czech english Na webu naleznete 107 435 fotek a 607 videí.
kalendář
říjen 18
po
út
st
čt
so
ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
krátké zprávy

Příprava na Mistrovství ČR
Zveme vás na podzimní oddílové soustředění je při platbě do 15. října za 2200 Kč. To je letos výhradně pro držitele zelených a vyšších pásků z důvodu zaměření obsahu na přípravu pro listopadové Mistrovství ČR v Brně. Informace najdete ZDE a novou online přihlášku ZDE. Seznam potvrzených účastníků.

Sobotní tréninky
20. října - ANO
27. října - NE (soustředění)
3. listopadu - NE
10. listopadu - NE

Závodní tréninky
19. října - ANO
26. října - NE (soustředění)
2. listopadu - ANO
9. listopadu - NE

Úhrada oddílových příspěvků
Stávající členové, kteří nemají uhrazené oddílové příspěvky na září až leden uhradí 1900 Kč. Noví členové platí 1700 Kč a v případě dětské skupiny (4-6 let) na Černém Mostě 1000 Kč. Platby je možné poukázat na oddílový bankovní účet 189640131/2010 (do textu příjemce uveďte jméno a příjmení za koho platba je) nebo hotově na trénincích.
Poznámka - po 1.10. není již možná úhrada příspěvků na celý rok, pouze pololetní platby!

Přihláška do Sonkalu
Pro nové členy máme on-line přihlášku.

Buďte informováni!
Chcete vědet hned o aktualizacích na tomto webu? Zadejte svůj mail a budete mít informaci okamžite!

subscribeunsubscribe
Sledujte nás
Sledujte Sonkal prostřednictvím RSS čtečky Sledujte Sonkal na FaceBooku Sledujte Sonkal na Instagraumu Sledujte náš kanál na Youtube

3x Nej závodník a celkově 1. místo

TTT
  42
I. Oblastní soutěž Praha
Ondřej Vrábel, 1.6.2002

První červnový den se uspořádal pražský oddíl Hwa-Rang letošní I. kolo oblastní soutěže Praha. 71 závodníků ve 3 věkových skupinách - žáci, junioři a senioři svedlo své boje v technických sestavách, sportovním boji, speciálních technikách a silovém přerážení. Nejvíce závodníků bylo v žákovské skupině - 29, nejméně pak v seniorské - 15, protože se nakonec nepřihlásila do soutěže žádná seniorka, závodili pouze senioři.


Přestože se této oblastní soutěže zůčastnilo o cca 30 závodníků méně než na poslední loňské soutěži v mnoha kategoriích byly k vidění velmi pěkné souboje závodníků ze 7 oddílů. Naši závodníci si vedli nad očekávání dobře a mnozí překvapili vynikajícími výkony.

Tak jako vždy byla první disciplína tul - technické sestavy. V žácích 6. kup a vyšši s přehledem ostříleného borce zvítězil Honza Konár, když se nejprve probil přes své oddílové kolegy a ve finále zdolal i Františka Matouška z poádajícího Hwa-Rangu. Žákyně 8.-7. kup byly ve znamení nadvlády žaček školy Silla, na druhé místo se však vklínila Zuzka Kolmanová (její první závody), která se dostala až do finále, kde ale prohrála hlavně svoji vinou, protože tréma zapracovala a zapomněla povinnou sestavu. Přesto je, ale její 2. místo velmi příjemným místem. Kategorie žákyně 6. kup a vyšší bylo opětovně v naší režii - 3. místo Barbora Hemerová a finále stejně jako na soutěži předcházející (Republiková soutěž žáků), tedy Linda Deutschová a Dominika Bardonová. Dominika šla do utkání s maximálním nasazením, přesto to na loňskou absolutní mistryni ČR nestačilo a je z toho opětovně druhé místo. Jak prohlásila Domča "Už zase". První 3 příčky patřily našim barvám v kategorii junioři 4.-3. kup - 1. Milan Fulmek, 2. Martin Beneš a 3. Vašek Sedlmajer. Pak přišla na řadu kategorie, v juniorech, nejvyšší - 2. kup a vyšší a v ní čerstvý držitel mistrovského stupně I. dan Pavel Zavadil. Přestože měl těžký los - první zápas s Markem Řeřichou, předvedl báječnou jízdu - v semifinále porazil Martina Hlůže (Kerberos) a ve finále byl lepší než člen reprezentačního týmu Tomáš Čeleda a po právu získal zlatou medaili! V juniorkách jsme měli 3 závodnice - v kategorii 6.-3. kup Lucku Kolmanovou a Martinu Bardonovou, přestože Lucka je nositelkou 6. kupu, dostala se až do finále, kde podlehla Martině Weigertové (Kerberos) až v prodloužení. Bára Sýkorová v kategorii 2. kup a vyšší vybojovala 3. místo. V seniorech byly nakonec jen 2 kategorie - 8.-3. kup a 2. kup a vyšší, obě kategorie vyhráli naši závodníci. První z nich Honza Dvořák, který si chtěl závody jen zkusit. Druhou kategorii pak vyhrál Tomáš Bobek a 3. místo obsadil Martin Svitek.


V matsogi si naši závodníci také vedli velmi slušně - obě žákovské kategorie byly obsazeny pouze závodníky našeho oddílu a favorité se také prosadili jak se předpokládalo - Matěj Kropáč i Linda Deutschová vyhráli své kategorie. Honza Konár, Eliška Meyerová a Dominika Bardonová určitě získali cenné zkušenosti při svých prvních soutěžních matsogi. Napínavější bylo pak finále mezi Vaškem Sedlmajerem a Pavlem Zavadilem v juniorech do 52 kg, kdy po velmi pěkném souboji zvítězil Pavel. 3. místo ještě obsadil Milan Fulmek. Jedinou váhovou kategorii juniorek sk.A vyhrála Petra Tošnarová (Hwa-Rang), když ve finále porazila naši Báru Lálu Sýkorovou. V seniorech do 80 kg si se soupeři mazácky poradil Tomáš Bobek.


Po sportovním boji přisla na řadu naše parádní disciplína, t-ki či-li speciální techniky. Jako první z našich závodníků v této disciplíně skákali Juniorky B, kde si bronzovou medaili vyskákala Lucka Kolmanová. Juniorky A - to byl především souboj Petry Tošnarové a Báry Sýkorové, až při třetí vylosované technice (Nopi ap chagi) se rozhodlo o tom, že naše závodnice byla lepší. Následovala kategorie Senioři A, kde nás zastupovali Tomáš Bobek a čerstvý maturant Martin Svitek, přestože se Tomášovi nedařilo, hlavně díky zdravotní indispozici, získal druhé místo. Ale zlato přesto zůstalo v našem držení díky Martinovi. V žácích jsme opětovně získali double - Linda a Matěj si nenechali do prvních míst od nikoho skákat (oba 3x 3 body). Naši dominanci podtrhly druhým místem Eliška Meyerová a třetím Klára Klaříková. Celkově jsme zvítězili ve 4 kategoriích.


Poslední disciplínou bylo silové přerážení, tedy wirok. V této disciplíně se zatím nijak výrazněji neprosazujeme, ale Bára Sýkorová vypřerážela pěkné druhé místo.Zavěrečné statistiky jsou pro nás více než příjemné:
 • Nejúspěsnější žákyně - Linda Deutschová (3 zlaté medaile)

 • Nejúspěšnější žák - Matěj Kropáč (2 zlaté a 1 bronzová medaile)

 • Nejúspěšnější senior A - Tomáš Bobek (2 zlaté a 1 stříbrná medaile)

 • Nejúspěšnější oddíl - Sonkal (14 zlatých, 12 stříbrných a 13 bronzových medailí • Detailní výsledky všech našich závodníků můžete najít v Úspěchy


  Kompletní výsledkové listiny a statistiky ZDE v RTF formátu.


  Druhé kolo pražské oblastní soutěže se uskuteční v naší tělocvičně na Černém Mostě 22. června. Již potřetí přichystáme všem závodníkům stejné podminky jako na svazových soutěžích - tatami, stojany a pěkné diplomy (letošní budou opravdu originální)!
  Nábor nových členů
  Za finanční podpory Hlavního města Prahy

  Magistrát

  Za finanční podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy

  Ministerstvo

  Za finanční podpory Městské části Praha 14

  Městská

  přihlášení
  Jméno
  Heslo

  Trvale přihlásit
  Registrace   Zapomenuté heslo
  minidiskuze

  přidat příspěvek:

  anketa
  Chcete mít vánoční exhibici v
  Divadle Horní Počernice?(38)
  Telocvičně ZŠ Vybíralova?(30)
  Taekwon-Do , bojové umění , trénink dětí a mládeže , sebeobrana , Černý Most, Petřiny , Horní Počernice , Hloubětín a Velké Přílepy
  Taekwon-Do , martial art , training kids & youth , self-defense , Černý Most, Petřiny , Horní Počernice , Hloubětín & Velké Přílepy
  Copyright © 2003 – 2018, Taekwon-Do ITF Sonkal
  sonkal@taekwondo.cz
  img