czech english Na webu naleznete 104 491 fotek a 601 videí.
kalendář
únor 18
po
út
st
čt
so
ne
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1
2
3
4
krátké zprávy

Czech Open 2018
Do konce února se mohou naši závodníci přihlašovat na letošní ročník mezinárodního turnaje Czech Open, který se koná v Nymburce. Informace k účasti a formulář přihlášky lze najít v pravém menu po přihlášení uživatele.

Oddílové soupravy
budou od úterý 29. ledna k vyzvednutí na Černém Mostě v časech tréninků.

Placení oddílových příspěvků
Pro ty, kteří nemají uhrazeny příspěvky na únor až červen platí již částka 1900 Kč. Úhradu je možno uskutečnit hotově na tréninku nebo převodem na oddílový účet (189640131/2010). Do textu uveďte za koho je platba, variabilní symbol není žádný. Rodiče, kteří cvičí v rámci promo akce zdarma zaplatí pouze 300 Kč známku na celý rok 2018.

Velikonoční soustředění
Aktuálně zbývá posledních několik volných míst. Pokud se chcete přihlásit ověřte si volné místo!
Přidejte se k nám na Velikonočním soustředění v Zákupech nedaleko od České Lípy a zažijte spoustu nevšedních zážitků včetně pondělní pomlázky. Informace ZDE. Postupně doplňovaný seznam účastníků.

Sobotní tréninky
budou pořádány takto:
17.2. - NE
24.2. - ANO
3.3. - ANO

Jarní prázdniny Velké Přílepy
V týdnu od 19. do 25. února nebudou z důvodu jarních prázdnin tréninky v naší tělocvičně ve Velkých Přílepech.

Přihláška do Sonkalu
Pro nové členy máme on-line přihlášku.

Buďte informováni!
Chcete vědet hned o aktualizacích na tomto webu? Zadejte svůj mail a budete mít informaci okamžite!

subscribeunsubscribe
Sledujte nás
Sledujte Sonkal prostřednictvím RSS čtečky Sledujte Sonkal na FaceBooku Sledujte Sonkal na Instagraumu Sledujte náš kanál na Youtube

Velká slovenská loupež aneb Nitra Cup 2012

TTT
  157
Nitra Cup ( propozice a přihláška )
René Čapek, 24.4.2012 – V pátek 20. 4. 2012 hnedka den po zkouškách na technické stupně kup jsme vyrazili okolo jedné hodiny odpoledne směrem na Slovensko. Byla to naše třetí účast na poměrně mladých závodech, které se konaly v Nitře, sto kilometrů od Bratislavy. Tentokrát byla výprava Sonkalu zastoupena ve větším počtu, než tomu bylo v minulém ročníku. Jeli jsme ve třech autech se složením řidičů Ondra, Vláďa a pan Novák. Do Nitry jsme dorazili po šesté hodině večerní. Hotel se nacházel kousek od centra města. Hnedka po příjezdu následovalo vážení těch závodníků, kteří měli v plánu se účastnit sportovního boje. Poté co jsme si odnesli věci na pokoje, ještě padl návrh na procházku po historickém centru Nitry s následnou zastávkou na večeři v oblíbeném „mekáči“. To jsme všichni s radostí uvítali. Před večerkou jsme ještě zašli na kofolu do přízemí hotelu, a pak už jsme šli spát, abychom načerpali energii na zítřejší závody.

Trochu z propozic závodů. Stejně jako na Mistrovství Čech se soutěžilo ve dvou disciplínách a to v sestavách a ve sportovním boji. V něm se na rozdíl od MČ mohli závodit také taekwondisti od 7. kupu výše, a tak této výhody oproti klasickým závodům, kde je povoleno závodit až od modrého pásku, využilo mnoho závodníků. Další zvláštností byla možnost závodit nejen ve své věkové skupině, ale také ve vyšší věkové skupině (např. Jirka závodil za žáky, ale mohl i v juniorech). To se týkalo i vyšší váhové kategorie (Vóďa oficiálně do 71 kg, zde mohl i do 78 kg). Kromě domácích oddílů ze Slovenska byla mezinárodní účast zajištěna také oddíly z České republiky a Maďarska.

Druhý den jsme měli brzký budíček, protože odjezd do haly byl naplánován již na půl osmou ranní. Po příjezdu jsme se šli rovnou převléknout do doboku a rozcvičit se. Rozdělení týmu bylo následující. Ondra se věnoval hlavně funkci rozhodčího, ale samozřejmě během volna zjišťoval aktuální stav a výsledky všech Sonkaláků. Závodní tým byl složen v hezkém počtu „fotbalové jedenáctky“ přičemž já jsem větší část závodů rozhodoval a závodil jen v tulech. Vláďa závodil také v sestavách a odpoledne on a pan Novák koučovali našim závodníkům při sportovním boji. Zbytek týmu byli plnohodnotní závodníci.

Závody začaly kolem deváté hodiny. Dopoledne byly v plánu sestavy, ve kterých jsme získali mnoho pěkných umístění na stupních vítězů. Myslím, že všichni získali nějakou tu medaili. Jediný, kdo měl ten den bohužel smůlu, byl Vláďa. Příští závody (MČR) ale říkal, že má v plánu už vyhrát :-D. Mezi dvanáctou a jednou hodinou následoval oběd. Odpolední program se skládal ze sportovního boje. Ten začal hned váhovou kategorií seniorů do 78 kg, kde byl zapsán i Tomáš Vodička. Ten si vedl velice pěkně a vyhrál tuto kategorii. To se mu poté podařilo i ve své oficiální váhovce. Veronika Žilinská si zkusila své první matsogi a to v „sestro-souboji“ s Terezou Žilinskou. Jelikož to bylo rovnou finále, tak obě medaile samozřejmě zůstali v rodině. Jen pro zajímavost nakonec vyhrála Terka. Ještě musím pochválit bráchu Michala Čapka, který si také poprvé vyzkoušel sportovní boj a vedl si opravdu nad očekávání nejen mého, ale troufnu si říct, že i všech kdo ho pozoroval. Ve dvou zápasech, které absolvoval, nejprve porazil o hlavu vyššího soupeře držitele 1. kupu. V souboji o finále nakonec podlehl s černým páskem z Maďarska, který se musel bát o své vítězství až do samého konce. Bohužel ostatní Sonkaláky jsem nestíhal vidět na vlastní oči, kvůli rozhodcovským povinnostem, ale z výsledků a z doslechu všichni závodníci předvedli pěkné výkony a dosáhli na skvělá umístění.

Závody se opravdu vydařily nad naše očekávání, o čemž svědčí ocenění v podobě třech pohárů pro nejúspěšnější závodníky ve své věkové skupině. Jsou jimi Tomáš Vodička v seniorech, Tereza Žilinská v juniorech a Jiří Novák v žácích.

Na závěr přišlo největší překvapení v podobě celkového vítězství našeho oddílu. Porazili jsme v malém počtu jedenácti závodníků všechny ostatní početnější oddíly včetně znojemského oddílu z České republiky, který měl výpravu, troufnu si říci čtyřikrát větší, než byla ta naše.

Věřím, že jsme si tyto krásné závody všichni velmi užili a pokud se zúčastníme i příštího ročníku, tak se již teď mají ostatní celky na co těšit.

Na závěr jsme si dlouhou cestu domů zpříjemnili zastávkou v brněnském KFC, která se konala na počest našeho vítězství :-).

Renda
Komentáře návštěvníků webu
Pro přidání komentáře se musíte nejprve přihlásit.
snablik (27.4.2012 – 21:32)
pěknej článek a velká gratulace k medajlovým umístěním a pohárům
pěknej článek a velká gratulace k medajlovým umístěním a pohárům
voda (26.4.2012 – 11:09)
Parádní článek Rendo ;).
Parádní článek Rendo .
chrobi (26.4.2012 – 10:42)
Až na to, že článek začíná mekáčem a končí kfcčkem je to moc hezký, Renďochu *OK*
Až na to, že článek začíná mekáčem a končí kfcčkem je to moc hezký, Renďochu
renda (24.4.2012 – 22:43)
Díky Ondro, jsem rád, že se líbí :)
Díky Ondro, jsem rád, že se líbí
banesto (24.4.2012 – 11:27)
Rendo vyborny clanek! Konecne to neni o sumarizaci vysledku, ale pekne vypraveni! Uz ted ti mohu za odmenu slibit, ze budes psat casteji ;)
Rendo vyborny clanek! Konecne to neni o sumarizaci vysledku, ale pekne vypraveni! Uz ted ti mohu za odmenu slibit, ze budes psat casteji
Všechny komentáře jsou již zobrazeny.
Za finanční podpory Hlavního města Prahy a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy


přihlášení
Jméno
Heslo

Trvale přihlásit
Registrace   Zapomenuté heslo
minidiskuze

přidat příspěvek:

anketa
Co očekáváte od Čertovského poháru?
Zlobil(a) jsem tak mě odnesou čerti(69)
Chci medaili, ale ne z uhlí!(31)
Zasloužím si medaili, protože celý rok nezlobím!(36)
Doufám, že v ringu nepotkám čerty(30)
Snad nepotkám čerty po závodech!(24)
Taekwon-Do , bojové umění , trénink dětí a mládeže , sebeobrana , Černý Most, Petřiny , Horní Počernice , Hloubětín a Velké Přílepy
Taekwon-Do , martial art , training kids & youth , self-defense , Černý Most, Petřiny , Horní Počernice , Hlouběžín & Velké Přílepy
Copyright © 2003 – 2018, Taekwon-Do ITF Sonkal
sonkal@taekwondo.cz
img