czech english Na webu naleznete 106 131 fotek a 606 videí.
kalendář
srpen 18
po
út
st
čt
so
ne
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
krátké zprávy

Prázdninové tréninky
Během letních prázdnin budou tréninky v ZŠ Vybíralova každé úterý a čtvrtek od 18 do 20h.

Letní soustředění!
Na konci letních prázdnin jako každý rok vyrážime na letní soustředění do Malých Svatoňovice. Aktuálně jsou všechna volnu místa vyčerpána. Pokud se místa uvolní budeme informovat. Informace jsou ZDE. Konečný seznam účastníků.

Přihláška do Sonkalu
Pro nové členy máme on-line přihlášku.

Buďte informováni!
Chcete vědet hned o aktualizacích na tomto webu? Zadejte svůj mail a budete mít informaci okamžite!

subscribeunsubscribe
Sledujte nás
Sledujte Sonkal prostřednictvím RSS čtečky Sledujte Sonkal na FaceBooku Sledujte Sonkal na Instagraumu Sledujte náš kanál na Youtube

Souhrn událostí za rok 2004

TTT
Závěrečná roční zpráva za rok 2004

Závěrečná roční zpráva, 7.2.2005 – Další rok je opět za námi a my si vám dovolujeme přinést sumarizaci roku 2004 v následujících odstavcích.

1. Sportovní úspěchy:

Účast našich závodníků v kompletním seriálu závodů pořádaných Českým svazem Taekwon-do patři již k tradicím našeho oddílu. Přestože se našim závodníkům a závodnicím v loňském roce nepodařilo získat nejcennější domácí titul – Mistra České republiky – nevedlo se nám na soutěžních kolbištích vůbec špatně. Za zmínku stojí především úspěchy týmu žákyň na Mistrovství Čech a v 2. kole Mistrovství České republiky, kdy tento tým získal v obou soutěžích zlaté medaile ve všech třech disciplínách (technické sestavy, sportovní boj a speciální přerážecí techniky). Naše děvčata vybojovala první místo rovněž na Mistrovství ČR v roce 2003 a též v 1. Republikové soutěži STM v loňském roce. Přestože pro letošní rok dojde v tomto týmu ke značné obměně, jelikož 3 děvčata přecházejí do juniorské věkové skupiny, věříme, že i v novém složení dokážeme na tyto úspěchy navázat.
Skvěle si na Mistrovství Čech vedl i náš tým juniorek. Děvčata přestože nebyla v nejsilnějším možném složení a to se ještě v průběhu soutěže zranila Linda Deutschová vedla na výbornou. Postupně získala první místa v sestavách, speciálních technikách a sportovním boji. Na závěr přidala ještě stříbrnou medaili v silovém přerážení. Nejen úspěchy našich dívčích týmů, ale i jednotlivců vedla k zisku historického prvního místa v hodnocení oddílů na Mistrovství Čech!
O trochu hůře se pak děvčatům dařilo na Mistrovství ČR – zlaté medaile ze sportovního boje a speciálních technik, bronzové pak z technických sestav a silového přerážení.V prosinci se v Českých Budějovicích uskutečnila tradiční soutěž – Vánoční turnaj mládeže školy Naeryo Chagi. Naši závodníci zde stejně jako v loňském roce vybojovali celkově první místo v soutěži oddílů.Oproti roku předchozímu zastupovalo náš oddíl v českém reprezentačním týmu 5 zástupců – Hoang Huy (senior), Linda Deutschová, Lucie Kolmanová a Barbora Sýkorová (juniorky) a Pavel Zavadil (junior). S reprezentačním týmem na počátku roku vyrazili junioři a juniorky na mezinárodní soutěž ve Slovinsku. Linda a Bára zde získaly zlaté medaile v technických sestavách. Začátkem května se čtveřice členů našeho oddílu (Hoang, Linda, Lucka a Bára) vydali do metropole Bulharska, Sofie na Mistrovství Evropy juniorů a seniorů. Velmi dobře se dařilo našim děvčatům – Bára vybojovala 1. místo ve speciálních přerážecích technikách a ještě přidala 2. místo ve sportovním boji do 53kg. Všechna tři naše děvčata se pak zasloužila o 2. místo ve speciálních technikách soutěže týmů. Poslední akcí národního týmu pak bylo 6. Mistrovství světa juniorů, které se konalo v závěru července v Malajsii. Sonkal zde měl dvě děvčata – Báru Sýkorovou a Lucku Kolmanovou. Lindu Deutschovou o nominaci připravilo vážné zranění kotníků, které se přivodila během Mistrovství Čech. Báře se sice nepodařilo obhájit titul Mistryně světa ve speciálních technikách z Portorika, ale zisk stříbrné medaile ze sportovního boje do 53kg je velmi cenným úspěchem. Až ve finále podlehla korejské závodnici! Lucka i Bára vybojovala bronzové medaile ve sportovním boji a technických sestavách soutěže týmů. Bohužel vinou experimentů se soutěžními pravidly na tomto šampionátu chyběla týmová soutěž v silovém přeráženi a rovněž ve speciálních přerážecích technikách.Nejvýznamnější úspěchy našich závodníků:

 • 2. místo Barbora Sýkorová sportovní boj do 53kg, Mistrovství světa juniorů

 • 1. místo Barbora Sýkorová speciální přerážecí techniky, Mistrovství Evropy

 • 2. místo Barbora Sýkorová sportovní boj do 53kg, Mistrovství Evropy

 • 1. místo Barbora Sýkorová technické sestavy, 1. Sun Open – Slovinsko

 • 1. místo Linda Deutschová technické sestavy, 1. Sun Open – Slovinsko

 • 2. místo Lucie Kolmanová technické sestavy, 1. Sun Open – Slovinsko

 • 2. místo Linda Deutschová sportovní boj, 1. Sun Open – Slovinsko

 • Nejúspěšnější oddíl Vánočního šampionátu mládeže

 • Nejúspěšnější oddíl Mistrovství Čech

 • Mistr oblasti Praha junior A – Pavel Zavadil

 • Mistr oblasti Praha žák – Jan Konár • Medailová bilance za rok 2004:

 • žáci 24-11-26 (zlaté-stříbrné-bronzové)

 • junioři 38-40-62

 • senioři 3-6-4

 • STM týmy 1-2-7 • V letošním roce budou barvy národního týmu hájit Linda Deutschová a Lucie Kolmanová. Hoang Huy a Pavel Zavadil se rozhodli v národním týmu nepokračovat. Bára Sýkorová svoje působení v reprezentaci přerušila kvůli studiu ve Spojených státech. Linda a Lucka se budou snažit především o nominaci na letošní Mistrovství Evropy, které se koná v první polovině dubna v hlavním městě Irska – Dublinu.  2. Soustředění:

  Jako již každý rok jsme i v loňské roce organizovali tři soustředění – jarní a podzimní, tzv. krátkodobá a pak letní – dlouhodobé. Během jarního soustředění jsme vyzkoušeli další lokalitu a to příjemné prostředí ubytovny při základní škole v Zákupech. Dobré podmínky dokreslila velká hala, kde by mohlo cvičit najednou více než 100 taekwondistů. Na letní soustředění jsme se vrátili opět vrátili do internátu v Malých Svatoňovicích. Podzimní pak bylo opět ve znamení testu nové lokality v jihočeském Borotíně. Letního a podzimního soustředění se opět zúčastnil Peter Regan ze Švýcarska. Jeho účast na našich soustředěních je pro nás vždy přínosná.
  Pro letošní rok máme naplánována tři soustředění – jarní, resp. Velikonoční soustředění v Radvanicích (5 dnů), letní opět v Malých Svatoňovicích (10 dnů) a konečně podzimní v Borotíně (4-5 dnů).


  3. Web:

  Vzhledem k nárůstu návštěvnosti našich internetových stránek jsme s konečnou platností zrušili statistiky Navrcholu.cz a přešli jsme plně na používání Toplistu. Přestože jsme v roce 2004 nepřekonali rekordní počet zobrazených stránek za jeden den, byli vytvořeny rekordy jiné. Například v březnu náš web navštívilo více než 10.000 návštěvníků (10.106). V listopadu jsme pak zaznamenali dosud nejvyšší počet shlédnutých stránek za jeden měsíc – 139.983. Poslední 4 měsíce roku 2004 byli vskutku rekordní, protože každý z těchto měsíců jsme měli přes 100.000 stránek a leden 2005 tuto sérii jen prodloužil.  Statistiky roku 2004:

 • celkový počet shlédnutých stránek za rok 2004 byl 1.087.350 (v roce 2003 - 851.003)

 • celkový počet návštěvníků za rok 2004 byl 104.293 (2003 – 87.717)

 • přibylo 2407 nových fotografií • Celkem naše fotogalerie čítá 9703 fotografií a videogalerie 168 videí. V tomto roce nás především čeká překonání magické hranice 10.000 fotografií a dále bychom rádi doplnili sekci výuka o sestavy na IV. Dan – Sam-Il, Yoo-Sin a Choi-Yong. Fotografování nových technik z těchto sestav máme předběžně naplánováno na duben až květen.  4. Ostatní:

  Rok 2004 znamenal rovněž obohacení skupiny našich černých pásků. Linda Deutschová, Bára Sýkorová a Lucka Kolmanová společně s dalšími členy reprezentačního týmu úspěšně složili zkoušku na I. dan. V přípravě na I. dan aktuálně je pouze Martin Hlůže, ale v průběhu tohoto roku by jej mohlo doplnit hned několik Sonkaláků, kteří jsou nyní držiteli 2. kupu. Po posledních zkouškách v prosinci 2004 cvičí v našem oddílu hned 8 červených pásků.

  Na technický stupeň II. Dan je aktuálně přihlášen Vláďa Švanda, který by měl skládat zkoušku v první polovině roku. Věříme, že přes studijní vytížení se k němu přidá i služebně nejstarší černý pásek z naších studentů – Hoang Huy.  V září jsme otevřeli v Praze další tělocvičnu. Náš výběr padl na opačnou stranu Prahy než dosud cvičíme. Novým místem je základní škola Šantrochova na Petřinách. V současné době máme již tři tělocvičny. Rovněž bychom vyzdvihli fakt, že v kladenské tělocvičně dvě studentky dosáhly modrých pásků, tedy 4. kupu.

  Těsně před Vánocemi jsme pro všechny členy Sonkalu a rovněž pro jejich rodiče uspořádali velkou ukázku Taekwon-do. Cca hodinová demonstrace všech částí našeho bojového umění se velmi vydařila a každá byla odměněna velkým potleskem. Záznam exhibice je samozřejmě v naší videogalerii. Po skončení exhibice jsme předali vybraným členům oddílu ocenění v podobě velké fotografie. Stejnou akci bychom rádi uspořádali i před letošními vánočními svátky.  Držitelé černých pásků z našeho oddílu vystoupili s ukázkou Taekwon-do na Mistrovství Čech ve fitness. Martin Svitek byl členem exhibičního týmu, který se zúčastnil listopadových Budoshow v Brně a Praze. 27. března budou opět naše černé pásky vystupovat na závodech kulturistiky a fitness, domluvená jsou 2 vystoupení během finalového programu. Budeme mít na místě videokameru a domluvena je i fotodokumentace od spřáteleného fotografa.


  Cvičte Taekwon-Do jako Pavel Šnábl
  Za finanční podpory Hlavního města Prahy a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy


  přihlášení
  Jméno
  Heslo

  Trvale přihlásit
  Registrace   Zapomenuté heslo
  minidiskuze

  přidat příspěvek:

  anketa
  Chcete mít vánoční exhibici v
  Divadle Horní Počernice?(18)
  Telocvičně ZŠ Vybíralova?(10)
  Taekwon-Do , bojové umění , trénink dětí a mládeže , sebeobrana , Černý Most, Petřiny , Horní Počernice , Hloubětín a Velké Přílepy
  Taekwon-Do , martial art , training kids & youth , self-defense , Černý Most, Petřiny , Horní Počernice , Hlouběžín & Velké Přílepy
  Copyright © 2003 – 2018, Taekwon-Do ITF Sonkal
  sonkal@taekwondo.cz
  img