czech english Na webu naleznete 106 976 fotek a 607 videí.
kalendář
srpen 18
po
út
st
čt
so
ne
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
krátké zprávy

Letní soustředění!
Na konci letních prázdnin jako každý rok vyrážime na letní soustředění do Malých Svatoňovice. Aktuálně jsou všechna volnu místa vyčerpána. Pokud se místa uvolní budeme informovat. Informace jsou ZDE. Konečný seznam účastníků.

Přihláška do Sonkalu
Pro nové členy máme on-line přihlášku.

Buďte informováni!
Chcete vědet hned o aktualizacích na tomto webu? Zadejte svůj mail a budete mít informaci okamžite!

subscribeunsubscribe
Sledujte nás
Sledujte Sonkal prostřednictvím RSS čtečky Sledujte Sonkal na FaceBooku Sledujte Sonkal na Instagraumu Sledujte náš kanál na Youtube

Jak jsme neulovili kapra

TTT
  156
Třeboň Open - žáci, junioři a senioři (tul, matsogi, t-ki a wirok) propozice a přihláška
Ondřej Vrábel, 2.12.2013 – Poslední listopadový pátek jsme se vydali již pátý rok za sebou do Třeboně na zakončení soutěžní sezóny. Cesta z Prahy uběhla velmi svižně i díky nově otevřenému úseku dálnice mezi Táborem a Veselím nad Lužnicí. Většina taekwondistů mířících na jih Čech zná velmi dobře obvyklé kolony poskakujících automobilů v Plané a Soběslavi. Odbočujeme z E55 směrem na Třeboň a už si brousíme pruty, ale míjíme jeden vypuštěný a řádně vylovený rybník za druhým, až je před námi Třeboň a její sportovní hala. Vzdáváme naděje na rybolov a místo toho se zaměřujeme na lov medailí při sobotním Třeboň Openu, který již pátým rokem rokem pořádají školy Won-Hyo, Sonkal a Tong-Il pro žáky, juniory a seniory.

Páteční dvouhodinová registrace spojená s vážením plyne velmi svižně a do soutěže je zaregistrováno více než 150 soutěžích z 15 oddílů České republiky, Slovenska a Slovinska. Po večeři následuje nezbytná porada koučů a příprava haly na soutěžní maratón.

Úderem osmé hodiny ranní se do haly začínají trousit první soutěžící – nastává den „rybolovu“. Krátce po půl deváté se rychle šikují jednotlivé oddíly za soutěžní ploše a následuje přivítání účastníků pátého ročníku Třeboň Open. Na čtyřech tatami se na plné obrátky rozbíhají klání v sestavách. Letošní novinkou byla kategorie mladších žáků ve věku do 9 let, které organizátoři rozdělili do skupin nejen podle pásku, ale ještě podrobněji dle věku. Všichni „piko“ taekwondisté předvádějí rozhodčím a ostatním taekwondistům co vše se již stihli naučit a odměnou jsou pro ně cenné kovy.

Po sestavách následuje sportovní boj a speciální techniky, stejně tak i silové přerážení. Přes velkou porci zápasů v sestavách soutěž běží tryskovým tempem a průběžně jsou předávány medaile těm nejlepším v každé kategorii. Především sportovní boj je okořeněn setkáním různorodých stylů z Čech, Slovenska a Slovinska. Po patnácté hodině končí i poslední kategorie matsogi a dobíhají již jen speciální techniky a silové přerážení.
Ředitel soutěže Zbyněk Mácha a generální sekretář Třeboň Openu Zdeněk Chaloupka předali poslední medaile před šestnáctou hodinou a z rukou hlavního rozhodčího Rostislava Kaňky putovali poháry nejúspěšnějším jednotlivcům, kterými se stali:
• Žák - Herbert Kindl, Sonkal (1-1-0)
• Žákyně – Michaela Bártů, Sonkal (2-1-0)
• Junior - Filip Muller, GBHS (2-0-1)
• Juniorka – Ivana Schacherlová, Tong-Il (2-0-0)
• Senior – Jiří Huml, Sonkal (2-0-0)
• Seniorka - Hana Šiveňová, Tong-Il (2-0-1)

Poháry pro tři nejúspěšnější školy tohoto ročníku putovali do rukou pořádajících škol:
1. Sonkal (17-14-14)
2. Tong-Il (10-4-18)
3. Won-Hyo (6-13-6)

Všem soutěžícím, koučům a rozhodčím děkujeme za účast a budeme se těšit na viděnou na konci příštího roku v Třeboni.
Komentáře návštěvníků webu
Pro přidání komentáře se musíte nejprve přihlásit.
Všechny komentáře jsou již zobrazeny.
Cvičte Taekwon-Do jako Pavel Zavadil
Za finanční podpory Hlavního města Prahy a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy


přihlášení
Jméno
Heslo

Trvale přihlásit
Registrace   Zapomenuté heslo
minidiskuze

přidat příspěvek:

anketa
Chcete mít vánoční exhibici v
Divadle Horní Počernice?(18)
Telocvičně ZŠ Vybíralova?(12)
Taekwon-Do , bojové umění , trénink dětí a mládeže , sebeobrana , Černý Most, Petřiny , Horní Počernice , Hloubětín a Velké Přílepy
Taekwon-Do , martial art , training kids & youth , self-defense , Černý Most, Petřiny , Horní Počernice , Hlouběžín & Velké Přílepy
Copyright © 2003 – 2018, Taekwon-Do ITF Sonkal
sonkal@taekwondo.cz
img