czech english Na webu naleznete 107 435 fotek a 607 videí.
kalendář
říjen 18
po
út
st
čt
so
ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
krátké zprávy

Příprava na Mistrovství ČR
Zveme vás na podzimní oddílové soustředění je při platbě do 15. října za 2200 Kč. To je letos výhradně pro držitele zelených a vyšších pásků z důvodu zaměření obsahu na přípravu pro listopadové Mistrovství ČR v Brně. Informace najdete ZDE a novou online přihlášku ZDE. Seznam potvrzených účastníků.

Sobotní tréninky
20. října - ANO
27. října - NE (soustředění)
3. listopadu - NE
10. listopadu - NE

Závodní tréninky
19. října - ANO
26. října - NE (soustředění)
2. listopadu - ANO
9. listopadu - NE

Úhrada oddílových příspěvků
Stávající členové, kteří nemají uhrazené oddílové příspěvky na září až leden uhradí 1900 Kč. Noví členové platí 1700 Kč a v případě dětské skupiny (4-6 let) na Černém Mostě 1000 Kč. Platby je možné poukázat na oddílový bankovní účet 189640131/2010 (do textu příjemce uveďte jméno a příjmení za koho platba je) nebo hotově na trénincích.
Poznámka - po 1.10. není již možná úhrada příspěvků na celý rok, pouze pololetní platby!

Přihláška do Sonkalu
Pro nové členy máme on-line přihlášku.

Buďte informováni!
Chcete vědet hned o aktualizacích na tomto webu? Zadejte svůj mail a budete mít informaci okamžite!

subscribeunsubscribe
Sledujte nás
Sledujte Sonkal prostřednictvím RSS čtečky Sledujte Sonkal na FaceBooku Sledujte Sonkal na Instagraumu Sledujte náš kanál na Youtube

Poslední seminář v roce 2009

TTT
Celorepublikový technický seminář s Mistrem Hwang Ho-yongem


Ondřej Vrábel, 25.12.2009 – 19. prosince 2009 proběhl v Nymburce celorepublikový seminář s Mistrem Hwang Ho-Yongem. Byl to nejenom poslední seminář v letošním roce, ale rovněž i poslední před odjezdem pana Mistra do Koreje.Do Nymburka jsme se dopravili pohodlně ve dvou vozidlech (velitelstvo svojí škodovkou, obyčejní smrtelníci komfortním minibusem). Ve sportovním středisku ČSTV nás už čekala malá unisex šatna, kde jsme se oblékli do nažehlených doboků a vyrazili do haly.Semináře se zúčastnila více než stovka taekwondistů z celé České republiky a také dva z Taekwon-do Academy Slovakia. Tento počet naplnil halu až do posledního místa, takže cvičenci v zadních řadách neměli zřejmě moc životního prostoru, výhled na Mistra a kvalitní sluchový zážitek (pozn. odhadnuto na základě autorovy pozice v cca polovině haly). Budiž to pro ně motivací k dalšímu tréninku a získání vyššího technického stupně a tím i k posunu do předních řad.


Seminář byl rozdělen na dva dvouhodinové bloky – dopolední část, která byla věnována aplikacím základních technik ve dvojici či trojici (tj. přenášením sestav do praxe) a odpolední část, kde krom dokončení dopoledních cvičení byl čas i na teoretickou přednášku na téma DO v našem bojovém umění.


Dopoledne jsme tedy postupně procvičovali klíčové techniky ze sestav pro nižší technické stupně s jejich následnou aplikací ve dvojici/trojici. V první části odpoledního bloku jsme dokončili toto cvičení a pokračovali teoretickou částí. Pan Mistr nás prozkoušel ze Zásad Taekwon-do a Slibu Taekwon-do, které by měly být morálním základem každého cvičence. V případě nejasností nebo neshod byly tyto objasněny. Na závěr přednášky zbyl čas i na dotazy z řad přítomných taekwondistů.


Během obou bloků pan Mistr upozorňoval na možné chyby a technické nedostatky a vysvětloval hlavní principy prováděných technik (z mého subjektivního hlediska to bylo velmi přínosné, protože jsem si mohl opět připomenout některé detaily, na které se občas zapomíná). Jako příklady takových principů bych zmínil Mistrovo zdůraznění správného provedení „vlnovky“ a krátkých (a efektivních) nápřahů v technikách „sewo jirugi“ nebo „doo palmok makgi“.


Na úplný závěr celého dne jsme se všichni společně vyfotografovali (i když nebylo úplně jednoduché se v tak velkém počtu lidí poskládat do správného tvaru). Ve fotogalerii si můžete prohlédnout necelou stovku fotografií z této akce.Sepsal Pavel Loupal

Nábor nových členů
Za finanční podpory Hlavního města Prahy

Magistrát

Za finanční podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy

Ministerstvo

Za finanční podpory Městské části Praha 14

Městská

přihlášení
Jméno
Heslo

Trvale přihlásit
Registrace   Zapomenuté heslo
minidiskuze

přidat příspěvek:

anketa
Chcete mít vánoční exhibici v
Divadle Horní Počernice?(38)
Telocvičně ZŠ Vybíralova?(30)
Taekwon-Do , bojové umění , trénink dětí a mládeže , sebeobrana , Černý Most, Petřiny , Horní Počernice , Hloubětín a Velké Přílepy
Taekwon-Do , martial art , training kids & youth , self-defense , Černý Most, Petřiny , Horní Počernice , Hloubětín & Velké Přílepy
Copyright © 2003 – 2018, Taekwon-Do ITF Sonkal
sonkal@taekwondo.cz
img