomene na náš a mimochodem, fakt je to hrozná dřina, nebýt tvrdohlavý, v půlce první katy bych to vzdal. V odkazu na začátku článku se můžete podívat na to, kdo seminář vedl, Kató Tomojuki sensei a právě sensei Higaonna jsou jedinými žáky Mijagi Aniči, ale na to už se proklikáte na webu, budete-li se chtít něco víc dozvědět, je psán do karate mnohem zasvěcenějším člověkem, než jsem já. Asistovalo mu 8 asistentů s 3. až 8. Dany a všichni cvičili, všichni se hýbali velmi pěkně a vypadali nebezpečně a většině bylo kolem těch 50 let.

3. Tradiční posilovací nástroje jsou kapitola sama pro sebe, bohužel na tréninku zaměřenému právě na toto jsem nebyl, protože se vdávala jedna víla a já to chtěl vidět. Postavy většiny tradičních karatistů v prvních řadách, ale naznačovala, že vážně dost posilují a to ne pro oteklé svaly, ale pro funkční sílu. I tahle část se mi moc líbila a byla inspirativní.

4. Z Kató senseie vyzařovala taková ta nebezpečná klidná a kompaktní síla jako třeba z našeho velmistra Rhee Ki Ha. Krom toho, že i ve svých 61 letech se hýbal vážně krásně, tak si pamatuju hlavně tyto 3 věty. „Na rozdíl od sportu v bojovém umění se nechodí do důchodu, takže cvičte tvrdě, ale moudře tak, abyste mohli cvičit celý život.“ „Technické stupně jsou až to poslední, hlavní je bojové umění, číslo Danu vedlejší.“ „Kromě bojové části má karate i tu nebojovou a tu musíme tříbit pro denní život.“ (Poslední citát si přeberte jak chcete, ale platí rozhodně i pro taekwondo).

Koukněte na pár fotek ze závěrečné exhibice a koho by to zajímalo, tak víc třeba na živo.

Svíťa (Martin Svitek, III. Dan)
Komentáře návštěvníků webu
Pro přidání komentáře se musíte nejprve přihlásit.
chrobi (15.8.2012 – 10:49)
Dám příště vědět Vóďo, teď jedu na jednu akci v sobotu, zase pak povyprávím a na nějakou vhodnou tě vezmu s sebou.
Dám příště vědět Vóďo, teď jedu na jednu akci v sobotu, zase pak povyprávím a na nějakou vhodnou tě vezmu s sebou.
voda (14.8.2012 – 22:36)
Pěkný článek Svíťo, moc rád bych s tebou na nějaký takový podobný seminář z jiných stylů zašel. ;)
Pěkný článek Svíťo, moc rád bych s tebou na nějaký takový podobný seminář z jiných stylů zašel.
chrobi (5.8.2012 – 22:19)
Banesto: Amen.
Banesto: Amen.
banesto (27.7.2012 – 10:55)
Alane neboj budeme v tom urcite pokracovat. Jen si uvedomte, ze pytel, t-ki stojan, wirok stojan, lapy, vyrazece si muzete vytahnout sami. Ukolem trenera tkd je, aby s technickym (paskovym) rustem, rostla umerne i samostatnost taekwondisty. Rozhodne je chyba, kdyz cerny pasek prijde na volny trenink a vypada jak ztracene 3 lete dite v nakupnim centru...
Alane neboj budeme v tom urcite pokracovat. Jen si uvedomte, ze pytel, t-ki stojan, wirok stojan, lapy, vyrazece si muzete vytahnout sami. Ukolem trenera tkd je, aby s technickym (paskovym) rustem, rostla umerne i samostatnost taekwondisty. Rozhodne je chyba, kdyz cerny pasek prijde na volny trenink a vypada jak ztracene 3 lete dite v nakupnim centru...
alan (27.7.2012 – 6:25)
Ano Svíťo, díky za ně, k mému potěšení ani ruce nebolí, spíše jsou celé unavené, ale to je spíše z toho boxování. Mam v plánu, rád bych přemluvil Ondru na každém sobotním tréninku k takovému pytlovému šílentsví. Těď zkusím to břicho - spodní šikmé horní. @@)
Ano Svíťo, díky za ně, k mému potěšení ani ruce nebolí, spíše jsou celé unavené, ale to je spíše z toho boxování. Mam v plánu, rád bych přemluvil Ondru na každém sobotním tréninku k takovému pytlovému šílentsví. Těď zkusím to břicho - spodní šikmé horní.
chrobi (27.7.2012 – 1:16)
Doufám, že tě kliky bavily...
Doufám, že tě kliky bavily...
chrobi (26.7.2012 – 9:59)
Alane, každý seminář nebo cvičení s kamarády z jiných stylů mě někam posune, ovlivní to jak vedu tréninky. Takže to poznáš na prvním tréninku, který si pode mnou zacvičíš ;o)
Alane, každý seminář nebo cvičení s kamarády z jiných stylů mě někam posune, ovlivní to jak vedu tréninky. Takže to poznáš na prvním tréninku, který si pode mnou zacvičíš ;o)
alan (25.7.2012 – 9:49)
To zní moc pěkně, kdy začneme? Má vážně zájem. @@) díky
To zní moc pěkně, kdy začneme? Má vážně zájem. díky
Všechny komentáře jsou již zobrazeny.
Za finanční podpory Hlavního města Prahy a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy


přihlášení
Jméno
Heslo

Trvale přihlásit
Registrace   Zapomenuté heslo
minidiskuze

přidat příspěvek:

anketa
Co očekáváte od Čertovského poháru?
Zlobil(a) jsem tak mě odnesou čerti(69)
Chci medaili, ale ne z uhlí!(31)
Zasloužím si medaili, protože celý rok nezlobím!(36)
Doufám, že v ringu nepotkám čerty(30)
Snad nepotkám čerty po závodech!(24)
Taekwon-Do , bojové umění , trénink dětí a mládeže , sebeobrana , Černý Most, Petřiny , Horní Počernice , Hloubětín a Velké Přílepy
Taekwon-Do , martial art , training kids & youth , self-defense , Černý Most, Petřiny , Horní Počernice , Hlouběžín & Velké Přílepy
Copyright © 2003 – 2018, Taekwon-Do ITF Sonkal
sonkal@taekwondo.cz
img