czech english Na webu naleznete 103 991 fotek a 601 videí.
kalendář
leden 18
po
út
st
čt
so
ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
krátké zprávy

Info ke zkouškám
Všichni vybraní účastníci zkoušek mají sraz v tělocvičně ZŠ Vybíralova ve čtvrtek 25. ledna v 18:00. S sebou potřeba dobok a pásek + peníze na zkoušky (na 9.-7. kup = 300 Kč, 6.-5. kup = 350 Kč, 4.-3. kup = 400 Kč a 2.-1. kup = 450 Kč). Zkoušky začínají v 19:00 a budou do cca 20:30.

Velikonoční soustředění
Přidejte se k nám na Velikonočním soustředění v Zákupech nedaleko od České Lípy a zažijte spoustu nevšedních zážitků včetně pondělní pomlázky. Informace ZDE. Postupně budeme zveřejňovat seznam účastníků.

Domácí příprava na zkoušky?
Zoušky se blíží a vy můžete trénovat doma. Například začátečníci trénink základních technik. Vyšší stupně podle svého pásku

Zkoušky na vyšší stupně
Ve čtvrtek 25. ledna proběhnout v ZŠ Vybíralova letošní první zkoušky na vyšší technické stupně. Ve všech našich tělocvičnách před tím budou přezkoušení. Termíny najdete v plánu akcí.

Sobotní tréninky
budou pořádány takto:
20.1. - ANO
27.1. - ANO

Přihláška do Sonkalu
Pro nové členy máme on-line přihlášku.

Buďte informováni!
Chcete vědet hned o aktualizacích na tomto webu? Zadejte svůj mail a budete mít informaci okamžite!

subscribeunsubscribe
Sledujte nás
Sledujte Sonkal prostřednictvím RSS čtečky Sledujte Sonkal na FaceBooku Sledujte Sonkal na Instagraumu Sledujte náš kanál na Youtube

Jak jsem vyměňoval foťák

TTT
  97
Technický seminář s Jerzy Jedutem (VII. dan)
Ondřej Vrábel, 31.12.2014 – Prosincový program byl pro mne velmi náročný - závody, regionální seminář, republikový seminář, zkoušky, vánoční exhibice, další oddílový seminář.... Přes to všechno jsem ani chvíli neváhal, když mi v mailu přistála pozvánka od České národní unie na jejich seminář s mistrem Jerzy Jedutem. Před lety jsme absolvovali dvoudenní seminář s mistrem Jedutem a Jaroslawem Suskou ve Znojmě a bylo to velmi inspirující.

Přestože program sestával pouze ze dvou tréninkových jednotek a jejich program byl zaměřen na základní techniky a sestavy do Ge-Baek, tak jsem se těšil jak malej kluk. Tréninky s mistrem Jedutem jsou vždy velmi zpestřeny velkým množstvím různých her a cvičení, které rozvíjejí fyzickou zdatnost a pohybové dovednosti. Nejinak tomu bylo i při semináři ve Stránčicích. Protože tréninkové jednotky byly cca 2 hodiiny dlouhé, tak se pan Jedut snažil do nich vměstnat maximum i za cenu malého počtu opakování.Velice příjemná byla i diskuse o odlišnostech v provádění některých technik či částí sestav v rámci "našich" mezinárodních federací.

I když obsah tréninků směroval hlavně ke zkouškovému programu, tedy technikám sestav a krokového boje, tak byl prostor i pro různé formy základního steppingu a nacviků sportovního boje.

Na konec semináře zbylo ještě pořízení společných fotografií. Zde vznikl i důvod napdpisu tohoto článku. Stala se totiž nevídaná věc - mistr Jedut má zcela stejný foťak a na něm i stejný objektiv. A tak se v rámci pokládání foťáků na přilehlý stolek stalo, že jsem čapnul fotoaparát mistra Jeduta. A jako zákon schválnosti jsem na to přišel až doma a to ještě díky iniciativě, že stáhnu fotografie do počítače. Nejprve mi bylo divné proč je uvnitř aparátu pouze jedna paměťová karta, když mají být dvě. Pak jsem si říkal "sakra proč tam je jen 7 fotek ze společného focení???" A jak se říká Cééé je správně - proč je menu v polštině. Pak mi to docvaklo a následovalo žhavení telefonu na Viktora Steina a velké oddechnutí, že mistr zůstává v ČR do dalšího dne. Dal jsem si večer ještě jeden výlet do Stránčic, resp. nedalekého zámku Berchtold, kde byl ubytován. Mistr foťák ještě nekontroloval, tak byl udiven. Naše "Marky 3" jsme si vyměnili a zjistili, že jsou si hodně podobné včetně menšího nakřápnutí displejů :-D Jako omluvu jsem předal malý dárek a na oplátku jsem obdržel pamětní knihu připomínající 30 let oddílu mistra Jeduta v Lubartowě.

Členy Unie ještě po semináři čekaly zkoušky na černé pásky. Čerstvým držitelům vyšších stupňů touto cestou gratulujeme.

Děkuji za vynikající seminář s mnoha zajímavými myšlenkami a nápady, které mne inspirovaly do dalšího tréninku a těším se na další shledání, doufám, že výrazně dříve než uplynulo od Znojma.
Komentáře návštěvníků webu
Pro přidání komentáře se musíte nejprve přihlásit.
Všechny komentáře jsou již zobrazeny.
Za finanční podpory Hlavního města Prahy a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy


přihlášení
Jméno
Heslo

Trvale přihlásit
Registrace   Zapomenuté heslo
minidiskuze

přidat příspěvek:

anketa
Co očekáváte od Čertovského poháru?
Zlobil(a) jsem tak mě odnesou čerti(48)
Chci medaili, ale ne z uhlí!(17)
Zasloužím si medaili, protože celý rok nezlobím!(24)
Doufám, že v ringu nepotkám čerty(19)
Snad nepotkám čerty po závodech!(12)
Taekwon-Do , bojové umění , trénink dětí a mládeže , sebeobrana , Černý Most, Petřiny , Horní Počernice , Hloubětín a Velké Přílepy
Taekwon-Do , martial art , training kids & youth , self-defense , Černý Most, Petřiny , Horní Počernice , Hlouběžín & Velké Přílepy
Copyright © 2003 – 2018, Taekwon-Do ITF Sonkal
sonkal@taekwondo.cz
img