1
2
krátké zprávy

Prázdninové tréninky
Během letních prázdnin budou tréninky v ZŠ Vybíralova každé úterý a čtvrtek od 18 do 20h.

Letní soustředění!
Na konci letních prázdnin jako každý rok vyrážime na letní soustředění do Malých Svatoňovice. Aktuálně jsou všechna volnu místa vyčerpána. Pokud se místa uvolní budeme informovat. Informace jsou ZDE. Konečný seznam účastníků.

Přihláška do Sonkalu
Pro nové členy máme on-line přihlášku.

Buďte informováni!
Chcete vědet hned o aktualizacích na tomto webu? Zadejte svůj mail a budete mít informaci okamžite!

subscribeunsubscribe
Sledujte nás
Sledujte Sonkal prostřednictvím RSS čtečky Sledujte Sonkal na FaceBooku Sledujte Sonkal na Instagraumu Sledujte náš kanál na Youtube

7 medailí se 3 závodniky

TTT
  57
Republiková soutěž juniorů a seniorů A
Ondřej Vrábel, 21.1.2001
První letošní soutěž pořádaná Českým svazem Taekwon-do byla pro juniorskou a seniorskou věkovou kategorii skupiny A, tzn. pro pro 2. kupy a vyšší (červené a černé pásky). Klání proběhlo tak, jak je zvykem ve všech čtyřech disciplínách (tul, matsogi, t-ki a wirok). V Třeboni se opětovně sešla vynikající konkurence a k vidění byly mnohé špičkové souboje. Lednová soutěž je vždy také spojena s výběrem adaptů do českého reprezentačního týmu, který v letošním roce čeká juniorské a seniorské Mistrovství Evropy a seniorské Mistrovství světa, což u mnoha závodníků znamenalo zvýšené úsilí.

Přestože se Sonkal prezentoval pouze 3 závodníky, vedli si nadmíru dobře - 7 medailí je vynikající výsledek. Ale teď již popořádku jak probíhala naše medailová sklizeň - nejprve v tulech (technických sestavách), získal Pepa (Huy) stříbrnou medaili v kategorii I. dan a vyšší a v zápětí Tomáš získal také stříbro po vyrovnaném finalovém boji kategorie 2.-1. kup. Po krátké přestávce začali na všech třech zápasištích souboje v matsogi, kde postupně Tran Vu Huy ukořistil svoji první medaili ze seniorské kategorie, Tomáš zlato v nejvyšší hmotnostní kategorii a Pepa rovněž zlato v kategorii do 52 kg. Finalový boj (2 x 2 minuty) Pepy a budějovického Dušana Cáby byl jedním z nejlepších během celých závodů (video zde). Odpolední program byl pak ve znamení disciplín t-ki a wirok. T-ki jsou naše parádní disciplína a nejinak tomu bylo i tentokrát, Pepa bezchybně a s jistotou přeskočil šerpy ve vzdálenosti 270 cm a ziskem 3 bodů obsadil 3. místo. Ještě lépe jej napodobil Tomáš, který postupně získal 2 body za techniku Twimyo nopi apchagi (255 cm), 3 body za Twimyo dollyo chagi (250 cm) a rovněž 3 body za Nomo chagi. Ve speciálních přerážecích technikách se závodí celkem v 5ti technikách, ale protože Tomáš byl jako poslední v rozpisu, zjistil, že již má vítězství v kapse a zbylé 2 techniky vynechal. Již před závěrečným slavnostním předáváním bylo zřejmé, že nikdo nemá více zlatých medailí než Tomáš a tak si již podruhé v řadě odnesl pohár pro Nejúspěšnějšího juniorského závodníka.