krátké zprávy

Velikonoční soustředění
Přidejte se k nám na Velikonočním soustředění v Zákupech nedaleko od České Lípy a zažijte spoustu nevšedních zážitků včetně pondělní pomlázky. Informace ZDE. Postupně budeme zveřejňovat seznam účastníků.

Domácí příprava na zkoušky?
Zoušky se blíží a vy můžete trénovat doma. Například začátečníci trénink základních technik. Vyšší stupně podle svého pásku

Zkoušky na vyšší stupně
Ve čtvrtek 25. ledna proběhnout v ZŠ Vybíralova letošní první zkoušky na vyšší technické stupně. Ve všech našich tělocvičnách před tím budou přezkoušení. Termíny najdete v plánu akcí.

Buďte informováni!
Chcete vědet hned o aktualizacích na tomto webu? Zadejte svůj mail a budete mít informaci okamžite!

subscribeunsubscribe
Sledujte nás
Sledujte Sonkal prostřednictvím RSS čtečky Sledujte Sonkal na FaceBooku Sledujte Sonkal na Instagraumu Sledujte náš kanál na Youtube

443 závodníků vzalo Brno útokem

TTT
  76
Mistrovství ČR žáků, juniorů a seniorů
Úvodní nástup všech závodníků

Ondřej Vrábel, 8.11.2004 – První listopadový víkend je v posledních letech vždy vyhrazen v kalendáři Taekwon-do vrcholné akci - Mistrovství
České republiky. Stejně jako v loňském roce se uskutečnilo během jednoho víkendu Mistrovství ve všech třech věkových
skupinách, tedy žákovské, juniorské a seniorské. Dějištěm letošního domácího šampionátu byla sportovní hala Vodova v Brně
do, které zavítalo nakonec 443 závodníků z 24 oddílů Českého svazu Taekwon-do ITF. Ve srovnání s loňským Mistrovstvím ČR
došlo k nárustu o cca 80 závodníků, což je jistě velmi pozitivní fakt, ale negativní důsledek byl ten, že hala praskala
ve švech. Sonkal na tuto soutěž vyslal 25 závodníků, kteří zformovali 4 týmy (žákyně, juniorky, junioři a senioři).

V individuálních disciplínách se nám dařilo celkem slušně - 2 zlaté medaile. První získal Honza Konár (tul žáci
4.-3. kup), který svoji kategorii vyhrál již poněkolikáté za sebou! Druhý zlatý kov přidal Petr Legner (matsogi junioři
B nad 70kg), jenž rovněž v této váhové kategorii vítězi pravidelně. Na zlaté medaile jsme mohli pomyšlet i v dalších
kategoriích, například Pavel Zavadil získal 2. místo (tul junioři I. dan a vyšší) po velmi pěkném souboji s reprezentačním
kolegou Tomášem Matějkou. Klára Kolaříková vybojovala tentokrát "jen" 2. místo v t-ki žákyň. Lucka Kolmanová se probojovala
mezi 4 nejlepší juniorky A ve t-ki, ale bohužel na ni zbyla jen třetí místa. Doufejme, že příště tyto zlaté ambice
realizujeme. Po několika letech má náš oddíl své zastoupení v t-ki juniorů skupiny A a to díky Pavlu Zavadilovi, který se
soutěž od soutěže zlepšuje a tentokrát obsadil 3. místo (škoda techniky nomo yop chagi, která mu zatím nejde).

Soutěže týmů se našim povedli prakticky na výbornou - žákyně si z Brna odváží 3 zlaté medaile, tedy co start to zlato
(tul, t-ki a matsogi) !!! Juniorky získaly 2 zlaté medaile, škoda jen drobné individuální chyby v týmových sestavách,
protože naše děvčata měla svoji choreografií napřaženo na zlato. Své zklamání si však plně vynahradily v disciplíně matsogi
a t-ki. Na závěr přidaly ještě 3. místo z týmového wiroku. Tým juniorů vybojoval celkem 3 druhá místa, ale mohlo být ještě
lépe, protože kluci se probojovali do finále týmových sestav, kde nedokázali využít velkého zaváhání družstva Tong-Ilu při
volitelné sestavě a vysekli jinou, ale stejně závažnou chybu ve svém volitelném tulu....

Celkově naši závodníci získali na této soutěži 7 zlatých, 6 stříbrných a 13 bronzových medailí. Tyto počty nás vynesli
na velmi slušné celkové 6. místo a v součtu s jarním 1. kolem Mistrovstí ČR jsme obsadili stejnou pozici. Kompletní výčet
dosažených výsledků našich závodníků naleznete v sekci Úspěchy.