czech english Na webu naleznete 107 435 fotek a 607 videí.
kalendář
říjen 18
po
út
st
čt
so
ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
krátké zprávy

Příprava na Mistrovství ČR
Zveme vás na podzimní oddílové soustředění je při platbě do 15. října za 2200 Kč. To je letos výhradně pro držitele zelených a vyšších pásků z důvodu zaměření obsahu na přípravu pro listopadové Mistrovství ČR v Brně. Informace najdete ZDE a novou online přihlášku ZDE. Seznam potvrzených účastníků.

Sobotní tréninky
20. října - ANO
27. října - NE (soustředění)
3. listopadu - NE
10. listopadu - NE

Závodní tréninky
19. října - ANO
26. října - NE (soustředění)
2. listopadu - ANO
9. listopadu - NE

Úhrada oddílových příspěvků
Stávající členové, kteří nemají uhrazené oddílové příspěvky na září až leden uhradí 1900 Kč. Noví členové platí 1700 Kč a v případě dětské skupiny (4-6 let) na Černém Mostě 1000 Kč. Platby je možné poukázat na oddílový bankovní účet 189640131/2010 (do textu příjemce uveďte jméno a příjmení za koho platba je) nebo hotově na trénincích.
Poznámka - po 1.10. není již možná úhrada příspěvků na celý rok, pouze pololetní platby!

Přihláška do Sonkalu
Pro nové členy máme on-line přihlášku.

Buďte informováni!
Chcete vědet hned o aktualizacích na tomto webu? Zadejte svůj mail a budete mít informaci okamžite!

subscribeunsubscribe
Sledujte nás
Sledujte Sonkal prostřednictvím RSS čtečky Sledujte Sonkal na FaceBooku Sledujte Sonkal na Instagraumu Sledujte náš kanál na Youtube

Přehlídka bojových umění tentokrát v Praze

TTT
  108
Fighter's Budoshow 2002
Capoeira
Taekwon-Do ITF

CAP, 6.12.2002 – 1.prosince jsme měli my, příznivci bojových umění a sportů, možnost zhlédnout již třetí Fighter´s budoshow pořádanou p.Sobotkou a p.Břeněm v pražské hale Sparty.


Celá show začala chvíli po 15h efektním příchodem (nebo lépe řečeno pádem) p.Michala Frabši, který budoshow úvodním proslovem zahájil a poté také komentoval. Následovala krátká, ale zajímavá freestyle sestava (Factory pro Praha), jíž borci skončili utvořením jakési živé brány, kterou postupně proběhli všichni aktéři celé akce (více o všech ročnících na www.budoshow.cz). Narozdíl od minulých let nepatřilo první vystoupení tradičnímu Tanci lva, což pro mě osobně byla škoda, jiní diváci tuto změnu možná uvítali. Měli jsme možnost shlédnout různě pojatá vystoupení od velmi tradičních jako Karate, Wushu, Viet Vo Dao, Aikido (to bylo předvedeno tradičně avšak velmi reálně, pro mě samotného jedna z nejlepších vystoupení), Tai chi…. až k show v pravém slova smyslu jakými byli například Taekwon-Do ITF, vystoupení Asia Gym Sport, free-style sestavy nebo divácky atraktivní Capoeira. Na své si přišli i příznivci „přímějšího“ boje v podobě Thaiboxu, ultimátních zápasů, Wing-chunu a Escrimy.


Zajímavou vsuvkou byl historický šerm, tentokrát předveden ve formě krátkého příběhu-možná zdlouhavější a někdy ne tak zábavné jako minulý rok, ale celou akci to jistě oživilo a zpestřilo. Překvapením bylo i představení VIP(!!!!) hosta Kennyho Yamaue (10.Dan Yamaue Ryu Aikijutustu), který se bohužel aktivně show nezúčastnil. Kdo viděl tohoto staršího pána aspon jedinkrát cvičit, jistě mi dá za pravdu, že by bylo na co koukat.


Detailnější představu o jednotlivých scénkách si každý může udělat sám (viz. fotogalerie).
Závěrem musím poděkovat organizátorům za to, že takovouto akci vůbec v čechách máme.
Co by se ale dalo do příštích let zlepšit?? Pro diváky, jak laické tak „profesionály“, by bylo ku prospěchu kdyby moderátor měl hlubší znalosti o všech stylech, které komentuje.
Co mě jen trochu mrzí je to, že se všechny ročníky budoshow v mnohém shodují a většina účinkujících není schopna vymyslet nic nového, co by překvapilo nebo ohromilo. To co jsem od jednotlivých vystoupení čekal to i předvedla, ale myslím, že by všechny styly dokázaly sestavit profesionálnější exhibiční týmy a předvést doopravdy to nejlepší, co u nás můžeme v oblasti bojových umění vidět.


Celkově to ale bylo skvěle strávené odpoledne, které ve všech určitě zanechalo plno zážitků.


Nábor nových členů
Za finanční podpory Hlavního města Prahy

Magistrát

Za finanční podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy

Ministerstvo

Za finanční podpory Městské části Praha 14

Městská

přihlášení
Jméno
Heslo

Trvale přihlásit
Registrace   Zapomenuté heslo
minidiskuze

přidat příspěvek:

anketa
Chcete mít vánoční exhibici v
Divadle Horní Počernice?(38)
Telocvičně ZŠ Vybíralova?(30)
Taekwon-Do , bojové umění , trénink dětí a mládeže , sebeobrana , Černý Most, Petřiny , Horní Počernice , Hloubětín a Velké Přílepy
Taekwon-Do , martial art , training kids & youth , self-defense , Černý Most, Petřiny , Horní Počernice , Hloubětín & Velké Přílepy
Copyright © 2003 – 2018, Taekwon-Do ITF Sonkal
sonkal@taekwondo.cz
img