czech english Na webu naleznete 107 435 fotek a 607 videí.
kalendář
říjen 18
po
út
st
čt
so
ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
krátké zprávy

Příprava na Mistrovství ČR
Cena pro opozdilce je nyní 2500 Kč za celé podzimní soustředění. To je letos výhradně pro držitele zelených a vyšších pásků z důvodu zaměření obsahu na přípravu pro listopadové Mistrovství ČR v Brně (ale i další soutěže). Informace najdete ZDE a novou online přihlášku ZDE. Seznam potvrzených účastníků.

Sobotní tréninky
20. října - ANO
27. října - NE (soustředění)
3. listopadu - NE
10. listopadu - NE

Závodní tréninky
19. října - ANO
26. října - NE (soustředění)
2. listopadu - ANO
9. listopadu - NE

Úhrada oddílových příspěvků
Stávající členové, kteří nemají uhrazené oddílové příspěvky na září až leden uhradí 1900 Kč. Noví členové platí 1700 Kč a v případě dětské skupiny (4-6 let) na Černém Mostě 1000 Kč. Platby je možné poukázat na oddílový bankovní účet 189640131/2010 (do textu příjemce uveďte jméno a příjmení za koho platba je) nebo hotově na trénincích.
Poznámka - po 1.10. není již možná úhrada příspěvků na celý rok, pouze pololetní platby!

Přihláška do Sonkalu
Pro nové členy máme on-line přihlášku.

Buďte informováni!
Chcete vědet hned o aktualizacích na tomto webu? Zadejte svůj mail a budete mít informaci okamžite!

subscribeunsubscribe
Sledujte nás
Sledujte Sonkal prostřednictvím RSS čtečky Sledujte Sonkal na FaceBooku Sledujte Sonkal na Instagraumu Sledujte náš kanál na Youtube

Babí léto se přihlásilo

TTT
  60
Ladronkafest (www)
prezentace a exhibice Taekwon-do


Tomáš Vodička, 13.9.2010 – V sobotu 11. září se členové našeho oddílu už podruhé zúčastnili Ladronka festivalu volného času na Praze 6. Sice jsem psal podruhé, ale já jsem na této akci byl za nováčka, protože minulý rok jsem ležel doma se sádrou (po úraze na letním soustředění) a jsem moc rád, že jsem u toho letos mohl být.Na Ladronku jsme s Pavlem Šnáblem a Michalem Zacharukem dorazili před devátou, kde jsme po chvilce čekání už viděli cyklotaekwondistu Svíťu, jak se k nám řítí. Společně jsme došli k našemu stanovišti. Tam na nás už čekaly obě Godizilky (Petr a Lukáš) a po několika minutách dorazil Vláďa s celou naší výbavou. Těchto pár strávených minutek jsme si skutečně vychutnali. Měli jsme totiž za úkol, než dorazí zbytek, celý náš stánek připravit. Přístřešek zapůjčený od pořadatelů byl postaven celkem s přehledem. Za zmínku jenom stojí zajímavé připevňování Sonkal baneru. Ze začátku jsme totiž neměli provaz a Pavel na to: „No my na závodech taky žádný provázky neměli, tak jsem rozmotával na malý vlákna ty zbytky co tam zůstaly“. Naštěstí jsme provaz našli. Poté na řadu přišel přístřešek půjčený od Thea. To už byl těžší oříšek na sestavení, ale vše se nakonec podařilo. Okolo desáté dorazil zbytek lidí (Monika, Verča, Kristýna, Matouš Jakubec, Adam Reichel, David Pařízek, Tomáš Pavlíček, Adam Suchopár, Michal Hamouz, Lukáš Veverka a poté i Jirka Novák a Roman z Petřin) Dokonce přifrčeli podporovat i necvičící Taekwondisti Pavel Jizba s Honzou Dvořáčkem. Doufám, že jsem na někoho nezapomněl. Od desíti jsme už secvičovali na nadcházející exhibici, která se už blížila.

Po dvanácté hodině jsme se pomalu šli připravovat za pódium. Po úvodních otázkách přišla naše chvíle. Nejprve holky začaly týmovým tulem a nasadily pěkně vysokou laťku, která takhle zůstala po celé vystoupení. Všichni do toho dali maximum a pomohla nám k tomu i hudba s filmu Gladiátor, která všem ještě tu motivaci a odhodlání zvýšila. Nakonec jsme byli odměněni potleskem a slovy moderátorky: „Tak to byl nářez. Tohle bylo Taekwon-do“. Po vystoupení jsem si naivně myslel, že hlavní práce skončila a teď už to bude takové volnější. Omyl, šeredně jsem se zmýlil. Ze začátku jsme se rozdělili na dvě skupiny. Jedna bude hodinu vést tréninky a druhá bude mít volno. Myslíte, že nám tohle rozdělení vydrželo?? Nevydrželo, protože jsme to vůbec nevnímali, lidé se doslova hrnuli. Malí kluci si sbalili téměř třetinu náborových letáčků a lítali s nimi po celé Ladronce a my jsme si trénovali a zaučovali návštěvníky v rytmu Taekwon-da. Chvilku u nás nikdo nestál a tak jsme si šli kopat na lapy a během chvilky jsme tu měli zase spoustu zájemců. Někteří byli i dost zapálení, takže se z 15 minutovky Taekwonda vyklubal rovnou delší trénink. Moc se mi líbilo, že se do vysvětlování zapojovali i ostatní a ne jenom černí pásci. Skutečně jsme byli sehraný tým.Na celé Ladronce bylo něco okolo 70 stánků s různými sportovními i nesportovními aktivitami. Jedna ze soutěží byla plnit u stánků jejich speciální úkoly a za odměnu jste mohli dostat razítko no a za určitý počet razítek jdete do slosování. Píši to proto, že mnohdy bylo pro mě těžké poznat, komu jde jenom o razítka a kdo se chce něco opravdu naučit. Takže po tom mém zhruba půlhodinovém vysvětlování asi polovina lidí šla k Pavlovi a trochu unaveně říkala: „Já bych chtěl razítko.“ „ A cvičil jsi?“ ptá se Pavel. „Jo, ty jsi cvičil s Tomášem? Tak tady to máš“. Aspoň si odnesli hezký zážitek z Taekwon-da. Poté si vzpomínám, jak jsem se šel s Pavlem Jizbou a Petrem Legnerem podívat na vystoupení skupiny Jakuba Hořínka a kolem sebe vidím lidi s monokly a tržnými ranami na rukou. „To tady byla nějaká rvačka?“, říkám si. Poté od někoho slyším, že viděl skupinku dětí, jak běží ke stánku záchranné služby. Zde je maskovali tak, že vypadali jako opravdu zranění. Nemůžu opomenout, že Kristýna v téhle soutěži minulý rok skončila druhá a letos to celé vyhrála. Tomu se říká štěstí.
Věc, která nás opravdu všechny šokovala byla, že jsme byli zvoleni nejoblíbenějším stánkem festivalu. To je pro nás ta nejkrásnější odměna, kterou jsme tam jako oddíl mohli získat a doufám, že po této akci se Sonkal rozroste o nějaké ty další nováčky. Cesta domu utíkala docela pomalu, ale zvládli jsme ji. Všem chci poděkovat za účast a pomoc. Bylo to úžasný a doufám, že si to příští rok zopakujeme.KouzelníkDo videogalerie jsme zařadili záznam z naší ukázky.

Mohlo by Vás také zajímat:

Nábor nových členů
Za finanční podpory Hlavního města Prahy

Magistrát

Za finanční podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy

Ministerstvo

Za finanční podpory Městské části Praha 14

Městská

přihlášení
Jméno
Heslo

Trvale přihlásit
Registrace   Zapomenuté heslo
minidiskuze

přidat příspěvek:

anketa
Chcete mít vánoční exhibici v
Divadle Horní Počernice?(38)
Telocvičně ZŠ Vybíralova?(31)
Taekwon-Do , bojové umění , trénink dětí a mládeže , sebeobrana , Černý Most, Petřiny , Horní Počernice , Hloubětín a Velké Přílepy
Taekwon-Do , martial art , training kids & youth , self-defense , Černý Most, Petřiny , Horní Počernice , Hloubětín & Velké Přílepy
Copyright © 2003 – 2018, Taekwon-Do ITF Sonkal
sonkal@taekwondo.cz
img