czech english Na webu naleznete 106 131 fotek a 606 videí.
kalendář
srpen 18
po
út
st
čt
so
ne
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
krátké zprávy

Prázdninové tréninky
Během letních prázdnin budou tréninky v ZŠ Vybíralova každé úterý a čtvrtek od 18 do 20h.

Letní soustředění!
Na konci letních prázdnin jako každý rok vyrážime na letní soustředění do Malých Svatoňovice. Aktuálně jsou všechna volnu místa vyčerpána. Pokud se místa uvolní budeme informovat. Informace jsou ZDE. Konečný seznam účastníků.

Přihláška do Sonkalu
Pro nové členy máme on-line přihlášku.

Buďte informováni!
Chcete vědet hned o aktualizacích na tomto webu? Zadejte svůj mail a budete mít informaci okamžite!

subscribeunsubscribe
Sledujte nás
Sledujte Sonkal prostřednictvím RSS čtečky Sledujte Sonkal na FaceBooku Sledujte Sonkal na Instagraumu Sledujte náš kanál na Youtube

Přidáváme dva černé pásky

TTT
  220
Zkoušky na technické stupně DAN
Ondřej Vrábel, 6.3.2014 – Úderem 14. hodiny nastoupila 24 taekwondistů před zkušební komisi Českého svazu Taekwon-Do ITF (Velmistr Hwang Ho-yong, MUDr. Rostislav Kaňka, Martin Zámečník a ing. Milan Prokeš) ke zkoušce na I. až IV. dany. Mezi žadateli o I. dan byli i dva členové našeho oddílu - Lukáš Veverka a René Čapek.

Oba stejně jako ostatní adepti předvedli sestavy, boj, sebeobranu, speciální techniky, silové přerážení a rovněž své znalosti teorie taekwonda. Lukáš předvedl během celé zkoušky velmi vyrovnaný a sebevědomý výkon, což se odrazilo i na bodovém hodnocení, které měl z uchazečů na I. dan nejvyšší (66 bodů). Renda zaváhal velmi nepatrně při teorii a bohužel také při silovém přerážení pěstí. S touto technikou bojuje bohužel dlouhodobě a bude to vyžadovat další individuální trénink. Nakonec i on prošel úspěšně zkouškou na I. dan.

Z ostatních výkonů mne zaujala velmi sympatickým výkonem dvojice veteránů z Velešína, kdy obdivuhodně oba pánové zvládli nástrahy zkoušky na III. dan. Velký respekt zaslouží především pan Císař starší, který předvedl parádní výkon kdo má "šestý křížek" za sebou.

Všem úspěšným adeptům gratuluji a přeji jim hodně radosti z praktikování taekwonda!Svíťův pohled: Na zkoušky jsem nejdřív nechtěl jít, vím jak oba naši kluci cvičí (dobře) a času si cením skoro nejvíc na světě. Nakonec jsem se zkoušek musel účastnit jako "fešák v obleku" a jsem za to nakonec rád. Lukáš i Renda cvičili moc pěkně. Luky ukázal, že umí a věřím, že z něho jednou může být bojovník všemi zaslouženě respektovaný. Renda mě hned při první technice v tulech překvapil, jak to krásně sekal, žádnou z technik bych nechtěl dostat. Na chvilku se vrátil do své (neopodstatněné) nesebedůvěry a apjoomok nepraskl, ale právě k tomu Taekwondo je, aby nám umožnilo pracovat se strachy a chybami, které všichni máme. Takže kluci, jsem rád, že jsem vás viděl cvičit a jsem na vás hrdý. Jen mě mrzí, že jsme se včera neviděli na tréninkovém dni, kde jste se mohli posunout zase o něco dál, protože I. Dan je meta, ale jen ta první, ne domácí ;o) Ale věřím, že jste měli rozumné důvody.
Nemůžu tak, jako Ondra, nezmínit pana Císaře z Velešína, který dělal zkoušky na III. Dan a nemohl jsem udělat nic jiného, než s před ním smeknout a upřímně.... při jeho výkonu mě mrazilo. Šedesátník, který přeráží jakoby nic a udrží nohu v Juche na výšku pásku bez vrávorání je pro mě hoden obdivu. Ave Císař.

Čistému taekwondu zdar.

Svíťa
Komentáře návštěvníků webu
Pro přidání komentáře se musíte nejprve přihlásit.
chrobi (9.3.2014 – 12:05)
Chtěl jsem napsat něco ke zkouškám, tak jsem to přidal sem k Ondrovu článku ;o)
Chtěl jsem napsat něco ke zkouškám, tak jsem to přidal sem k Ondrovu článku ;o)
Všechny komentáře jsou již zobrazeny.
Cvičte Taekwon-Do jako Pavel Šnábl
Za finanční podpory Hlavního města Prahy a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy


přihlášení
Jméno
Heslo

Trvale přihlásit
Registrace   Zapomenuté heslo
minidiskuze

přidat příspěvek:

anketa
Chcete mít vánoční exhibici v
Divadle Horní Počernice?(18)
Telocvičně ZŠ Vybíralova?(9)
Taekwon-Do , bojové umění , trénink dětí a mládeže , sebeobrana , Černý Most, Petřiny , Horní Počernice , Hloubětín a Velké Přílepy
Taekwon-Do , martial art , training kids & youth , self-defense , Černý Most, Petřiny , Horní Počernice , Hlouběžín & Velké Přílepy
Copyright © 2003 – 2018, Taekwon-Do ITF Sonkal
sonkal@taekwondo.cz
img