czech english Na webu naleznete 104 491 fotek a 601 videí.
kalendář
únor 18
po
út
st
čt
so
ne
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1
2
3
4
krátké zprávy

Czech Open 2018
Do konce února se mohou naši závodníci přihlašovat na letošní ročník mezinárodního turnaje Czech Open, který se koná v Nymburce. Informace k účasti a formulář přihlášky lze najít v pravém menu po přihlášení uživatele.

Oddílové soupravy
budou od úterý 29. ledna k vyzvednutí na Černém Mostě v časech tréninků.

Placení oddílových příspěvků
Pro ty, kteří nemají uhrazeny příspěvky na únor až červen platí již částka 1900 Kč. Úhradu je možno uskutečnit hotově na tréninku nebo převodem na oddílový účet (189640131/2010). Do textu uveďte za koho je platba, variabilní symbol není žádný. Rodiče, kteří cvičí v rámci promo akce zdarma zaplatí pouze 300 Kč známku na celý rok 2018.

Velikonoční soustředění
Aktuálně zbývá posledních několik volných míst. Pokud se chcete přihlásit ověřte si volné místo!
Přidejte se k nám na Velikonočním soustředění v Zákupech nedaleko od České Lípy a zažijte spoustu nevšedních zážitků včetně pondělní pomlázky. Informace ZDE. Postupně doplňovaný seznam účastníků.

Sobotní tréninky
budou pořádány takto:
17.2. - NE
24.2. - ANO
3.3. - ANO

Jarní prázdniny Velké Přílepy
V týdnu od 19. do 25. února nebudou z důvodu jarních prázdnin tréninky v naší tělocvičně ve Velkých Přílepech.

Přihláška do Sonkalu
Pro nové členy máme on-line přihlášku.

Buďte informováni!
Chcete vědet hned o aktualizacích na tomto webu? Zadejte svůj mail a budete mít informaci okamžite!

subscribeunsubscribe
Sledujte nás
Sledujte Sonkal prostřednictvím RSS čtečky Sledujte Sonkal na FaceBooku Sledujte Sonkal na Instagraumu Sledujte náš kanál na Youtube

Po roce na pardubickém soustředění a óda na Šnáblíka

TTT
  56
Soustředění Taekwon-Do Pardubice
Martin Svitek, 23.6.2017 – Po roce jsem na pozvání mého dobrého kamaráda, Radka Koláře (vedoucí Pardubického tkd, V. Dan), vyrazil na jejich letní soustředění. Tentokrát jsem vyrazil i s rodinou (protože je tam blaze všem) a po několikáté jel i jeden z nejzkušenějších Sonkaláků - Pavel Šnábl, III. Dan.

Počasí tentokrát nepřálo, byla zima, občas pršelo, takže místo mých oblíbených zahradních tréninků jsme vytírali podlahu v tělocvičně. Ale nezdolní taekwondisté si i to užijí, protože sobotní oheň hřál o to příjemněji a nedělní zlepšující se počasí pak bylo za odměnu a ne o úpal.

Radek chtěl původně zaměřit soustředění na bandae dolyo chagi, ale pak změnil názor a celé tři dny prolínalo téma podmetů. Obě verze suroh chagi a hod zepředu, který je možná také suroh chagi a já to jen v Encyklopedii nestihl najít. Pro některé pohyb prováděný poprvé v životě, pro většinu pohyb prováděný jen velmi zřídka. Bylo vidět, jak se desítkami a ve finále stovkami opakování tělo i mozek přizpůsobují a pak to i v matsogi celkem šlo. No ještě pár let zkoušení a bude to automatické jako apjoomok do úsměvu.

Na soustředění mě zaujaly 2 věci. Pardubičtí (nejen! - cvičí také v Chrudimi a Lanškrouně) taekwondisté jsou dobří. To je jasné, protože mají dobré učitele, ale jsou jinak dobří, než Sonkaláci. Hned první trénink mě zaujalo, jak dobře a dravě kopou na lapy. I nízké pásky i složité kopy. Jakoby o tom míň přemýšleli v tom dobrém slova smyslu a víc to "narvali". Na druhou stranu v tulech a krokových soubojích jdou často vidět chyby, které jsou u nás vzácnější. Přivádí mě to k nedávné, na webu publikované, úvaze Ondry Vrábela. Máme většinou jen 2 tréninky za týden a ikdyž na ně chodíme poctivě, tak nejde stihnout všechno. Proto ten rozdíl mezi námi a mezi pardubickými. A ten kdo nechodí pravidelně, ten se ochuzuje i o tu trochu vytrženou část Taekwonda, kterou ve vašem domáckém dojangu, váš přímý učitel nebo učitelé stihne učit a nebo považuje za stěžejní.

Druhá věc je Pavel Šnábl. Kdysi dávno jsem si ho moc nevšímal, nebyl moc výrazný cvičením, žádný extra talent, cvičil poctivě, ale ne extrémně, jak to někteří mlaďasové dělají. Jenže on vydržel a teď už cvičí přes 15 let. A pořád se zlepšuje. Načerpal zkušenosti ve Skotsku, Německu, samozřejmě i v Pardubicích :o) Dřív pro mě byl odpočinkový soupeř na zmlácení a vydýchání, teď se s ním peru nerad, protože když jsem lenoch, tak mě mlátí a já nemám rád, když mě bije někdo lehčí. Na stojan extrémní závodní výšky neskočí, ale náročné speciály dá krásné. Yopchagi kope pravidelně na 5 desek a to je teď myslím v oddíle jediný. Prostě, když bych měl v oddíle jmenovat 5 lidí, kteří jsou podle mě vážne TaekwonDOisti, tedy na celoživotní cestě dlážděné bojovým uměním, tak bude jistě jeden z těch, které budu jmenovat. A po Tomášovi Vodičkovi je dalším, kdo si bude otvírat svoji tělocvičnu. Bude to blízko Hloubětína a pomáhat mu bude další z našich letitých žáků - Lukáš Veverka.


Takže, jestli chcete načerpat nové inspirace, pojeďte příští rok taky. Jestli ještě necvičíte a chcete a Hloubětín je pro vás dobré místo, tak snad v září můžete být mezi první generací žáků Pavla Šnábla a Lukáše Veverky. Doporučuji :o)

Martin Svitek, IV. Dan, Sonkal Praha
Komentáře návštěvníků webu
Pro přidání komentáře se musíte nejprve přihlásit.
snablik (27.6.2017 – 8:40)
Díky za pochvalu Svíťo, potěšilo mě to. A opravil jsem ti tam jednu ošklivou hrubku, která mě trochu bila do očí :P
Díky za pochvalu Svíťo, potěšilo mě to. A opravil jsem ti tam jednu ošklivou hrubku, která mě trochu bila do očí
Všechny komentáře jsou již zobrazeny.
Za finanční podpory Hlavního města Prahy a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy


přihlášení
Jméno
Heslo

Trvale přihlásit
Registrace   Zapomenuté heslo
minidiskuze

přidat příspěvek:

anketa
Co očekáváte od Čertovského poháru?
Zlobil(a) jsem tak mě odnesou čerti(69)
Chci medaili, ale ne z uhlí!(31)
Zasloužím si medaili, protože celý rok nezlobím!(36)
Doufám, že v ringu nepotkám čerty(30)
Snad nepotkám čerty po závodech!(24)
Taekwon-Do , bojové umění , trénink dětí a mládeže , sebeobrana , Černý Most, Petřiny , Horní Počernice , Hloubětín a Velké Přílepy
Taekwon-Do , martial art , training kids & youth , self-defense , Černý Most, Petřiny , Horní Počernice , Hlouběžín & Velké Přílepy
Copyright © 2003 – 2018, Taekwon-Do ITF Sonkal
sonkal@taekwondo.cz
img