czech english Na webu naleznete 100 601 fotek a 554 videí.
kalendář
červen 17
po
út
st
čt
so
ne
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
krátké zprávy

Poslední tréninky v Počerniciích
Páteční trénink (23.6.) bude posledním tréninkem v tomto školním roce!

Červnové tréninky na ČM
Do konce června budou tréninky na Černém Mostě dle běžného rozpisu, tedy úterý a čtvrtek. Poslední pravidelný tréninkem bude ve čtvrtek 29. června!

Tréninky na Petřinách do prázdnin
Sraz na tréninky v předposledním týdnu června běžně v tělocvičně. V posledním týdnu sraz rovnou před Hvězdou na travnatém plácku. V případě nejistého počasí sledujte diskusi zde. Vaši trenéři

Volná místa rychle ubývají!
Víte, že volných míst na letní soustředění rapidně ubývá? Aktuálně je přihlášeno 64 taekwondistů a taekwondistek. Kapacita v Malých Svatoňovicích není nafukovací (72), proto neváhejte a obratem se přihlašte!

Letní soustředění
Závěr léta? Pořadný taekwondistický maratón v Malých Svatoňovicích - letní soustředění a informace k němu zde a seznam účastníků, který je průběžně doplňován.

Prázdninové tréninky
Během letních prázdnin budou na Černém Mostě probíhat tréninky každé úterý a čtvrtek od 18:00 do 20:00. První trénink v tomto režimu v úterý 4.7.

Tuly
24 Taekwon-do sestav stále můžete najít na našich stránkách. Hledejte v menu Taekwon-do -> Tuly. A nebo přímý link.

Buďte informováni!
Chcete vědet hned o aktualizacích na tomto webu? Zadejte svůj mail a budete mít informaci okamžite!

subscribeunsubscribe
Sledujte nás
Sledujte Sonkal prostřednictvím RSS čtečky Sledujte Sonkal na FaceBooku Sledujte Sonkal na Instagraumu Sledujte náš kanál na Youtube

Úspěšné Mistrovství Evropy

TTT
  410
23. juniorské, 32. seniorské, 9. veteránské a 7. žákovské Mistrovství Evropy
Ondřej Vrábel, 30.5.2017 – Starý liverpoolský přístav hostil letošní Mistrovství Evropy v Taekwon-Do ITF. Tedy ne přístav samotný, ale moderní sportovní aréna a výstavní centrum v těsném sousedství bývalého přístavu Albert Dock. Taekwondisté byla na vrcholné akci již tradičně zastoupeni a tentokrát v rekordním počtu sedmi členů reprezentace České republiky!

Sedmička taekwondistů a taekwondistek se během čtyř soutěžních dnů představila v závislosti na své věkové skupině a nominacích reprezentačními trenéry ve čtyřech, resp. pěti soutěžních disciplínách tohoto bojového umění. V sestavách jednotlivců dosáhli na cenné medaile Jiří Novák a Tereza Žilinská, oba shodně bronzová medaile. Jirka se po loňském vítězství představil v technicky náročnější kategorii držitelů II. Danů a jen těsně nedosáhl na finálovou účast. Tereza premiérově soutěžila mezi dospělými a vyneslo ji to stejně jako v roce minulém bronzovou příčku. Starty Tomáše Vodičky, Jany Kovářové, Lenky Hrstkové a Herberta Kindla skončili těsně pod medailovými pozicemi. Přesto jejich výkony jsou příslibem do dalších let.
Hned šestice sonkaláků se následně představila v týmových sestavách (týmy jsou tvořeny pěti závodníky, kteří cvičí stejnou sestavu s různými „choreografickými prvky“). Týmy juniorek, juniorů a seniorů svůj start proměnili shodně ve zlaté medaile. Tým seniorek získal „jen“ stříbrné medaile, když ve finále nejtěsnějším rozdílem podlehl ruské sborné.

Do sportovního boje zasáhla kompletní sedmička bojovníků a bojovnic, ale protože je to jedna z nejnáročnějších disciplín jak z hlediska množství tréninkových jednotek, tak i z pohledu velké konkurence, tak je těžké uspět. Svoji dlouhodobou výkonnost potvrdila Jirka Novák v druhé nejvyšší váhové kategorii juniorů, kdy se probojoval až na 3. místo. Terezu Štekerovou čekala nelehká role obhájkyně zlata z let 2015 a 2016 v nejvyšší váhové kategorii. Přestože se její soupeřky snažily, tak jim to nebylo nic platné a zlatý hattrick se Tereze podařilo zkompletovat.

Speciální přerážecí techniky jsou českou výstavní disciplínou a pro Sonkaláky obzvlášť – za dobu své existence o tom svědčí několik titulů mistrů Evropy a světa jak v jednotlivcích, tak i týmech. Nejvíce se očekávalo od Jirky Nováka, Terezy Štekerové a jednotlivých týmů. Jirka své skokanské dovednosti po loňském titulu mistra světa potvrdil stříbrnou medailí. Před Terezou ležela výzva v dovršení druhého hattricku zlatých medailí. Dá se říci, že si s tím poradila bez nervů a pochyb, protože jako jediná ve startovním poli získala maximální počet 15 bodů z 5 soutěžních technik. Naši závodníci svými výkony pomohli k zisku následujících medailí v týmech – Jirka Novák zlatá medaile s juniory, Terka Štekerová stříbro s juniorkami a Jana Kovářová rovněž stříbro se seniorkami.
Předposlední disciplína silové přerážení byla o zisku trochu překvapivého týmového zlata seniorek s Janou Kovářovou, kdy naše děvčata vypálila rybník favorizovaných Bulharkám!

Poslední disciplínou Mistrovství Evropy je sebeobrana. Sonkaláci byli zastoupeni ve třech družstvech ze čtyř a vždy byly naše vystoupení oceněna bronzovým kovem. Tomáš Vodička, Jiří Novák, Herbert Kindl a Jana Kovářová tak završili medailově úspěšné Mistrovství Evropy. Sonkaláci se společnými silami zajistili nebo přičinili o 18 medailí. Liverpool je za námi a seniory (dospělé) čeká zanedlouho příprava na zářijové Mistrovství světa.
Sonkal promo
přihlášení
Jméno
Heslo

Trvale přihlásit
Registrace   Zapomenuté heslo
minidiskuze

přidat příspěvek:

anketa
Na jaké závody se těšíte nejvíce?
STM v Ostravě(9)
Lublana Open(20)
Sonkal Open(53)
Taekwon-Do , bojové umění , trénink dětí a mládeže , sebeobrana , Černý Most, Petřiny a Horní Počernice
Taekwon-Do , martial art , training kids & youth , self-defense , Černý Most, Petřiny & Horní Počernice
Copyright © 2003 – 2017, Taekwon-Do ITF Sonkal
sonkal@taekwondo.cz
img