czech english Na webu naleznete 107 435 fotek a 607 videí.
kalendář
říjen 18
po
út
st
čt
so
ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
krátké zprávy

Příprava na Mistrovství ČR
Cena pro opozdilce je nyní 2500 Kč za celé podzimní soustředění. To je letos výhradně pro držitele zelených a vyšších pásků z důvodu zaměření obsahu na přípravu pro listopadové Mistrovství ČR v Brně (ale i další soutěže). Informace najdete ZDE a novou online přihlášku ZDE. Seznam potvrzených účastníků.

Sobotní tréninky
20. října - ANO
27. října - NE (soustředění)
3. listopadu - NE
10. listopadu - NE

Závodní tréninky
19. října - ANO
26. října - NE (soustředění)
2. listopadu - ANO
9. listopadu - NE

Úhrada oddílových příspěvků
Stávající členové, kteří nemají uhrazené oddílové příspěvky na září až leden uhradí 1900 Kč. Noví členové platí 1700 Kč a v případě dětské skupiny (4-6 let) na Černém Mostě 1000 Kč. Platby je možné poukázat na oddílový bankovní účet 189640131/2010 (do textu příjemce uveďte jméno a příjmení za koho platba je) nebo hotově na trénincích.
Poznámka - po 1.10. není již možná úhrada příspěvků na celý rok, pouze pololetní platby!

Přihláška do Sonkalu
Pro nové členy máme on-line přihlášku.

Buďte informováni!
Chcete vědet hned o aktualizacích na tomto webu? Zadejte svůj mail a budete mít informaci okamžite!

subscribeunsubscribe
Sledujte nás
Sledujte Sonkal prostřednictvím RSS čtečky Sledujte Sonkal na FaceBooku Sledujte Sonkal na Instagraumu Sledujte náš kanál na Youtube

Úspěšné Mistrovství Evropy

TTT
  428
23. juniorské, 32. seniorské, 9. veteránské a 7. žákovské Mistrovství Evropy
Ondřej Vrábel, 30.5.2017 – Starý liverpoolský přístav hostil letošní Mistrovství Evropy v Taekwon-Do ITF. Tedy ne přístav samotný, ale moderní sportovní aréna a výstavní centrum v těsném sousedství bývalého přístavu Albert Dock. Taekwondisté byla na vrcholné akci již tradičně zastoupeni a tentokrát v rekordním počtu sedmi členů reprezentace České republiky!

Sedmička taekwondistů a taekwondistek se během čtyř soutěžních dnů představila v závislosti na své věkové skupině a nominacích reprezentačními trenéry ve čtyřech, resp. pěti soutěžních disciplínách tohoto bojového umění. V sestavách jednotlivců dosáhli na cenné medaile Jiří Novák a Tereza Žilinská, oba shodně bronzová medaile. Jirka se po loňském vítězství představil v technicky náročnější kategorii držitelů II. Danů a jen těsně nedosáhl na finálovou účast. Tereza premiérově soutěžila mezi dospělými a vyneslo ji to stejně jako v roce minulém bronzovou příčku. Starty Tomáše Vodičky, Jany Kovářové, Lenky Hrstkové a Herberta Kindla skončili těsně pod medailovými pozicemi. Přesto jejich výkony jsou příslibem do dalších let.
Hned šestice sonkaláků se následně představila v týmových sestavách (týmy jsou tvořeny pěti závodníky, kteří cvičí stejnou sestavu s různými „choreografickými prvky“). Týmy juniorek, juniorů a seniorů svůj start proměnili shodně ve zlaté medaile. Tým seniorek získal „jen“ stříbrné medaile, když ve finále nejtěsnějším rozdílem podlehl ruské sborné.

Do sportovního boje zasáhla kompletní sedmička bojovníků a bojovnic, ale protože je to jedna z nejnáročnějších disciplín jak z hlediska množství tréninkových jednotek, tak i z pohledu velké konkurence, tak je těžké uspět. Svoji dlouhodobou výkonnost potvrdila Jirka Novák v druhé nejvyšší váhové kategorii juniorů, kdy se probojoval až na 3. místo. Terezu Štekerovou čekala nelehká role obhájkyně zlata z let 2015 a 2016 v nejvyšší váhové kategorii. Přestože se její soupeřky snažily, tak jim to nebylo nic platné a zlatý hattrick se Tereze podařilo zkompletovat.

Speciální přerážecí techniky jsou českou výstavní disciplínou a pro Sonkaláky obzvlášť – za dobu své existence o tom svědčí několik titulů mistrů Evropy a světa jak v jednotlivcích, tak i týmech. Nejvíce se očekávalo od Jirky Nováka, Terezy Štekerové a jednotlivých týmů. Jirka své skokanské dovednosti po loňském titulu mistra světa potvrdil stříbrnou medailí. Před Terezou ležela výzva v dovršení druhého hattricku zlatých medailí. Dá se říci, že si s tím poradila bez nervů a pochyb, protože jako jediná ve startovním poli získala maximální počet 15 bodů z 5 soutěžních technik. Naši závodníci svými výkony pomohli k zisku následujících medailí v týmech – Jirka Novák zlatá medaile s juniory, Terka Štekerová stříbro s juniorkami a Jana Kovářová rovněž stříbro se seniorkami.
Předposlední disciplína silové přerážení byla o zisku trochu překvapivého týmového zlata seniorek s Janou Kovářovou, kdy naše děvčata vypálila rybník favorizovaných Bulharkám!

Poslední disciplínou Mistrovství Evropy je sebeobrana. Sonkaláci byli zastoupeni ve třech družstvech ze čtyř a vždy byly naše vystoupení oceněna bronzovým kovem. Tomáš Vodička, Jiří Novák, Herbert Kindl a Jana Kovářová tak završili medailově úspěšné Mistrovství Evropy. Sonkaláci se společnými silami zajistili nebo přičinili o 18 medailí. Liverpool je za námi a seniory (dospělé) čeká zanedlouho příprava na zářijové Mistrovství světa.


I ty se můžeš zúčastnit Mistrovsví Evropy a světa! Prvním krokem je začít cvičit. Nábor do skupin pro děti, mládež a dospělé probíhá celý rok. Věnujeme se sportovní stránce taekwonda, sebeobraně a zlepšování kondice. Informace k náboru zde

Doplněno 18 zapomenutých fotografií...
Komentáře návštěvníků webu
Pro přidání komentáře se musíte nejprve přihlásit.
Všechny komentáře jsou již zobrazeny.
Nábor nových členů
Za finanční podpory Hlavního města Prahy

Magistrát

Za finanční podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy

Ministerstvo

Za finanční podpory Městské části Praha 14

Městská

přihlášení
Jméno
Heslo

Trvale přihlásit
Registrace   Zapomenuté heslo
minidiskuze

přidat příspěvek:

anketa
Chcete mít vánoční exhibici v
Divadle Horní Počernice?(38)
Telocvičně ZŠ Vybíralova?(31)
Taekwon-Do , bojové umění , trénink dětí a mládeže , sebeobrana , Černý Most, Petřiny , Horní Počernice , Hloubětín a Velké Přílepy
Taekwon-Do , martial art , training kids & youth , self-defense , Černý Most, Petřiny , Horní Počernice , Hloubětín & Velké Přílepy
Copyright © 2003 – 2018, Taekwon-Do ITF Sonkal
sonkal@taekwondo.cz
img