czech english Na webu naleznete 104 491 fotek a 601 videí.
kalendář
únor 18
po
út
st
čt
so
ne
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1
2
3
4
krátké zprávy

Czech Open 2018
Do konce února se mohou naši závodníci přihlašovat na letošní ročník mezinárodního turnaje Czech Open, který se koná v Nymburce. Informace k účasti a formulář přihlášky lze najít v pravém menu po přihlášení uživatele.

Oddílové soupravy
budou od úterý 29. ledna k vyzvednutí na Černém Mostě v časech tréninků.

Placení oddílových příspěvků
Pro ty, kteří nemají uhrazeny příspěvky na únor až červen platí již částka 1900 Kč. Úhradu je možno uskutečnit hotově na tréninku nebo převodem na oddílový účet (189640131/2010). Do textu uveďte za koho je platba, variabilní symbol není žádný. Rodiče, kteří cvičí v rámci promo akce zdarma zaplatí pouze 300 Kč známku na celý rok 2018.

Velikonoční soustředění
Aktuálně zbývá posledních několik volných míst. Pokud se chcete přihlásit ověřte si volné místo!
Přidejte se k nám na Velikonočním soustředění v Zákupech nedaleko od České Lípy a zažijte spoustu nevšedních zážitků včetně pondělní pomlázky. Informace ZDE. Postupně doplňovaný seznam účastníků.

Sobotní tréninky
budou pořádány takto:
17.2. - NE
24.2. - ANO
3.3. - ANO

Jarní prázdniny Velké Přílepy
V týdnu od 19. do 25. února nebudou z důvodu jarních prázdnin tréninky v naší tělocvičně ve Velkých Přílepech.

Přihláška do Sonkalu
Pro nové členy máme on-line přihlášku.

Buďte informováni!
Chcete vědet hned o aktualizacích na tomto webu? Zadejte svůj mail a budete mít informaci okamžite!

subscribeunsubscribe
Sledujte nás
Sledujte Sonkal prostřednictvím RSS čtečky Sledujte Sonkal na FaceBooku Sledujte Sonkal na Instagraumu Sledujte náš kanál na Youtube

Povánoční cvičení a relaxování

TTT
  67
8. Vánoční akce černých pásků
Ondřej Vrábel, 24.1.2018Již poosmé se vydaly nejvyšší technické stupně na povánoční mini soustředění. Tentokrát premiérově výhradně držitelé černých pásků. Od 27. do 29. prosince jsme společně strávili v Malých Svatoňovicích a okolí. První den byl na programu velmi zajímavý výlet do Jánských Lázní, kde nás čekala Stezka korunami stromů. Stavba je to vskutku impozantní a jedinou vadou na kráse byla mlha hustá tak, že by se dala krájet. Chyběl už jen rybník Brčálník a Rakosníček :-D Za skvěle zpracovanou považuji část podzemí vyhlídkové věže, kde se návštěvník dozví spoustu zajímavých informací o půdě a životě v ní. Forma jak jsou informace podány zaujme i nejmenší návštěvníky!

Po návratu jsme si dali trénink základních technik ze sestav na III. dan, resp. jejich aplikace ve dvojici a také na lapy. Praktické zkoušení přineslo spoustu zajímavých zkušeností do boje, ale i samotných sestav. Večer následovalo příjemné posezení s pojídáním všeho co stůl nabídl a diskuzi o živote taekwondisty a "brouka" :-)

Druhý den nás ráno přivítalo mrazivým počasím a slušně hustým deštěm, který postupně přecházel ve smíšený voda + sníh a následně čistý sníh :-( Dopolední trénink byl zaměřen na pohybové a psychologické návyky pro sebeobranu. Dvou hodinový trénink všechny lehce unavil a po kvalitním obědě jsme vyrazili na druhý výlet. Tentokrát nás čekal bleskový přesun zasněženou krajinou nad Trutnov k obci Babí, kde leží nedokončený pevnostní komplex Stachelberg. Návštěva podzemních prostor byla vskutku impozantní a našim předkům skládáme hlubokou poklonu, protože to co se stihlo za necelý rok vybudovat je až neskutečné. Výborné plánování prací a hlavně propracovanost budoucího komplexu obrany Československa je z pohledu současných technologii a možnosti dechberoucí. Naše výprava se ocitla až 60 metrů pod povrchem a měla příležitost prohlédnout si chodby a štoly, které už z důvody Mnichovské dohody nebylo možné dokončit. Snad jediným negativem byla nemožnost prohlédnout si nejspodnější část podzemních kasáren, které byly zaplaveny vodou.
Pokud vás zajímá historie, především ta vojenská, tak pevnost navštivte - stoji to rozhodně za to. Za Sonkal velký dík partě nadšenců, která se o tento komplex stará ve svém volném čase - zpřístupnění, údržba, provoz a prohlídky. Více najdete na www.stachelberg.cz.
Venku jsme prošli zákopy, které byly provizorně vybudovány protože se počítalo s nutnou obranou země po dobu výstavby pevnosti. My jsme si dali takovou simulaci zákopové války - menší koulovací bitva :-D
Po chladné prohlídce jsme se přesunuli do polského městečka Kudowa-Zdroj (hned za hranicemi) a dali si relax v Aquaparku, kde nechybí tobogán, vířivka a sauna :)

Poslední den byl před námi a počasí bylo výrazně přívětivější než předchozí den. Dopolední trénink byl tématicky vhodný více pro trenéry, ale těch bylo na Vánoční akci víc než dost. Využili jsme letité zkušenosti Pavla Zavadila fitness oblasti a trénink byl orientován na různé posilovací cviky především s vlastním tělem. Po celou dobu jsme o cvicích společně diskutovali a doplňovali praktickými zkušenostmi.
Svižný oběd, ještě svižnější úklid a odjezd za Polici nad Metují, kde nás čekal výšlap na vrchol skalního útvaru Ostaš. Na vrcholu je menší skalní labyrint pískovcových skal a krásná vyhlídka na okolní krajinu. Přesun do Trutnova na již tradiční grandiózní finále v místní kafírně, kde někteří neodolali suprové horké čokoládě a jiní poslali do žil jeden či dva druhy z nepřeberně pestré nabídky káv.
Vše dobré jednou končí a tak i osmá vánoční akce se pomalu stala minulosti a my jsme vyrazili do Prahy. Za 12 měsíců vyrážíme znovu, tentokrát s magickým pořadovým číslem 9
Komentáře návštěvníků webu
Pro přidání komentáře se musíte nejprve přihlásit.
Všechny komentáře jsou již zobrazeny.
Za finanční podpory Hlavního města Prahy a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy


přihlášení
Jméno
Heslo

Trvale přihlásit
Registrace   Zapomenuté heslo
minidiskuze

přidat příspěvek:

anketa
Co očekáváte od Čertovského poháru?
Zlobil(a) jsem tak mě odnesou čerti(69)
Chci medaili, ale ne z uhlí!(31)
Zasloužím si medaili, protože celý rok nezlobím!(36)
Doufám, že v ringu nepotkám čerty(30)
Snad nepotkám čerty po závodech!(24)
Taekwon-Do , bojové umění , trénink dětí a mládeže , sebeobrana , Černý Most, Petřiny , Horní Počernice , Hloubětín a Velké Přílepy
Taekwon-Do , martial art , training kids & youth , self-defense , Černý Most, Petřiny , Horní Počernice , Hlouběžín & Velké Přílepy
Copyright © 2003 – 2018, Taekwon-Do ITF Sonkal
sonkal@taekwondo.cz
img