czech english Na webu naleznete 103 791 fotek a 601 videí.
kalendář
prosinec 17
po
út
st
čt
so
ne
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
krátké zprávy

Pozvánka na Vánoční exhibici
Přijďte se podívat a pobavit na Vánoční exhibici na Černém Mostě. Pozvánka pro každého :) Stejně jako v minulých letech budeme i letos pořádat sbírku na dobročinné účely - vyměňte svoje zlaťáky za vánoční cukroví a nebo jen skvělý pocit!

Začátečníci trénujete doma?
Pokud ne, protože nevíte jak, tak cvičte podle našich video návodů základních technik v sekci výuka.

Sobotní tréninky
budou pořádány takto:
16.12. - ANO

Začátek tréninků v novém roce
- Petřiny - středa 3.1.
- Velké Přílepy - středa 3.1.
- Černý Most - čtvrtek 4.1.
- Hloubětín - čtvrtek 4.1.
- Horní Počernice - pátek 5.1.

Poslední tréninky v tomto roce
- Černý Most - čtvrtek 14.12. (úterý 19. jen Vánoční exhibice)
- Hloubětín - čtvrtek 14.12.
- Horní Počernice - pondělí 18.12.
- Petřiny - středa 20.12.
- Velké Přílepy - středa 20.12.

Přihláška do Sonkalu
Pro nové členy máme formulář přihlášky.

Buďte informováni!
Chcete vědet hned o aktualizacích na tomto webu? Zadejte svůj mail a budete mít informaci okamžite!

subscribeunsubscribe
Sledujte nás
Sledujte Sonkal prostřednictvím RSS čtečky Sledujte Sonkal na FaceBooku Sledujte Sonkal na Instagraumu Sledujte náš kanál na Youtube

Mezinárodní klání v Nymburce s pěti sty účastníky

TTT
  199
Czech Open (žáci, junioři a senioři) - propozice
Jan Dvořáček, 22.3.2017Myslím, že název Czech Open se téměř každému, kdo cvičí Taekwon-Do ITF alespoň v ČR, zakořenil hluboko pod kůži a stal se mu natolik známým jako třeba hlavní město jeho země. Czech Open je totiž skutečně mezinárodní soutěž, která každoročně vítá spoustu soutěžících, kteří se do Nymburka sjíždějí z různých koutů světa, a každým rokem jejich počet nesmírně roste. V letošním roce se číslo účastníků vyhouplo nad 500, což je skutečně chvályhodné.

Začátek soutěže připadl na pátek 17. 3. 2017, kdy proběhla registrace účastníků a také vážení. Oproti minulým ročníkům byla změna v tom, že soutěžní skupina seniorů letos soutěžila společně se žáky v sobotu a junioři až v neděli. Ti se tedy mohli zvážit a tím pádem i dorazit až v sobotu namísto pátečního večera.

Vzhledem k velkému počtu účastníků nebylo možné všechny ubytovat na hotelu ve sportovní hale, kde dostali přednost pochopitelně zahraniční oddíly, musela část členů Sonkalu bydlet na jiném místě v Nymburce. Pouze ti, kteří byli ve funkci rozhodčích, dostali pokoj přímo ve sportovní hale. Když však nadešel čas večeře, zjistili jsme, že se vyskytl malý problém s lístky pro rozhodčí, kteří rozhodovali pouze jeden soutěžní den. Nedozvěděl jsem se přesně, co se stalo, ale tento problém se brzy bez nějakých potíží vyřešil a všichni jsme dostali jídelní lístky a dopřáli si výbornou večeři.

Zbytek večera probíhal v tradičním duchu, kdy jsme se přivítali se ostatními závodníky a prohovořili několik věcí. Pak již následoval čas, abychom se odebrali do postelí a řádně se připravili na druhý den.

V sobotní den měli být všichni závodníci i rozhodčí v soutěžní hale v 8:00 ráno a okolo 8:30 mělo začít slavnostní zahájení. Kvůli technickým problémům se však zahájení opozdilo téměř o hodinu. Soutěž zahájily Tuly žáků a žákyň, které vystřídalo Matsogi této věkové skupiny, a na konec speciální techniky. Po obědě nastoupili na řadu senioři, jejichž soutěž probíhala ve stejném sledu rozšířená o disciplínu silového přerážení.

Vzhledem ke zpožděnému začátku všichni zúčastnění očekávali konec soutěžního dne v pozdních večerních hodinách. Avšak si málokdo povšiml, že v hale postavili o jeden ring navíc, než bývalo zvykem. Díky tomu se soutěž neuvěřitelně urychlila a sobotní klání skončilo dříve než v 19:00. Pak následovala večeře, po níž mnozí odešli do pokojů či se šli společensky uvolnit a občerstvit do společenského sálu, což ovšem platilo pouze pro ty, kteří již měli ten den splněnou soutěž.

Druhý soutěžní den patřil juniorské skupině, která byla ze všech nejpočetnější. Většina seniorů zde zůstala v roli rozhodčích, kteří posuzovali výkony nižší věkové skupiny. Při pohledu na zápasy v Matsogi mnohdy zůstával rozum stát, neboť v juniorské skupině závodníků každý oplývá neuvěřitelným množství energie a některé zápasy byly opravdu divoké, co se týče rychlosti pohybu soutěžících. Většina z nás pouze vzpomínala na ty časy, kdy jsme se taky dokázali takto rychle pohybovat
.
Velký počet závodníků měl za následek, že se soutěž v neděli protáhla až téměř do 16:00 hod. Což je ale i tak krásný čas, kdy se ještě stihlo slavnostní vyhlášení vítězů kategorií i absolutních vítězů turnaje a také nejúspěšnějších škol, a každý se ještě dostal včas domů, pokud samozřejmě bereme v úvahu české školy.

Letošní Czech Open mne opravdu potěšil, co se týče kvality závodníků, zápasů a především celé organizace soutěže.

Těším se znovu za rokZávodů se náš oddíl účastní pravidelně a to nejen v České republice. Učíme nejen sport, ale bojové umění v celé jeho šíři. Cílem je zdravý životní styl, zlepšování kondice, techniky a sebeobrana. Nábor pro děti, mládež a dospělé probíhá po celý rok v našich tělocvičnách -Černý Most, Petřiny, Horní Počernice, Hloubětín, Velké Přílepy. Informace k náboru zde
Komentáře návštěvníků webu
Pro přidání komentáře se musíte nejprve přihlásit.
Všechny komentáře jsou již zobrazeny.
Čertovský pohár 2016
přihlášení
Jméno
Heslo

Trvale přihlásit
Registrace   Zapomenuté heslo
minidiskuze

přidat příspěvek:

anketa
Co očekáváte od Čertovského poháru?
Zlobil(a) jsem tak mě odnesou čerti(33)
Chci medaili, ale ne z uhlí!(9)
Zasloužím si medaili, protože celý rok nezlobím!(11)
Doufám, že v ringu nepotkám čerty(11)
Snad nepotkám čerty po závodech!(6)
Taekwon-Do , bojové umění , trénink dětí a mládeže , sebeobrana , Černý Most, Petřiny , Horní Počernice , Hloubětín a Velké Přílepy
Taekwon-Do , martial art , training kids & youth , self-defense , Černý Most, Petřiny , Horní Počernice , Hlouběžín & Velké Přílepy
Copyright © 2003 – 2017, Taekwon-Do ITF Sonkal
sonkal@taekwondo.cz
img