czech english Na webu naleznete 104 617 fotek a 602 videí.
kalendář
březen 18
po
út
st
čt
so
ne
26
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
krátké zprávy

Velikonoční soustředění
Máme plno! Veškerá volná místa jsou vyčerpána, přijímáme přihlášky na čekací listinu.
Informace k soustředění ZDE a zatím konečný seznam účastníků.

Sobotní tréninky
budou pořádány takto:
17.3. - NE
24.3. - ANO
31.3. - NE

Přihláška do Sonkalu
Pro nové členy máme on-line přihlášku.

Buďte informováni!
Chcete vědet hned o aktualizacích na tomto webu? Zadejte svůj mail a budete mít informaci okamžite!

subscribeunsubscribe
Sledujte nás
Sledujte Sonkal prostřednictvím RSS čtečky Sledujte Sonkal na FaceBooku Sledujte Sonkal na Instagraumu Sledujte náš kanál na Youtube

25%

TTT
  364
Ondřej Vrábel, 1.6.2015 – Taekwondisté a taekwondistky se od časného sobotního rána posledního květnového víkendu začali srocovat před sportovní halou Základní školy Petřiny jih. V jednu chvíli to vypadalo, že si dav spletl vstup haly s blízkou stanicí metra. Nicméně s úderem osmé hodiny se spořádaně všichni přesunuli do útrob haly, kde následovala registrace, vážení a další úkony nezbytné pro zahájení soutěže.

A proč titulek článku zní 25%? Je to číselné vyjádření nárůstu počtu závodníků proti loňskému roku. Na rozdíl od Karla Gotta jsme to opravdu nečekali  Do soutěžních klání nakonec zasáhlo 210 žáků, juniorů a seniorů, samozřejmě jak mužů, tak i žen.
V 10.30 následoval nástup všech 20 účastnících se škol z celé české a slovenské republiky. Po krátkém přivítání se na třech zápasištích rozběhly klání v sestavách žáků a žákyň. Tyto kategorie byly velmi početné a soutěžní systém každý s každým ve skupinách generoval velké množství zápasů. Nejpočetnější kategorií pak byla ta „nováčkovská“ žlutých pásků, kde si svoji závodní premiéru odbylo hned 28 žáků! Na všech dětech byla vidět zarputilost a touha nedat svojí kůži lacino. Sestavy vystřídal sportovní boj nejmladších a přes nízký věk a malé či takřka žádné zkušenosti se bylo na co dívat. Nejúspěšnějšími závodníky v žákovské skupině byli vyhlášeni – Antonín Mládek (GBHS) a Vivien Ballayová (Tým Slovakia).

Po obědě následoval kontrastní přechod, protože žáci byli vystřídáni seniory, tedy dospělými. Diváci a taekwondisté mohli na tatami vidět výrazně vyšší počet červených a hlavně černých pásků. Nejatraktivnější zápas bylo finále seniorů s technickým stupněm I. Dan, kde proti sobě nastoupili dva zástupci pořádající školy Sonkal Pavel Zavadil a Jiří Novák. Předváděné výkony byly natolik vyrovnané, že rozhodčí ohodnotili 4x po sobě utkání jako nerozhodné. Vítězství nakonec putovalo do rukou vícemistra Evropy v této disciplíně Jiřího Nováka. Sportovní boj nabídl zajímavé zápasy současných i bývalých členů české reprezentace, kterým zdatně sekundovali ti ze Slovenska. Příslušnost k reprezentaci prokázal Tomáš Vodička, který zvítězil jak ve své váhového kategorii do 71kg, tak i ve vyšší do 78kg. Poháry určené nejúspěšnějším seniorům převzali Tomáš Vodička a Jana Kovářová (oba Sonkal).

Poslední dějství Sonkal Openu obstarali junioři a juniorky. Díky možnosti startu ve vyšší věkové skupině zde závodili i mnozí žáci a žákyně. Především v sestavách se prosadili i proti vyzávoděnějším soupeřům, například Ondřej Faltin (9 let) porazil v kategorii modrých pásků všechny juniory. Na sklonku dne se výsledkově výrazně prosadili dva členové reprezentace – Dominik Sluka (Velešín) a Jiří Novák (Sonkal), kdy oba zvítězili ve dvou váhových kategoriích. Jiří Novák a Lenka Hrstková (oba Sonkal) byli oceněni poháry pro nejúspěšnější juniorské soutěžící.

Oproti loňskému ročníku byl ten letošní vydatnější stran počtu závodníků a počtu utkání. To se bohužel promítlo i do časové náročnosti celé soutěže. Při závěrečném nástupu byly předány poháry třem nejúspěšnějším školam – 1. Sonkal, 2. Hwa-Rang a 3. Karviná.

Těšíme se v Praze za rok na viděnou.
Závodů se náš oddíl účastní pravidelně a to nejen v České republice. Učíme nejen sport, ale bojové umění v celé jeho šíři. Cílem je zdravý životní styl, zlepšování kondice, techniky a sebeobrana. Nábor pro děti, mládež a dospělé probíhá po celý rok v našich tělocvičnách na Černém Mostě, Petřinách a v Horních Počernicích. Informace k náboru zde
Mohlo by Vás také zajímat:
Rekordní počty
Komentáře návštěvníků webu
Pro přidání komentáře se musíte nejprve přihlásit.
Všechny komentáře jsou již zobrazeny.
Za finanční podpory Hlavního města Prahy a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy


přihlášení
Jméno
Heslo

Trvale přihlásit
Registrace   Zapomenuté heslo
minidiskuze

přidat příspěvek:

anketa
Co očekáváte od Čertovského poháru?
Zlobil(a) jsem tak mě odnesou čerti(76)
Chci medaili, ale ne z uhlí!(36)
Zasloužím si medaili, protože celý rok nezlobím!(40)
Doufám, že v ringu nepotkám čerty(36)
Snad nepotkám čerty po závodech!(28)
Taekwon-Do , bojové umění , trénink dětí a mládeže , sebeobrana , Černý Most, Petřiny , Horní Počernice , Hloubětín a Velké Přílepy
Taekwon-Do , martial art , training kids & youth , self-defense , Černý Most, Petřiny , Horní Počernice , Hlouběžín & Velké Přílepy
Copyright © 2003 – 2018, Taekwon-Do ITF Sonkal
sonkal@taekwondo.cz
img