czech english Na webu naleznete 103 070 fotek a 588 videí.
kalendář
říjen 17
po
út
st
čt
so
ne
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
krátké zprávy

Podzimní soustředění
Kapacitu máme v tuto chvílu obsazenu na 100% a máme i dostatek náhradníků. Informace najdete zde a konečný seznam přihlášených účastníků. Kdo není na seznamu = není přihlášen!

Začátečníci trénujete doma?
Pokud ne, protože nevíte jak, tak cvičte podle našich video návodů základních technik v sekci výuka.

Platby na oddílový účet
Pokud posíláte platbu na účet za oddílové příspěvky nebo soustředění, pošlete prosím jako samostatné platby. Do textu příjemce vždy uvádějte jméno a příjmení za koho je platba a dále za co (příspěvky, soustředění). Číslo oddílového účtu je 189640131/2010.

Sobotní tréninky
budou pořádány takto:
28.10. - NE
4.11. - NE
11.11. - NE
18.11. - ANO
25.11. - NE

Buďte informováni!
Chcete vědet hned o aktualizacích na tomto webu? Zadejte svůj mail a budete mít informaci okamžite!

subscribeunsubscribe
Sledujte nás
Sledujte Sonkal prostřednictvím RSS čtečky Sledujte Sonkal na FaceBooku Sledujte Sonkal na Instagraumu Sledujte náš kanál na Youtube

Seminář se Zdendou Adamojurkou (IV.Dan) na praktickou sebeobranu

TTT
  20
Seminář praktického Taekwonda a sebeobrany se Zdeňkem Adamojurkou (IV. Dan)
Martin Svitek, 9.3.2014 – Dlouho jsem sliboval na soubojový seminář nějakou návštěvu. Snáz se slibuje, než udělá (a to jsem se vážně snažil), tak mi to trochu trvalo, ale nakonec přijal pozvání můj dobrý kamarád Zdeněk Adamojurka, držitel IV. Danu, bývalý trenér repre, vedoucí školy Oh Do Kwan, ale pro mě osobně především Bojovník tělem i duchem.
Napíšu jen pár slov z pozice organizátora a hlavně žáka. Potěšilo mě, že Zdeněk přitáhl pozornost a dovedl na seminář taekwondisty, jak od nás (návštěvy byly po delší době opět v přesile nad Sonkaláky), tak z oddílů jako Silla (i Radka Heydušková dorazila!), Chon-ji, Koguryo (Vojta Fiala studující v Praze) a dokonce Tong-Il (smekám před oběma budějovičáky!).
Jako žák jsem si užil praktický pohled na věc Zdendy, kritiku toho, jak se sebeobrana v tkd obvykle cvičí, ale současně s tím, že vše kritizované uměl i ukázat, tedy komentoval něco, co umí. Nezapomenu více věcí, myslím, že všechny okouzlilo jeho provedení otoček, které byly hezké tím, že bylo jasně vidět, že jsou Zdendovi už tak přirozeným pohybem, že si je může dovolit dělat i v sebeobraně. Na dotaz "a to bys otočku vážně dělal na ulici" jen odpověděl "já už jí udělal". Užil jsem si samozřejmě i trošku bolesti jakožto otloukánek a taky zásah do obou nejdůležitějších míst muže (do srdce to nebylo).
Nejpodstatnější poselství bylo myslím, že je třeba cvičit tedy i útočit, tak aby to bylo praktické, tedy nechytat se jako když objímám kamaráda, ale s adekvátní agresí (poprvé ukázal na Verče Holečkové a myslím, že to nezapomene :o) ). Druhou podstatnou myšlenkou bylo, že těžko může taekwondo sebeobrana být založená na pákách, protože jim věnujeme zlomek času z tréninku, naopak, naše sebeobrana musí být postavená na úderech a kopech, protože to je to, čemu věnujeme nejvíc času.
Posezení u piva po tréninku bylo taky podnětné a doufám, že z těch několika hodin se Zdeněkem si každý odnesl to, co potřeboval. Někdo víc, někdo míň, někdo souhlas, někdo poupravený názor nebo jen pohled, že takhle to dělat nebude a nechce. Každopádně myslím, že všechny seminář donutil přemýšlet a o to především jde.

Já osobně jsem si odnesl lidsky i technicky mnoho věcí a nejen proto Zdendu zase někdy pozvu. Díky Zdendo. Kyuksool!

Kdo nebyl (a neměl k tomu pořádný důvod), prohloupil.

PS: Dopoledne jsme měli technický seminář pro Sonkaláky od červeného výš. Sice nás i s Ondrou bylo jen 6, ale myslím, že jsme se zase něco naučili. Fotky jsou také v galerii.

Svíťa (Martin Svitek)
Komentáře návštěvníků webu
Pro přidání komentáře se musíte nejprve přihlásit.
chrobi (12.3.2014 – 10:19)
To je nás víc :o)
To je nás víc :o)
mirek (11.3.2014 – 11:59)
Zajímavý trénink, dík Svíťo za organizaci. Já jsem si odnesl zejména to, že se mám ještě hodně co učit :)
Zajímavý trénink, dík Svíťo za organizaci. Já jsem si odnesl zejména to, že se mám ještě hodně co učit
Všechny komentáře jsou již zobrazeny.
Video Jan Dvořáček
přihlášení
Jméno
Heslo

Trvale přihlásit
Registrace   Zapomenuté heslo
minidiskuze

přidat příspěvek:

anketa
Co očekáváte od Čertovského poháru?
Zlobil(a) jsem tak mě odnesou čerti(6)
Chci medaili, ale ne z uhlí!(0)
Zasloužím si medaili, protože celý rok nezlobím!(0)
Doufám, že v ringu nepotkám čerty(5)
Snad nepotkám čerty po závodech!(0)
Taekwon-Do , bojové umění , trénink dětí a mládeže , sebeobrana , Černý Most, Petřiny , Horní Počernice , Hloubětín a Velké Přílepy
Taekwon-Do , martial art , training kids & youth , self-defense , Černý Most, Petřiny , Horní Počernice , Hlouběžín & Velké Přílepy
Copyright © 2003 – 2017, Taekwon-Do ITF Sonkal
sonkal@taekwondo.cz
img