czech english Na webu naleznete 107 408 fotek a 607 videí.
kalendář
září 18
po
út
st
čt
so
ne
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
krátké zprávy

Úhrada oddílových příspěvků
Stávající členové platí příspěvky no nový školní rok do 30. září. Je možno hradit pololetně = 1700 Kč a nebo na celý školní rok 3200 Kč. Platby je možné vyřídit na oddílový bankovní účet 189640131/2010 (do textu příjemce uveďte jméno a příjmení za koho platba je) nebo hotově na trénincích.

Nabídka oddílových souprav
Opětovně nabízíme objednávku oddílových souprav Addidas. Nabídku najdete ZDE (původní nabídka z loňského roku). Velikost souprav řešte vyzkoušením od ostatních majitelů! Objednávka nejpozději do neděle 14. října s platbou v hotovosti!

Závodní tréninky
Od pátku 14. září jsou obnoveny tréninky závodního týmu na Černém Mostě. Pravidelně každý pátek od 17 do 19 hodin (s výjimkou závodních víkendů či soustředění). Vylepši svoje techniky, dovednosti a kondici!

Nábor nových členů
Na začátku školního roku pořádáme nábor nových členů ve všech skupinách. Více informací se můžete dozvědět ZDE. Od 10. září otevíráme novou dětskou skupinu na Černém Mostě (tréninky 16:00 až 17:00) každé pondělí. Určeno pro děti ve věku 4-6 let!

Příprava na Mistrovství ČR
Zveme vás na podzimní oddílové soustředění. To je letos výhradně pro držitele zelených a vyšších pásků z důvodu zaměření obsahu na přípravu pro listopadové Mistrovství ČR v Brně. Informace najdete ZDE a novou online přihlášku ZDE.

2. STM
Závodníci od zeleného pásku výše mají možnost se přihlašovat na 2. setkání STM v Nymburce. Přihláška v oddílové sekci.

Sobotní tréninky
Přehled sobotních tréninků v září:
- 22.9. - ANO
- 29.9. - ANO

GDPR směrnice
Závazná směrnice pro všechny členy o ochraně osobních údajů a nakládání s nimi v Sonkalu.

Přihláška do Sonkalu
Pro nové členy máme on-line přihlášku.

Buďte informováni!
Chcete vědet hned o aktualizacích na tomto webu? Zadejte svůj mail a budete mít informaci okamžite!

subscribeunsubscribe
Sledujte nás
Sledujte Sonkal prostřednictvím RSS čtečky Sledujte Sonkal na FaceBooku Sledujte Sonkal na Instagraumu Sledujte náš kanál na Youtube

Zkušenosti z prvního MS našeho veterána

TTT
13. juniorské a 8. veteránské mistrovství světa
Jiří Faltin, 11.9.2018 – Od 20.8. do 26.8. se v Běloruském Minsku konalo Mistrovství světa v Taekwon-do ITF, tentokráte pro juniory a veterány. Konkurence byla veliká, 600 závodníků z více než 50 zemí světa. Česká reprezentace vyslala 25 reprezentantů, z toho 4 veterány a 21 juniorů.

Za naší školu byli nominováni závodníci:
Karolína Chmelíková – sportovní boj do 60 kg, tým juniorky
Jan Veškrna – Sportovní boj do 60 kg, tým junioři
Jirka Faltin – Technické sestavy I. Dan, sportovní boj do 90 kg, tým veteráni

V pondělí 20.8. byl naplánovám odlet z letiště Václava Havla v Praze. Do běloruského Minsku jsme dorazili kolem páté hodiny odpoledne. Bohužel organizátor nezajistil dostatečné množství autobusů, a proto musela naše výprava více než 3 hodiny čekat na letišti a na registraci jsme dorazili se zpožděním. Ještě horší to bylo s vážením, nestihli jsme se zvážit a museli čekat až do druhého dne. To nebyla úplně příjemná zpráva zejména pro ty hladovějící reprezentanty, kteří se pohybují na hranici váhového limitu.

V úterý ráno jsme tedy vyrazili na vážení a pak hurá na snídani. Tento den se ještě nezávodilo a tak zbyl čas na krátkou procházku po okolí hotelu a sportovní haly a také na lehčí trénink, zaměřený hlavně na technické sestavy, jak individuální, tak i týmové. Specialisté nominovaní na t-ki si rovněž vyzkoušeli pár skoků na lapy.

Ve středu se začalo závodit, v hale bylo postaveno pět ringů pro sestavy a sportovní boj a jeden ring pro speciální přerážecí techniky. Jako první ze Sonkaláků nastoupil na tatami Jirka Faltin v technických sestavách veteránů I. dan. První kolo vyhrál proti reprezentantovi Španělska, pak ale byla pro tento den soutěž ukončena a hala se připravila na slavnostní zahájení. Proběhlo několik velmi hezkých uměleckých a sportovních čísel a potom představení jednotlivých zemí. Zahájení bylo celkem povedené a jedinou výtku jsme měli ke špatně zobrazené čéské vlajce na světelné tabuli.

Další dny už se jelo podle stejného scénáře – snídaně, odchod do haly, vyhlášení výsledků, závody, oběd, závody, vyhlášení výsledků, večeře, týmová porada a spánek. Veteráni si tento program ještě rozšířili o večerní zmrzlinu a procházku po městě, kde jsme byli díky pestrým barvám reprezentačního oblečení atrakcí pro mnoho turistů i místních obyvatel.

Pro další dny byl do haly přidán jeden ring pro sestavy a sportovní boj, aby se soutěž alespoň přiblížila časovému harmonogramu, i když se to až do posledního dne nedařilo a každý den se dopoledne dokončovaly kategorie z předchozího dne.

Hned ve čtvrtek ráno pokračovala soutěž pro Jirku Faltina, který postupně prošel až do finále, kde těsně nestačil na reprezentanta Kazachstánu a vybojoval stříbrnou medaily. Stejný cený kov si potom později odpoledne připsal i v týmových sestavách, kdy český veteránský tým porazil postupně týmy Skotska, Slovinska a Španělska. Nestačil pouze na japonské reprezentanty a finále velmi těsně prohrál. Na tatami se dostal také Honza Veškrna v soutěži týmových sestav juniorů, ale zde naši junioři nestačili na reprezentanty Japonska a vypadli hned v prvním kole. V juniorských technických sestavách byla jasná dominance korejských reprezentantů, kteří byli celkově poraženi pouze ve dvou případech. Odpoledne se začalo závodit také ve sportovním boji a speciálních přerážecích technikách.

Ve sportovním boji se nejprve představil Honza Veškrna. Měl velmi těžkou skupinu, kde prohrál souboj se závodníky z Kazachstánu a Běloruska a až poslední souboj s reprezentantem Polska se mu podařilo vyhrát. Ze skupiny nepostoupil, ale nasbírané zkušenosti jsou k nezaplacení. Pak nastoupila ve stejné váhové kategorii i naše juniorka Kája Chmelíková. První zápas ve skupině sice prohrála s ukrajinskou bojovnicí, potom ale postupně porazila reprezentantky Kazachstánu a Řecka a postoupila z prvního místa ve skupině do závěrečného pavouka, kde ji zastavila v semifinále korejská reprezenantka. Kája si tak odvezla ze sportovního boje velmi překvapivou, ale plně zaslouženou a cennou bronzovou medaili.

Honza s Kájou se také ukázali v týmové soutěži ve speciálních technikách, kde oba dva skákali za svůj tým nominační techniku. Oba dva byli úspěšní, Honza skočil s naprostou jistotou techiku dolyo chagi a stejně i Kája techniku nopi chagi a pomohli svým týmům nominovat se do hlavní soutěže. Tam se ukázala česká škola v této disciplíně. Tým juniorů si vyskákal světové zlato a tým juniorek nestačil po velmi rozporuplném rozhodnutí rozhodčích pouze na korejský tým a skončil na druhém místě. Při rozeskakování o zlato skočila Kája znovu techniku nopi chagi i na zvýšený stojan, ale deska se bohužel nevychýlila dostatečně a rozhodčí přiznal pouze jeden bod. Korejská závodnice potom skočila techniku na plné tři body, ale nedodržela předepsanou proceduru. Ani po českém protestu rozhodčí svůj verdikt nezměnili a tak si naše holky odnesly stříbrné medaile se slzami v očích.

Ve sportovním boji týmu mladších juniorek se holkám podařilo probojovat do semifinále, kde prohrály s výběrem Ukrajiny a tak Káje přistála na krku ješte bronzová medaile z této disciplíny. Tým mladších juniorů s Honzou Veškrnou v sestavě prohrál hned první kolo se silným týmem Ruska a stejně se vedlo i týmu veteránů, který nestačil i kvůli zraněním na tým veteránů Argentiny a skončil také v prvním kole.

Po skončení turnaje a sečtení výsledků se Česká republika umístila na konečném desátém místě v pořadí národů se ziskem 3 zlatých, 9 stříbrných a 7 bronzových medailí.

Všichni jsme si toto mistrovství užili a odvážíme si nezapomenutelný zážitek a spoustu zkušeností.

Fotky z mistrovství světa si můžete prohlédnout na svazovém webu zde
Komentáře návštěvníků webu
Pro přidání komentáře se musíte nejprve přihlásit.
jirkaf (12.9.2018 – 23:10)
Lidi makejte, trénujte, ať jste nejlepší. Protože jenom si to prožít a zúčastnit se je užasný zážitek! A všem přeji stát s vlajkou na stupních vítězů, to se neomrzí. :)
Lidi makejte, trénujte, ať jste nejlepší. Protože jenom si to prožít a zúčastnit se je užasný zážitek! A všem přeji stát s vlajkou na stupních vítězů, to se neomrzí.
Všechny komentáře jsou již zobrazeny.
Nábor nových členů
Za finanční podpory Hlavního města Prahy

Magistrát

Za finanční podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy

Ministerstvo

Za finanční podpory Městské části Praha 14

Městská

přihlášení
Jméno
Heslo

Trvale přihlásit
Registrace   Zapomenuté heslo
minidiskuze

přidat příspěvek:

anketa
Chcete mít vánoční exhibici v
Divadle Horní Počernice?(31)
Telocvičně ZŠ Vybíralova?(22)
Taekwon-Do , bojové umění , trénink dětí a mládeže , sebeobrana , Černý Most, Petřiny , Horní Počernice , Hloubětín a Velké Přílepy
Taekwon-Do , martial art , training kids & youth , self-defense , Černý Most, Petřiny , Horní Počernice , Hloubětín & Velké Přílepy
Copyright © 2003 – 2018, Taekwon-Do ITF Sonkal
sonkal@taekwondo.cz
img