czech english Na webu naleznete 104 643 fotek a 603 videí.
kalendář
duben 18
po
út
st
čt
so
ne
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
krátké zprávy

Květnové státní svátky
Pravidelné tréninky nebudou v pondělí 30.4. a 7.5 a úterý 1. a 8. 5. v našich tělocvičnách Petřiny, Horní Počernice, Hloubětín a Černý Most. Na úterky 1. a 8. května jsou naplánovány speciální tréninky pro všechny skupiny (pásky) v ZŠ Vybíralova na Černém Mostě. Tréninky budou od 17 do 19 hodin.

Sonkaláci a sonkalačky
přihlašte se na květnové soutěže. Informace a odkaz na přihlášky najdete v pravém sloupci po přihlášení vašim účtem.

Nabídka oddílových souprav
Opětovně nabízíme objednávku oddílových souprav Addidas. Nabídku najdete ZDE (původní nabídka z loňského roku). Objednávka nejpozději do neděle 6. května s platbou v hotovosti!

Jeď na letní soustředění!
Na konci letních prázdnin jako každý rok vyrážime na letní soustředění do Malých Svatoňovice. Přidáš se i ty? Informace jsou ZDE. Seznam účastníků budeme průběžně doplňovat ZDE. Každopádně neváhej, celkem máme k dispozici necelých 90 míst!

Sobotní tréninky
budou pořádány takto:
21.4. - ANO
28.4. - NE
5.5. - NE
12.5. - NE
19.5. - ?
26.5. - NE

Přihláška do Sonkalu
Pro nové členy máme on-line přihlášku.

Buďte informováni!
Chcete vědet hned o aktualizacích na tomto webu? Zadejte svůj mail a budete mít informaci okamžite!

subscribeunsubscribe
Sledujte nás
Sledujte Sonkal prostřednictvím RSS čtečky Sledujte Sonkal na FaceBooku Sledujte Sonkal na Instagraumu Sledujte náš kanál na Youtube

Další mezinárodní trénování

TTT
  194
Mezinárodní technický seminář s velmistrem Hwang Ho-yongem, IX. dan (propozice)
Ondřej Vrábel, 14.4.2013 – 12 tréninkových hodin ve čtyřech tréninkových jednotkách čekalo na účastníky letošního Mezinárodního technického semináře s Velmistrem Hwang Ho-yongem. Každoročního semináře a zároveň setkání taekwondistů v České republice se zúčastnilo přes 30 osob. Do sobotního tréninku zasáhli i členové české reprezentace a tělocvična v Třeboni díky tomu praskala ve švech.

Seminář začal pátečním úvodním tréninkem během, kterého velmistr Hwang shrnul základní principy taekwondo. Důraz kladl především na kompozici našeho krásného bojového umění a během celého semináře mnohokrát zopakoval jak správně vytvořit sílu v jednotlivých technikách. Teorie se ihned přetvářela do praktických cvičení technik a výsledkem byly opravy i nejjednodušších pohybů. Notnou dávku korekcí u mnoha účastníků doznal především pohyb do jednotlivých postojů a Velmistrova snaha přeměnit všechny z dupajících slonů v ladně se pohybující kočky :-)

Po procvičení základních technik následovalo procvičování jednotlivých sestav od žákovských až po mistrovské, které byly proloženy rekapitulací celého systému boje. Kdo považoval za úlevu, že sobotní trénink byl zakončen těsně před sestavou Juche, se následujícího rána šeredně spletl, protože velmi rychle doznal, co znamenala velmistrova slova „zítra rozcvička Juche, zítra hodinu Juche, určitě“.

Ale před hodinovým maratónem se všichni účastníci semináře sešli na večerním banquetu, kde byl dostatek času prodiskutovat novinky ze samotného semináře a v klidu diskutovat s ikonou nejen českého taekwonda, tedy Velmistrem Hwangem. Několika z nás se poštěstilo sedět s velmistrem u jednoho stolu a poslouchat velmi zajímavé vyprávění a o jeho počátcích v České republice. Z dnešního pohledu se nám to může zdát až úsměvné, ale přeci jen konec 90. let byl bez internetu, mobilních telefonů a dalších vymožeností současnosti.

Jak jsem nastínil, tak nedělní dopoledne bylo vskutku výživné, protože dát si Juche na „rozcvičení“ vyžaduje dlouhé rozcvičení jako takové. Během velmi vydatné hodinky jsme zvládli několik průpravných cvičení za, která by se nemuseli stydět ani cirkusoví akrobaté. Zdánlivý odpočinek pak byl v podobě sestav na IV. Dan, abychom celý seminář zakončili tuly na V. dan, včetně závěrečné třešničky na dortu Moon-Moo.
Na závěr bych rád poděkoval Velmistrovi Hwangovi za vynikající seminář a všem účastníkům za vynikající atmosféru. Oceňuji účastníky z Polska a Holandska, že vážili dalekou cestu za taekwondo znalostmi a dovednostmi až na jih České republiky.
Těším se nejpozději za rok opět na viděnou při dalším mezinárodním semináři :-)
Komentáře návštěvníků webu
Pro přidání komentáře se musíte nejprve přihlásit.
Všechny komentáře jsou již zobrazeny.
20 let Sonkalu 1998-2018

Za finanční podpory Hlavního města Prahy a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy


přihlášení
Jméno
Heslo

Trvale přihlásit
Registrace   Zapomenuté heslo
minidiskuze

přidat příspěvek:

anketa
Co očekáváte od Čertovského poháru?
Zlobil(a) jsem tak mě odnesou čerti(86)
Chci medaili, ale ne z uhlí!(42)
Zasloužím si medaili, protože celý rok nezlobím!(47)
Doufám, že v ringu nepotkám čerty(41)
Snad nepotkám čerty po závodech!(32)
Taekwon-Do , bojové umění , trénink dětí a mládeže , sebeobrana , Černý Most, Petřiny , Horní Počernice , Hloubětín a Velké Přílepy
Taekwon-Do , martial art , training kids & youth , self-defense , Černý Most, Petřiny , Horní Počernice , Hlouběžín & Velké Přílepy
Copyright © 2003 – 2018, Taekwon-Do ITF Sonkal
sonkal@taekwondo.cz
img