czech english Na webu naleznete 106 131 fotek a 606 videí.
kalendář
srpen 18
po
út
st
čt
so
ne
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
krátké zprávy

Prázdninové tréninky
Během letních prázdnin budou tréninky v ZŠ Vybíralova každé úterý a čtvrtek od 18 do 20h.

Letní soustředění!
Na konci letních prázdnin jako každý rok vyrážime na letní soustředění do Malých Svatoňovice. Aktuálně jsou všechna volnu místa vyčerpána. Pokud se místa uvolní budeme informovat. Informace jsou ZDE. Konečný seznam účastníků.

Přihláška do Sonkalu
Pro nové členy máme on-line přihlášku.

Buďte informováni!
Chcete vědet hned o aktualizacích na tomto webu? Zadejte svůj mail a budete mít informaci okamžite!

subscribeunsubscribe
Sledujte nás
Sledujte Sonkal prostřednictvím RSS čtečky Sledujte Sonkal na FaceBooku Sledujte Sonkal na Instagraumu Sledujte náš kanál na Youtube

Fajnové cvičení

TTT
  266
Mezinárodní technický seminář s velmistrem Hwang Ho-yongem (IX. dan)
Ondřej Vrábel, 14.5.2015 – V pátek 8. května začal v Nitře (Slovensko) mezinárodní technický seminář, který vedl velmistr Hwang Ho-yong. Většinu účastníků tvořili pochopitelně domácí taekwondisté a taekwondistky, aby se dostálo přívlastku mezinárodní, tak se jej účastnila i čtveřice sonkaláků a sonkalaček, a také trojice z Anglie.

Pro naši výpravu, resp. pro mne, začal seminář už v 3.45, kdy se budík přihlásil o slovo a donutil mne po 3,5 hodinách spánku přejít do stavu bdělosti. Ve 4.15 jsem naložil mžourající Štekerku a svižně jsme se přesunuli na Černý Most, kde čekala připravená Léňa Hrstková a zcela nečekaně včas i pokašlávající s kolíčkem na nose Terka Žilinská. 420km dlouhý přesun po dálniční síti ČR a SR tak mohl začít. Jediným zdržením na cestě byla zúžení kvůli stavebním úpravám tankodromu zvaným D1 a nával turistů na poslední české čerpací stanici :) Před nitranskou univerzitu jsme dorazili nakonec s luxusním 20 minutovým předstihem.

Hned na úvod si dovolím říci, že celý seminář se nesl ve skvělé atmosféře, kterou na všechny přenášel velmistr Hwang. Během všech tréninků jsem si úžival jeho suprovou náladu a chuť nám předat své znalosti.Bylo znát, že někteří slovenští taekwondisté neznají velmistra tak jako my, protože pud sebezáchovy jim velel ucuknout proti jeho kopům a technikám rukou, které velmi často a naprosto přesně předváděl.

Začátek prvního tréninku patřil rekapitulaci a vysvětlení teorie síly, kompozice taekwondo a dalších aspektů DO. Následovala svižná rozcvička a pak už se cvičilo - tuly od Chon-Ji do Toi-Gae. Odpoledne následovaly vyšší tuly a vysvětlení systému matsogi. Nedělní trénink byl o sestavách od Choong-Jang do Moon-Moo. V neděli se pochopitelně měnil poměr cvičících a již sedících taekwondistů, protože jejich pásky neumožňovaly cvičit vyšší sestavy. Nakonec závěrečná bitva v podobě Moon-Moo zbyla na mě a Jamesi Kesslerovi. Poslední tul byl docvičen, Velmistr všem poděkoval za účast a za to jak jsme cvičili a připomněl, že každý z nás rozhoduje o tom jak dobře bude cvičit, jak dobý bude v taekwondu.

Seminář pro mne byl opět velkou motivací do dalších let. Nejen díky velmistru Hwangovi, ale i díky tomu, že jsem si mohl zacvičit se senior mistrem Waynem Brownem nebo Jamesem. Ale také výhled, že mám pořád před s sebou tu skvělou životní cestu, kdy si mohu dalších 40 či 50 let cvičit, protože to mi ukázal mistr Brown a jeho manželka.

Finální přesun zpět do ČR byl v menším stresu, takže domů jsem se dostal v 18.30, ale to není důležité. Podstatné bylo to cvičení, vynikající atmosféra, přátelství a taekwondo.
Semináře s legendami Taekwon-do nám pravidelně zpestřují náš trénink, je to jedna z našich motivací. Přidej se k nám a za pár let pojedeš s námi. Nábor do kurzů pro děti, mládež a dospělé probíhá celý rok - Informace k náboru zde
Komentáře návštěvníků webu
Pro přidání komentáře se musíte nejprve přihlásit.
pida (14.5.2015 – 12:14)
Ten článek mě normálně namotivoval k účasti na nějakém tom semináři :))
Ten článek mě normálně namotivoval k účasti na nějakém tom semináři
Všechny komentáře jsou již zobrazeny.
Cvičte Taekwon-Do jako Pavel Šnábl
Za finanční podpory Hlavního města Prahy a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy


přihlášení
Jméno
Heslo

Trvale přihlásit
Registrace   Zapomenuté heslo
minidiskuze

přidat příspěvek:

anketa
Chcete mít vánoční exhibici v
Divadle Horní Počernice?(18)
Telocvičně ZŠ Vybíralova?(10)
Taekwon-Do , bojové umění , trénink dětí a mládeže , sebeobrana , Černý Most, Petřiny , Horní Počernice , Hloubětín a Velké Přílepy
Taekwon-Do , martial art , training kids & youth , self-defense , Černý Most, Petřiny , Horní Počernice , Hlouběžín & Velké Přílepy
Copyright © 2003 – 2018, Taekwon-Do ITF Sonkal
sonkal@taekwondo.cz
img