czech english Na webu naleznete 106 131 fotek a 606 videí.
kalendář
srpen 18
po
út
st
čt
so
ne
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
krátké zprávy

Prázdninové tréninky
Během letních prázdnin budou tréninky v ZŠ Vybíralova každé úterý a čtvrtek od 18 do 20h.

Letní soustředění!
Na konci letních prázdnin jako každý rok vyrážime na letní soustředění do Malých Svatoňovice. Aktuálně jsou všechna volnu místa vyčerpána. Pokud se místa uvolní budeme informovat. Informace jsou ZDE. Konečný seznam účastníků.

Přihláška do Sonkalu
Pro nové členy máme on-line přihlášku.

Buďte informováni!
Chcete vědet hned o aktualizacích na tomto webu? Zadejte svůj mail a budete mít informaci okamžite!

subscribeunsubscribe
Sledujte nás
Sledujte Sonkal prostřednictvím RSS čtečky Sledujte Sonkal na FaceBooku Sledujte Sonkal na Instagraumu Sledujte náš kanál na Youtube

Seminář se Zdendou Adamojurkou (IV.Dan) na praktickou sebeobranu

TTT
  20
Seminář praktického Taekwonda a sebeobrany se Zdeňkem Adamojurkou (IV. Dan)
Martin Svitek, 9.3.2014 – Dlouho jsem sliboval na soubojový seminář nějakou návštěvu. Snáz se slibuje, než udělá (a to jsem se vážně snažil), tak mi to trochu trvalo, ale nakonec přijal pozvání můj dobrý kamarád Zdeněk Adamojurka, držitel IV. Danu, bývalý trenér repre, vedoucí školy Oh Do Kwan, ale pro mě osobně především Bojovník tělem i duchem.
Napíšu jen pár slov z pozice organizátora a hlavně žáka. Potěšilo mě, že Zdeněk přitáhl pozornost a dovedl na seminář taekwondisty, jak od nás (návštěvy byly po delší době opět v přesile nad Sonkaláky), tak z oddílů jako Silla (i Radka Heydušková dorazila!), Chon-ji, Koguryo (Vojta Fiala studující v Praze) a dokonce Tong-Il (smekám před oběma budějovičáky!).
Jako žák jsem si užil praktický pohled na věc Zdendy, kritiku toho, jak se sebeobrana v tkd obvykle cvičí, ale současně s tím, že vše kritizované uměl i ukázat, tedy komentoval něco, co umí. Nezapomenu více věcí, myslím, že všechny okouzlilo jeho provedení otoček, které byly hezké tím, že bylo jasně vidět, že jsou Zdendovi už tak přirozeným pohybem, že si je může dovolit dělat i v sebeobraně. Na dotaz "a to bys otočku vážně dělal na ulici" jen odpověděl "já už jí udělal". Užil jsem si samozřejmě i trošku bolesti jakožto otloukánek a taky zásah do obou nejdůležitějších míst muže (do srdce to nebylo).
Nejpodstatnější poselství bylo myslím, že je třeba cvičit tedy i útočit, tak aby to bylo praktické, tedy nechytat se jako když objímám kamaráda, ale s adekvátní agresí (poprvé ukázal na Verče Holečkové a myslím, že to nezapomene :o) ). Druhou podstatnou myšlenkou bylo, že těžko může taekwondo sebeobrana být založená na pákách, protože jim věnujeme zlomek času z tréninku, naopak, naše sebeobrana musí být postavená na úderech a kopech, protože to je to, čemu věnujeme nejvíc času.
Posezení u piva po tréninku bylo taky podnětné a doufám, že z těch několika hodin se Zdeněkem si každý odnesl to, co potřeboval. Někdo víc, někdo míň, někdo souhlas, někdo poupravený názor nebo jen pohled, že takhle to dělat nebude a nechce. Každopádně myslím, že všechny seminář donutil přemýšlet a o to především jde.

Já osobně jsem si odnesl lidsky i technicky mnoho věcí a nejen proto Zdendu zase někdy pozvu. Díky Zdendo. Kyuksool!

Kdo nebyl (a neměl k tomu pořádný důvod), prohloupil.

PS: Dopoledne jsme měli technický seminář pro Sonkaláky od červeného výš. Sice nás i s Ondrou bylo jen 6, ale myslím, že jsme se zase něco naučili. Fotky jsou také v galerii.

Svíťa (Martin Svitek)
Komentáře návštěvníků webu
Pro přidání komentáře se musíte nejprve přihlásit.
chrobi (12.3.2014 – 10:19)
To je nás víc :o)
To je nás víc :o)
mirek (11.3.2014 – 11:59)
Zajímavý trénink, dík Svíťo za organizaci. Já jsem si odnesl zejména to, že se mám ještě hodně co učit :)
Zajímavý trénink, dík Svíťo za organizaci. Já jsem si odnesl zejména to, že se mám ještě hodně co učit
Všechny komentáře jsou již zobrazeny.
Cvičte Taekwon-Do jako Pavel Šnábl
Za finanční podpory Hlavního města Prahy a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy


přihlášení
Jméno
Heslo

Trvale přihlásit
Registrace   Zapomenuté heslo
minidiskuze

přidat příspěvek:

anketa
Chcete mít vánoční exhibici v
Divadle Horní Počernice?(18)
Telocvičně ZŠ Vybíralova?(10)
Taekwon-Do , bojové umění , trénink dětí a mládeže , sebeobrana , Černý Most, Petřiny , Horní Počernice , Hloubětín a Velké Přílepy
Taekwon-Do , martial art , training kids & youth , self-defense , Černý Most, Petřiny , Horní Počernice , Hlouběžín & Velké Přílepy
Copyright © 2003 – 2018, Taekwon-Do ITF Sonkal
sonkal@taekwondo.cz
img