czech english Na webu naleznete 107 435 fotek a 607 videí.
kalendář
říjen 18
po
út
st
čt
so
ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
krátké zprávy

Příprava na Mistrovství ČR
Zveme vás na podzimní oddílové soustředění je při platbě do 15. října za 2200 Kč. To je letos výhradně pro držitele zelených a vyšších pásků z důvodu zaměření obsahu na přípravu pro listopadové Mistrovství ČR v Brně. Informace najdete ZDE a novou online přihlášku ZDE. Seznam potvrzených účastníků.

Sobotní tréninky
20. října - ANO
27. října - NE (soustředění)
3. listopadu - NE
10. listopadu - NE

Závodní tréninky
19. října - ANO
26. října - NE (soustředění)
2. listopadu - ANO
9. listopadu - NE

Úhrada oddílových příspěvků
Stávající členové, kteří nemají uhrazené oddílové příspěvky na září až leden uhradí 1900 Kč. Noví členové platí 1700 Kč a v případě dětské skupiny (4-6 let) na Černém Mostě 1000 Kč. Platby je možné poukázat na oddílový bankovní účet 189640131/2010 (do textu příjemce uveďte jméno a příjmení za koho platba je) nebo hotově na trénincích.
Poznámka - po 1.10. není již možná úhrada příspěvků na celý rok, pouze pololetní platby!

Přihláška do Sonkalu
Pro nové členy máme on-line přihlášku.

Buďte informováni!
Chcete vědet hned o aktualizacích na tomto webu? Zadejte svůj mail a budete mít informaci okamžite!

subscribeunsubscribe
Sledujte nás
Sledujte Sonkal prostřednictvím RSS čtečky Sledujte Sonkal na FaceBooku Sledujte Sonkal na Instagraumu Sledujte náš kanál na Youtube

Za zkušenostmi

TTT
  120
Seminář s Mistrem Jerzy Jedutem (VIII. dan)
Ondřej Vrábel, 8.11.2015 – Uplynulo již deset let od našeho prvního semináře s Jerzy Jedutem. V roce 2005 se seminář uskutečnil ve Znojmě a byla to velmi cenná zkušenost ze které při trénincích čerpáme dodnes. V roce minulém jsme přijali pozvánku od kolegů z České národní unie na jednodenní seminář do Stránčic a opět to bylo velmi inspirativní.

V létě jsem obdržel informaci, že se chystá podobný seminář na podzimní měsíce. Když byl termín konání určen bylo mi jasné, že tuto příležitost nemohu rozhodně vynechat. Mistr Jedut byl opět plný energie naučit všechny účastníky co nejvíce v čase neúprosně vymezeném. Proti minulému roku byl seminář dvoudenní každý den bylo tréninkových hodin výrazně více. Zatímco před tím to byla spíše rychloochutnávka co bychom mohli cvičit a ze strany Mistra Jeduta poznávání v čem mají členové České národní Unie největší rezervy, tak tentokrát byly tréninky zaměřeny jasně na zlepšení základních princiipů. A to jak v sestavách, tak sportovním boji. Celý seminář provázelo velké množství her a zajímavých, přitom velmi jednoduchých, cvičení.

Stran sestav to pro mne osobně bylo zejména o potvrzení správnosti principů jednotlivých technik z jiného pohledu a výkladu než od Velmistra Hwanga. Zároveň mi tento odlišný pohled pomohl soustředit se na velmi zajímavé detaily. Na semináři mne doprovázeli Jirka Novák a Tereza Štekerová a přestože úroveň jejich technik je velmi solidní a v případě Jirky bychom mohli říci hodně vysoká, tak si oba odnesli zajímavé podněty na čem pracovat. Stejně jako minule pro mne byla velmi přínosná diskuse o některých technikách, které se cvičí mírně odlišně na jednotlivých stranách ITF "barikády" :) Především důvody proč se XY cvičí tak a tak.

Matsogi. I když to ve výsledku po oba dva dny bylo o úplných základech, tak nám to všem připadalo jako level 9998 té nejnáročnější hry. Jednoduchá koordinační cvičení nebo kombinace jednoduchých pohybů těla a základních kopů přiváděla všechny mozky po pár vteřinách k bodu varu. Za všechny mohu obdivně říci, že nejvíce nám hlavy nepobírala ladnost kombinací, které Mistr Jedut předváděl.

Čas semináře nakonec vypršel až příliš rychle, protože bychom toho chtěli jistě více, ale jak Mistr na závěr připomněl - je nezbytné dobře zvládnout a zažít první krok a pak mohou následovat další, možná složitější.
Rozhodně se budu těšit na další rok a další inspiraci!Nábor do našich skupin probíhá po celý rok, jak pro děti a mládež, tak dospělé. Učíme bojové umění v jeho moderní formě - pro sport, sebeobranu, kondici i rozvoj osobnosti. Informace k náboru zde
Komentáře návštěvníků webu
Pro přidání komentáře se musíte nejprve přihlásit.
Všechny komentáře jsou již zobrazeny.
Nábor nových členů
Za finanční podpory Hlavního města Prahy

Magistrát

Za finanční podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy

Ministerstvo

Za finanční podpory Městské části Praha 14

Městská

přihlášení
Jméno
Heslo

Trvale přihlásit
Registrace   Zapomenuté heslo
minidiskuze

přidat příspěvek:

anketa
Chcete mít vánoční exhibici v
Divadle Horní Počernice?(38)
Telocvičně ZŠ Vybíralova?(30)
Taekwon-Do , bojové umění , trénink dětí a mládeže , sebeobrana , Černý Most, Petřiny , Horní Počernice , Hloubětín a Velké Přílepy
Taekwon-Do , martial art , training kids & youth , self-defense , Černý Most, Petřiny , Horní Počernice , Hloubětín & Velké Přílepy
Copyright © 2003 – 2018, Taekwon-Do ITF Sonkal
sonkal@taekwondo.cz
img