czech english Na webu naleznete 106 009 fotek a 606 videí.
kalendář
srpen 18
po
út
st
čt
so
ne
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
krátké zprávy

Prázdninové tréninky
Během letních prázdnin budou tréninky v ZŠ Vybíralova každé úterý a čtvrtek od 18 do 20h.

Letní soustředění!
Na konci letních prázdnin jako každý rok vyrážime na letní soustředění do Malých Svatoňovice. Aktuálně jsou všechna volnu místa vyčerpána. Pokud se místa uvolní budeme informovat. Informace jsou ZDE. Konečný seznam účastníků.

Přihláška do Sonkalu
Pro nové členy máme on-line přihlášku.

Buďte informováni!
Chcete vědet hned o aktualizacích na tomto webu? Zadejte svůj mail a budete mít informaci okamžite!

subscribeunsubscribe
Sledujte nás
Sledujte Sonkal prostřednictvím RSS čtečky Sledujte Sonkal na FaceBooku Sledujte Sonkal na Instagraumu Sledujte náš kanál na Youtube

Početná účast a výborné výkony

TTT
  258
Sonkal Open (žáci, junioři a senioři) propozice a přihláška
Ondřej Vrábel, 27.5.2013Série svazových soutěží v Čechách vyvrcholila květnovým setkáním talentované mládeže v Nymburce a na pořadu byly soutěže pořádané jednotlivými oddíly. Více než desetiletá tradice Sonkalu v pořádání regionální soutěže nás zavazovala k uspořádání dalšího ročníku závodního setkání v Praze. Stejně jako v minulosti jsme využili sportovní haly Základní školy Petřiny jih.

Do samotných soutěžních klání nakonec zasáhlo více než 125 závodníků z 9 škol (Dan-Gun, GBHS, Chon-Ji, Kerberos, Kwang Myong, Panter, Pardubice, Silla a domácí Sonkal). Velmi cenným příspěvkem byla účast čtyř rozhodčích budějovického Tong-Ilu. I díky nim celý soutěžní den proběhl velmi hladce a dovolím si tvrdit úspěšně.

Po nezbytné ranní registraci a kontrole váhy závodníků pro sportovní boj, proběhl těsně po půl desáté slavnostní nástup s představením jednotlivých škol. Hned v zápětí se na třech připravených soutěžních plochách rozběhli zápasy v sestavách žáků. Mnohé školy soutěže využili k otestování závodních nováčků, a proto kategorie žlutých pásků čítaly více než 10 soutěžících. Začátečníky postupně střídali již ostřílenější borci se zelenými, modrými a červenými pásky. Protože se na Sonkal Openu závodí systémem každý s každým, tak je pro všechny připravena velká porce zápasů jak v sestavách tak boji. Během jednoho dne může každý získat cenné soutěžních zkušenosti i v méně obsazených kategoriích. Čas a soutěžní plán však neúprosně kvapí a zkušené organizátory nedokáže rozhodit ani nefunkční tiskárna, žáky střídají junioři, kteří předvádí ještě kvalitnější výkony než jejich mladší kolegové a kolegyně v dobocích. Ale i tato část soutěže rychle končí a žáci se oblékají do chráničů, aby absolvovali utkání ve sportovním boji. Než přijdou na řadu junioři, stihnou rozhodčí absolvovat výborný oběd v nedaleké restauraci.

Po obědové přestávce následuje předání pohárů pro nejúspěšnějšího žáky a žákyni, kterými se staly Petr Pros (Sonkal) a Jennifer Tranová (GBHS). Krátká odbočka – velmi se nám osvědčilo předávat medaile přímo na tatami po skončení dané kategorie.
Junioři, kterých je v soutěžním poli největší porce, se utkávají o své medailové vavříny, aby je mohli na závěr soutěžního dne absolvovat i senioři a seniorky. Především mezi seniory se ve sportovním boji „přiostřuje“, ale než přehnanou snahou či nekontrolovaným kontaktem, je to dáno menší zkušeností bojovníků. Přesto jsou k vidění na závěr soutěže velmi pěkné zápasy a soutěž tak skutečně graduje.

Poslední medaile jsou předány a zbývá vyhlásit nejúspěšnější jednotlivce mezi juniory a seniorky, kterými se nakonec stali:
• Marina Baranová (GBHS) – juniorka
• Jiří Huml (Sonkal) – junior
• Jana Kovářová (Sonkal) – seniorka
• Tomáš Vodička (Sonkal) – senior

Tři příčky nejúspěšnějších škol získaly:
1. Sonkal 26-17-11 (zlaté – stříbrné – bronzové)
2. GBHS 7-11-9
3. Dan-Gun 5-7-4

Před devatenáctou hodinou finišuje úklid veškerého vybavení a samotné haly, další výborná soutěž je za námi a my se můžeme těšit na Sonkal Open 2014, který pro vás Sonkal bude pořádat opět v druhé polovině května.

Na závěr bych chtěl poděkovat všem rozhodčím za vynikající celodenní práci, soutěžícím za předvedené výkony a Českému svazu Taekwon-Do ITF za finanční podporu a záštitu nad celou akcí
Komentáře návštěvníků webu
Pro přidání komentáře se musíte nejprve přihlásit.
Všechny komentáře jsou již zobrazeny.
Cvičte Taekwon-Do jako Pavel Šnábl
Za finanční podpory Hlavního města Prahy a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy


přihlášení
Jméno
Heslo

Trvale přihlásit
Registrace   Zapomenuté heslo
minidiskuze

přidat příspěvek:

anketa
Chcete mít vánoční exhibici v
Divadle Horní Počernice?(16)
Telocvičně ZŠ Vybíralova?(9)
Taekwon-Do , bojové umění , trénink dětí a mládeže , sebeobrana , Černý Most, Petřiny , Horní Počernice , Hloubětín a Velké Přílepy
Taekwon-Do , martial art , training kids & youth , self-defense , Černý Most, Petřiny , Horní Počernice , Hlouběžín & Velké Přílepy
Copyright © 2003 – 2018, Taekwon-Do ITF Sonkal
sonkal@taekwondo.cz
img