czech english Na webu naleznete 103 791 fotek a 601 videí.
kalendář
leden 18
po
út
st
čt
so
ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
krátké zprávy

Velikonoční soustředění
Přidejte se k nám na Velikonočním soustředění v Zákupech nedaleko od České Lípy a zažijte spoustu nevšedních zážitků včetně pondělní pomlázky. Informace ZDE. Postupně budeme zveřejňovat seznam účastníků.

Domácí příprava na zkoušky?
Zoušky se blíží a vy můžete trénovat doma. Například začátečníci trénink základních technik. Vyšší stupně podle svého pásku

Zkoušky na vyšší stupně
Ve čtvrtek 25. ledna proběhnout v ZŠ Vybíralova letošní první zkoušky na vyšší technické stupně. Ve všech našich tělocvičnách před tím budou přezkoušení. Termíny najdete v plánu akcí.

Sobotní tréninky
budou pořádány takto:
20.1. - ANO
27.1. - ANO

Přihláška do Sonkalu
Pro nové členy máme on-line přihlášku.

Buďte informováni!
Chcete vědet hned o aktualizacích na tomto webu? Zadejte svůj mail a budete mít informaci okamžite!

subscribeunsubscribe
Sledujte nás
Sledujte Sonkal prostřednictvím RSS čtečky Sledujte Sonkal na FaceBooku Sledujte Sonkal na Instagraumu Sledujte náš kanál na Youtube

Závěrečný den podzimního soustředění

TTT
  105
Podzimní soustředění (informace)
Tomáš Vodička, 3.11.2013 – Středeční ráno jsme zahájili jako vždy snídaní. Po snídani většina lidí odpočívala a připravovala se na dopolední trénink, který se nesl opět v technickém duchu. Po krátkém zahřátí jsme se zase rozdělili do několika skupin. Mladší technické stupně se zdokonalovali v technických sestavách pod Vláďovým vedením. Ostatní secvičovaly týmové sestavy, sebeobranu nebo speciální techniky ve výskoku. Po tréninku už jsme se těšili na řízek s bramborem, který jsme měli k obědu.

Po odpolední pauze nám trénink začal již ve dvě hodiny. Tento trénink byl věnovaný nácvikům do matsogi i samotnému matsogi. Ze začátku jsme se zahřáli pohybově postřehovou hrou v pěti. Vždy jeden stál uprostřed a ostatní přebíhali z rohů do rohů. Úkolem člověka uprostřed bylo během výměny stanovišť někomu stanoviště zabrat. Poté následovala obměna, při které lidi z rohu podle čísel, které měli rozdány, útočili na prostředního člena např. rozbíhanými údery nebo bočním kopem. Úkolem člověka uprostřed bylo se útoku vyhnout a případně ho zakontrovat.
Po rozcvičce jsme se rozdělili do skupin a v daných skupinách jsme procvičovali různé kombinace na vyrážeče. Další cvičení už probíhali v chráničích. V prvních kolech jsme procvičovali bal matsogi. Tedy sparing za používání jenom nohou. Po pár kolech jsme jeli už normální matsogi s obměňováním rolí, kde jednu minutu útočil jeden a druhou minutu útočil druhý. Kola byla vždy dvě minuty dlouhá. Po nácvikových kolech se přešlo k tréninku matsogi v závodní formě. Jelikož to byl poslední pořádný trénink přípravy na MČR, tak všichni dřeli na 110%. Po náročném tréninku, na nás čekala posilovačka nohou ve formě dřepů, dřepů s výskokem, dřepu s koleny co nejvýše a z otáčení se v dřepu okolo své osy.

Po dvouhodinovém tréninku se začalo s úklidem a balením. Okolo páté hodiny už k ubytovně přijel autobus a čekal až si všichni dobalí. Honza Dvořáček stejně jako my s Janou jsme domu vyjeli o něco dříve auty.
Domů dorazili všichni v pořádku a připraveni na nadcházející Mistrovství České republiky v TKD ITF v Nymburce.

Tomáš a Jana
Komentáře návštěvníků webu
Pro přidání komentáře se musíte nejprve přihlásit.
Všechny komentáře jsou již zobrazeny.
Za finanční podpory Hlavního města Prahy a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy


přihlášení
Jméno
Heslo

Trvale přihlásit
Registrace   Zapomenuté heslo
minidiskuze

přidat příspěvek:

anketa
Co očekáváte od Čertovského poháru?
Zlobil(a) jsem tak mě odnesou čerti(46)
Chci medaili, ale ne z uhlí!(16)
Zasloužím si medaili, protože celý rok nezlobím!(21)
Doufám, že v ringu nepotkám čerty(18)
Snad nepotkám čerty po závodech!(11)
Taekwon-Do , bojové umění , trénink dětí a mládeže , sebeobrana , Černý Most, Petřiny , Horní Počernice , Hloubětín a Velké Přílepy
Taekwon-Do , martial art , training kids & youth , self-defense , Černý Most, Petřiny , Horní Počernice , Hlouběžín & Velké Přílepy
Copyright © 2003 – 2018, Taekwon-Do ITF Sonkal
sonkal@taekwondo.cz
img