czech english Na webu naleznete 107 408 fotek a 607 videí.
kalendář
září 18
po
út
st
čt
so
ne
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
krátké zprávy

Úhrada oddílových příspěvků
Stávající členové platí příspěvky no nový školní rok do 30. září. Je možno hradit pololetně = 1700 Kč a nebo na celý školní rok 3200 Kč. Platby je možné vyřídit na oddílový bankovní účet 189640131/2010 (do textu příjemce uveďte jméno a příjmení za koho platba je) nebo hotově na trénincích.

Nabídka oddílových souprav
Opětovně nabízíme objednávku oddílových souprav Addidas. Nabídku najdete ZDE (původní nabídka z loňského roku). Velikost souprav řešte vyzkoušením od ostatních majitelů! Objednávka nejpozději do neděle 14. října s platbou v hotovosti!

Závodní tréninky
Od pátku 14. září jsou obnoveny tréninky závodního týmu na Černém Mostě. Pravidelně každý pátek od 17 do 19 hodin (s výjimkou závodních víkendů či soustředění). Vylepši svoje techniky, dovednosti a kondici!

Nábor nových členů
Na začátku školního roku pořádáme nábor nových členů ve všech skupinách. Více informací se můžete dozvědět ZDE. Od 10. září otevíráme novou dětskou skupinu na Černém Mostě (tréninky 16:00 až 17:00) každé pondělí. Určeno pro děti ve věku 4-6 let!

Příprava na Mistrovství ČR
Zveme vás na podzimní oddílové soustředění. To je letos výhradně pro držitele zelených a vyšších pásků z důvodu zaměření obsahu na přípravu pro listopadové Mistrovství ČR v Brně. Informace najdete ZDE a novou online přihlášku ZDE.

2. STM
Závodníci od zeleného pásku výše mají možnost se přihlašovat na 2. setkání STM v Nymburce. Přihláška v oddílové sekci.

Sobotní tréninky
Přehled sobotních tréninků v září:
- 22.9. - ANO
- 29.9. - ANO

GDPR směrnice
Závazná směrnice pro všechny členy o ochraně osobních údajů a nakládání s nimi v Sonkalu.

Přihláška do Sonkalu
Pro nové členy máme on-line přihlášku.

Buďte informováni!
Chcete vědet hned o aktualizacích na tomto webu? Zadejte svůj mail a budete mít informaci okamžite!

subscribeunsubscribe
Sledujte nás
Sledujte Sonkal prostřednictvím RSS čtečky Sledujte Sonkal na FaceBooku Sledujte Sonkal na Instagraumu Sledujte náš kanál na Youtube

300% úspěšnost

TTT
  454
13. juniorské a 22. seniorské Mistrovství Evropy


Ondřej Vrábel, 18.10.2007 – Před samotným šampionátem starého kontinentu jsme se vydali na menší průzkum hlavního estonského města Talin. Architektura velmi připomíná střední Evropu a některé uličky působí stejnou atmosférou jako historická zakoutí českých měst.V pátek ráno se rozběhla naplno soutěž na 6 zápasištích - 5 z nich bylo určeno sestavám a poté sportovnímu boji a sebeobraně. Šesté zápasiště bylo po celé tři dny vyčleněno speciálním technikám.První soutěžní den pro Sonkal, Českou republiku a Lindu Deutschovou znamenal hned dvojnásobnou zlatou radost. Kategorie juniorek I. dan byla oproti loňskému roku hned o několik závodnic početnější a také úroveň konkurence se mírně zvýšila. Linda v semifinále narazila na velmi solidní závodnici z Ruska a zcela nepochybně to byl těžší zápas než finalový proti skotské reprezentantce. S oběma si však zkušeně poradila a získala tak druhou zlatou medaili v sestavách v řadě.
Ve speciálních technikách na závodníky nejprve čekalo absolvování nominační techniky, postupně se zde představili seniorky, senioři, juniorky a junioři. Linda se do finále nominovala společně s ruskou a ukrajinskou závodnicí. Loňská soupeřka z Řecka nezvládla svoji nominační techniku a o silnou konkurenci tak bylo rázem méně. Finále speciálních technik probíhala hned po skončení polední přestávky. Los určil startovní pořadí závodnic takto - Ukrajina, Rusko, Česko. Jak se později ukázalo, byl tento los přijemnou výhodou. Ukrajinská závodnice žádnou ze čtyř zbývajících technik nezvládla a skončila na 3 místě. Závodnice z Ruska si vedla jen nepatrně lépe a na technice twimyo nopi ap chagi získala pouhý jeden bod a v konečném zúčtování jí patřilo 2. místo. Před Lindou tak ležel zdánlivě lehký úkol - přidat více než 1 bod k dřívěji získaným třem z nominační techniky twimyo nopi ap chagi. Výšky všech technik byly nastaveny nebývale vysoko, ale hned na druhé technice twimyo dollyo chagi Linda zabodovala na plno (3 body) a zlato bylo doma. Díky rozlosování tak již nebylo nutné pokračovat v dalších technikách.

Lindě se podařilo získat nevídaný dvojitý double - 2 zlaté v loni a 2 zlaté letos, a to ve stejných disciplínách a kategoriích !V sobotu se poprvé na evropské scéně prezentovala i druhá reprezentantka ze Sonkalu - Aneta Hemerová. Aneta si ve svém prvním utkání ve sportovním boji juniorek nevedla špatně, ale hlavně ve druhém kole se u ní projevila nervozita. Ukrajinské soupeřce nakonec podlehla (tato závodnice nakonec kategorii vyhrála) a obsadila tak 3. příčku.Přestože druhý den soutěže trval jen 4 hodiny, byly dokončeny prakticky všechny individuální kategorie sportovního boje. Jedinou vyjímkou byla kategorie ve, které startovala Linda - juniorky do 64kg. Naši závodnici v sobotu tak čekal jen jeden zápas a to s chorvatskou závodnicí - Atina Pančelat. Chorvatští závodníci se na tomto mistrovství prezentovali výborně právě ve sportovním boji a proto byl výkon Lindy soupeřky velkou neznámou. Průběh zápasu však ukázal, že postup mezi nejlepší čtyři nebude až tak velkým oříškem.Estonská metropole se v neděli ráno zahalila do mrazivého počasí, přesto však prostorná hala Saku skýtala přijemné podmínky pro závěrečný den Mistrovství Evropy. Na většině zápasišť se hned rozjeli kláni v týmových sestavách a rovněž týmovém sportovním boji. Na své vyvrcholení však čekala poslední individuální kategorie ve sportovním boji - juniorky do 64kg. Na Lindu v semifinále čekala Stacey Cummings ze Skotska. Stecy během celého zápasu hýřila pohybem po celém zápašišti a svoji kůži nechtěla dát zadarmo. Bohužel ji to nebylo nic platné a do finále prošla Linda.

Z druhé poloviny pavouku se do finále probojovala řekyně Papadopoulou, jejíž vyšší postava zajišťovala mírnou výškovou převahu. Naši závodnici to však činilo problém pouze na samém začátku zápasu na 3 x 2 minuty, kdy řecká závodnice několik desítek vteřin vedla. Linda po té přepla na vyšší rychlostní stupeň a rychle obrátila vývoj zápasu a až do jeho konce na LCD televizi červená barva signalizovala Lindy vedení. Zlatá medaile ze sportovního boje byla již třetí z tohoto šampionátu. 3 disciplíny, 3 starty, 3 zlaté medaile, úspěšnost 3x 100% :)

Linda byla rovněž členém týmu našich juniorek a děvčata společnými silami přidala ještě dvě medaile. Nejprve stříbro v technických sestavách a bronz ve sportovním boji.Na závěr šampionátu byla Linda vyhlášena nejúspěšnější juniorskou závodnicí. Český tým na tomto šampionátu opět potvrdil pozici evropské dvojky se ziskem 12 zlatých, 15 stříbrných a 17 bronzových medailí. Oproti minulým šampionátům došlo u naší prezentace k mírnému propadu v počtu zlatých medailí.K dispozici je nyní 454 fotografií z celého Mistrovství Evropy a rovněž sobotního slavnostního zahájení šampionátu včetně exhibic bojových umění..Ve videogalerii najdete video se záznamem korejské exhibice!

Nábor nových členů
Za finanční podpory Hlavního města Prahy

Magistrát

Za finanční podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy

Ministerstvo

Za finanční podpory Městské části Praha 14

Městská

přihlášení
Jméno
Heslo

Trvale přihlásit
Registrace   Zapomenuté heslo
minidiskuze

přidat příspěvek:

anketa
Chcete mít vánoční exhibici v
Divadle Horní Počernice?(31)
Telocvičně ZŠ Vybíralova?(22)
Taekwon-Do , bojové umění , trénink dětí a mládeže , sebeobrana , Černý Most, Petřiny , Horní Počernice , Hloubětín a Velké Přílepy
Taekwon-Do , martial art , training kids & youth , self-defense , Černý Most, Petřiny , Horní Počernice , Hloubětín & Velké Přílepy
Copyright © 2003 – 2018, Taekwon-Do ITF Sonkal
sonkal@taekwondo.cz
img