czech english Na webu naleznete 106 131 fotek a 606 videí.
kalendář
srpen 18
po
út
st
čt
so
ne
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
krátké zprávy

Prázdninové tréninky
Během letních prázdnin budou tréninky v ZŠ Vybíralova každé úterý a čtvrtek od 18 do 20h.

Letní soustředění!
Na konci letních prázdnin jako každý rok vyrážime na letní soustředění do Malých Svatoňovice. Aktuálně jsou všechna volnu místa vyčerpána. Pokud se místa uvolní budeme informovat. Informace jsou ZDE. Konečný seznam účastníků.

Přihláška do Sonkalu
Pro nové členy máme on-line přihlášku.

Buďte informováni!
Chcete vědet hned o aktualizacích na tomto webu? Zadejte svůj mail a budete mít informaci okamžite!

subscribeunsubscribe
Sledujte nás
Sledujte Sonkal prostřednictvím RSS čtečky Sledujte Sonkal na FaceBooku Sledujte Sonkal na Instagraumu Sledujte náš kanál na Youtube

Mimořádně úspěšné tažení ve vyšších věkových skupinách !

TTT
  31
Republiková soutěž juniorů a seniorů A
Ondřej Vrábel, 19.1.2002
První letošní soutěží Taekwon-do bylo klání juniorských a seniorských závodníků skupiny A, tedy červené a černé pásky. Soutěž je již několik let rovněž koncipována jako výběrová do širší nominace české reprezentace. Náš oddíl byl tentoráte zastoupen pouhými dvěma závodníky a přestože pro oba to byly první závody ve vyšších věkových skupinách - Pavel Zavadil poprvé mezi juniory a Tomáš Bobek zase mezi seniory. Přestože jsme neočekávali žádné excelentní výsledky zisk čtyř medailí velmi mile překvapil.


Dohromady se do Třeboně sjelo 53 závodníků z 11 škol. Přestože bylo závodníků o dost měně než v minulých letech, byly rozhodně nekterá klání velmi zajímava a pro diváky velmi atraktivní - finále matsogi senioru do 71 a nad 71kg a rovněž seniorské specialní přerážecí techniky, kde se o vítězi rozhodlo až po sedmé změně techniky a vyšky.

Již tradičně se nejdříve odehrála klání v tulech a následně matsogi, tentokrát s malou úpravou - všechna finalová utkání proběhla po skončení eliminací, závodníci tak měli čas si řádně odpočinout a připravit se na svého soupeře.

Pavel Zavadil při své juniorské závodní premiéře potvrdil, že je velice dobrý tulař a prohrál až ve finále s o několik let starším borcem s Českých Budějovic.

Tomášovi se v tulech příliš nedařilo, rovněž vliv mělo jeho nachlazení, přesto obsadil 3. místo. Daleko lepší to bylo ve speciálních přerážecích technikách, kdy svedl skvělou a nervy drásající bitvu s Mistrem Evropy Jirkou Teslíkem a dvojnásobným Absolutním mistrem ČR Lukášem Vaňkem. Nejdříve všichni 3 získaly 12 z 15 možných bodů (ani jeden nekopl techniku Bandae dollyo chagi). Na první přídavné technice (bandae dollyo chagi) se vyeliminoval Lukáš Vaněk a rozstřel pokračoval na technikach nopi ap chagi (270cm), torra yop chagi (240cm), noomo chagi (330cm) až ke kuriznímu rozuzlení na dollyo chagi (270cm), kdy nejprve Tomáš Bobek tuto výšku nezdolal, Jirka Teslík celkem s přehledem desku otočil a to by znamenalo 3 body a vítězství, jenže po dopadu udělal chybu když neudělal přípravný postoj, který musí pokus zakončovat. Pokus mu tedy podle pravidel nebyl uznán a následovala opětovně vylosovaná technika Bandae dollyo chagi (245cm) - Tomáš zvládl pěkně za 3 body, Jirka se však rozhodl nepokračovat, a to pro nej znamenalo 2. místo.

Poslední naší medailí bylo opětovně zlato, které získal Tomáš po velmi dobře zvládnutých zápasech v eliminaci a perfektním až profesorském výkonu ve finále, které bylo určitě ozdobou celé soutěže (tento zápas vám během následujícího týdne nabídneme v naší videogalerii).


Při závěrečném vyhlašování vyšlo najevo, že Tomáš získal pohár pro Nejúspěšnějšího závodníka (minulý rok se mu podařilo to samé v juniorech).Výsledkové listiny


Video k dispozici ve videogalerii
Cvičte Taekwon-Do jako Pavel Šnábl
Za finanční podpory Hlavního města Prahy a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy


přihlášení
Jméno
Heslo

Trvale přihlásit
Registrace   Zapomenuté heslo
minidiskuze

přidat příspěvek:

anketa
Chcete mít vánoční exhibici v
Divadle Horní Počernice?(18)
Telocvičně ZŠ Vybíralova?(9)
Taekwon-Do , bojové umění , trénink dětí a mládeže , sebeobrana , Černý Most, Petřiny , Horní Počernice , Hloubětín a Velké Přílepy
Taekwon-Do , martial art , training kids & youth , self-defense , Černý Most, Petřiny , Horní Počernice , Hlouběžín & Velké Přílepy
Copyright © 2003 – 2018, Taekwon-Do ITF Sonkal
sonkal@taekwondo.cz
img