czech english Na webu naleznete 107 408 fotek a 607 videí.
kalendář
září 18
po
út
st
čt
so
ne
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
krátké zprávy

Úhrada oddílových příspěvků
Stávající členové platí příspěvky no nový školní rok do 30. září. Je možno hradit pololetně = 1700 Kč a nebo na celý školní rok 3200 Kč. Platby je možné vyřídit na oddílový bankovní účet 189640131/2010 (do textu příjemce uveďte jméno a příjmení za koho platba je) nebo hotově na trénincích.

Nabídka oddílových souprav
Opětovně nabízíme objednávku oddílových souprav Addidas. Nabídku najdete ZDE (původní nabídka z loňského roku). Velikost souprav řešte vyzkoušením od ostatních majitelů! Objednávka nejpozději do neděle 14. října s platbou v hotovosti!

Závodní tréninky
Od pátku 14. září jsou obnoveny tréninky závodního týmu na Černém Mostě. Pravidelně každý pátek od 17 do 19 hodin (s výjimkou závodních víkendů či soustředění). Vylepši svoje techniky, dovednosti a kondici!

Nábor nových členů
Na začátku školního roku pořádáme nábor nových členů ve všech skupinách. Více informací se můžete dozvědět ZDE. Od 10. září otevíráme novou dětskou skupinu na Černém Mostě (tréninky 16:00 až 17:00) každé pondělí. Určeno pro děti ve věku 4-6 let!

Příprava na Mistrovství ČR
Zveme vás na podzimní oddílové soustředění. To je letos výhradně pro držitele zelených a vyšších pásků z důvodu zaměření obsahu na přípravu pro listopadové Mistrovství ČR v Brně. Informace najdete ZDE a novou online přihlášku ZDE.

2. STM
Závodníci od zeleného pásku výše mají možnost se přihlašovat na 2. setkání STM v Nymburce. Přihláška v oddílové sekci.

Sobotní tréninky
Přehled sobotních tréninků v září:
- 22.9. - ANO
- 29.9. - ANO

GDPR směrnice
Závazná směrnice pro všechny členy o ochraně osobních údajů a nakládání s nimi v Sonkalu.

Přihláška do Sonkalu
Pro nové členy máme on-line přihlášku.

Buďte informováni!
Chcete vědet hned o aktualizacích na tomto webu? Zadejte svůj mail a budete mít informaci okamžite!

subscribeunsubscribe
Sledujte nás
Sledujte Sonkal prostřednictvím RSS čtečky Sledujte Sonkal na FaceBooku Sledujte Sonkal na Instagraumu Sledujte náš kanál na Youtube

Jirkův pohled na juniorský šampionát

TTT
  781
10. juniorské a 5. veteránské mistrovství světa
Jiří Huml, 30.8.2012 – Tak mám za sebou svoje první juniorské Mistrovství světa 2012 v Talinu. V Talinu je spousty památek a je to krásné, civilizací nezkažené pobřežní město. Moc se mi tam líbilo. I závody byly velice atraktivní. Spolu s několika státy jsme bydleli v hotelu Dzingel [džingel] s krásnou zahradou se dvěma altánky a jinými dekoracemi. Do haly, ve které se odehrávaly závody, jsme jezdili několika autobusy. Do autobusů jsme chodili dříve, abychom si zabrali místa k sezení. Jezdili jsme totiž úplně plní a pak jsme si neměli kam sednout. Hala byla pěkná, moderní, ale celkem malá na to, že se tam konalo Mistrovství světa. Výjimečné to tam bylo aspoň vyvýšeným ringem, se kterým jsem měl možnost setkat se poprvé, označený jako ring 1. Bylo celkem pět závodních ringů a jeden na speciální techniky a silové přerážení.

Byl jsem vybrán jako jednotlivec v kategorii “tul”. Moje kategorie byla jako první a to na ringu č. 1, tudíž na vyvýšeném ringu. První zápas jsem šel s Kyrgystáncem. Byl jsem dost nervózní, ale nakonec jsem zacvičil své dva nejlepší tuly v životě (Ge-baek a Hwa-rang). Bohužel jsem prohrál, ale i tak jsem se svým výkonem byl spokojený. Podle mnohých jsem cvičil lépe než soupeř, ale výsledku možná pomohl fakt, že jeho styl byl bližší třem z pěti rozhodčí z Asie. Nad tím nám ale nezbývá než jen pokrčit rameny a snažit se dál.

Byl jsem také vybrán jako jednotlivec v kategorii “Matsogi -75kg”. S hubnutím a udržením si své váhovky jsem problém neměl, protože mám dostatečnou flákačskou rezervu :-). V prvním kole jsem se utkal s Ukrajincem na ringu č. 3. Byl jsem také nervózní, ale byl jsem dosti připravený z našich soustředění. Bohužel jsem nenacvičil jednu a to nejdůležitější věc. Udržet si svůj vlastní styl boje. To je moje slabina, na kterou jsem doplatil jak na Mistrovství Evropy, tak na Mistrovství světa. To je hlavní věc, na kterou se chci v blízkých trénincích zaměřit. Na začátku zápasu jsme se jenom tak oťukávali a zkoušeli, ale naneštěstí jsem začal do soupeře “zajíždět” rukama. A to nebylo dobré. Hned v polovině první poloviny zápasu jsem dostal dělovku do krku, až se mi chtělo zvracet. Říkal jsem si „Né, vydržím to do konce”. Od této části zápasu šlo všechno dolu. Fyzička šla jako první a s ní všechno ostatní. Byl jsem unavený, svaly se mně nedokázaly dostatečně okysličovat a hned mě kleslo i odhodlání do boje. Na konci první poloviny zápasu jsem začal cítit “pálení” stehen. Naštěstí nastal poločas, takže jsem si odpočinul. Bohužel jedna minuta mi nestačila na zregenerování svalů a pokračovat v plné síle. Vstoupil jsem do ringu a doufal, že to překonám. Ale taková únava se nedá překonat. Svaly mně jednoduše “odešly”. I přes tu únavu jsem se snažil poslechnout rady mého kouče a dělat kombinace, protože jsem útočil jednoduchýma základníma technikama, které soupeř snadno obešel. Udělal jsem pár kombinací a hned jsem soupeřův náskok začal dohánět. Bohužel už mě nezbyl dostatek energie na obohacení zápasu a dohnání soupeřova náskoku. Opět se mi nepodařilo uspět. Ale pochopil jsem, že se musím více šetřit a soustředit se na kombinace a různé fígle.

V týmovém matsogi jsme šli první zápas s Bělorusy. První dva zápasy jsme prohráli. Stav byl 4:0 na body. Pak jsem nastoupil já. Už před zápasem jsem si říkal, ať si držím svůj styl a jedu takticky. To se mi, ale naprosto vypařilo z hlavy ve chvíli, kdy jsem byl připraven v chráničích na ringu. Naštěstí mi jeden člen našeho týmu, Honza Radina, upozornil a poradil, ať si jedu svůj styl. A tehdy se mě to všechno vybavilo. Díky jeho radě a tomu, že jsem to měl v hlavě, jsem byl mnohem soustředěnější a klidnější. Nastoupil jsem proti o něco menšímu klukovi, který byl ale velice rychlý. Během zápasu už jsem opět chtěl udělat netaktické věci, kterými bych pravděpodobně ztratil body. Ale ve chvíli, kdy jsem chtěl útočit, i když jsem měl bodový náskok, mně kouč poradil, co mám dělat. Říkal: „Nic nedělej! Počkej si na jeho útok!”. Já ho poslechl a od té doby jsem si se soupeřem hrál, jako na tréninku s nízkými pásky. Rozebíhal se do mě a jediné, co jsem dělal, bylo, že jsem dával hák z přední ruky a s úhybem do strany. Zápas byl perfektní. Začal jsem obracet skóre týmů. I další náš člen svůj zápas vyhrál a tím jsme dorovnali na 4:4. Nakonec jsme, ale v posledním zápase neuspěli.

Týmové sestavy se nám nevydařili tolik jako na Mistrovství Evropy a ve druhém kole s Korejci jsme prohráli.

Týmové speciály jsme dali velice úspěšně. Bohužel já jsem svoji techniku nedokázal zdolat, i když jsem na to po soustředění měl. Měli jsme hodně bodů, ale naneštěstí tým Tajikistánů měl stejný počet součtu centimetrů z technik a rozeskakovací technika o zlato bylo „nopi-chagi“. Tu ovšem náš člen přes své zranění nedokázal zdolat a nakonec jsme skončili na druhém místě.

Když jsem viděl zahájení Mistrovství světa, byl jsem mile překvapen. Závěr byl velice povedený několika finálními zápasy, scénkami a různými představeními. Byla tam taková „Fireshow“, která spustila požární poplach, a byli jsme donuceni odejít. Předávání pohárů a medailí se nakonec odehrávalo venku před halou na parkovišti, čemuž jsme se dosti smáli. Jsem, ale ze závodů velice nadšený, protože jsem opět poznal novou zemi a pěkně si zacestoval. Po příletu do naší rodné země už mě čekala má opatrovnice :-).


Prohlédněte si kompletní foto sadu z Mistrovství světa juniorů a veteránů v Talinu. Brzy připravíme i nějaké zajímavé video.

Za pořízení fotografií děkujeme Petru Poklopovi a dále členům reprezentace.
Mohlo by Vás také zajímat:
Pánská jízda na světový šampionát
Komentáře návštěvníků webu
Pro přidání komentáře se musíte nejprve přihlásit.
kouzelnik (7.9.2012 – 20:43)
Pěknej článek ;).
Pěknej článek .
chrobi (6.9.2012 – 16:19)
Hezkej článek na ufona *OK* ;)
Hezkej článek na ufona
Všechny komentáře jsou již zobrazeny.
Nábor nových členů
Za finanční podpory Hlavního města Prahy

Magistrát

Za finanční podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy

Ministerstvo

Za finanční podpory Městské části Praha 14

Městská

přihlášení
Jméno
Heslo

Trvale přihlásit
Registrace   Zapomenuté heslo
minidiskuze

přidat příspěvek:

anketa
Chcete mít vánoční exhibici v
Divadle Horní Počernice?(31)
Telocvičně ZŠ Vybíralova?(22)
Taekwon-Do , bojové umění , trénink dětí a mládeže , sebeobrana , Černý Most, Petřiny , Horní Počernice , Hloubětín a Velké Přílepy
Taekwon-Do , martial art , training kids & youth , self-defense , Černý Most, Petřiny , Horní Počernice , Hloubětín & Velké Přílepy
Copyright © 2003 – 2018, Taekwon-Do ITF Sonkal
sonkal@taekwondo.cz
img