czech english Na webu naleznete 106 131 fotek a 606 videí.
kalendář
srpen 18
po
út
st
čt
so
ne
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
krátké zprávy

Prázdninové tréninky
Během letních prázdnin budou tréninky v ZŠ Vybíralova každé úterý a čtvrtek od 18 do 20h.

Letní soustředění!
Na konci letních prázdnin jako každý rok vyrážime na letní soustředění do Malých Svatoňovice. Aktuálně jsou všechna volnu místa vyčerpána. Pokud se místa uvolní budeme informovat. Informace jsou ZDE. Konečný seznam účastníků.

Přihláška do Sonkalu
Pro nové členy máme on-line přihlášku.

Buďte informováni!
Chcete vědet hned o aktualizacích na tomto webu? Zadejte svůj mail a budete mít informaci okamžite!

subscribeunsubscribe
Sledujte nás
Sledujte Sonkal prostřednictvím RSS čtečky Sledujte Sonkal na FaceBooku Sledujte Sonkal na Instagraumu Sledujte náš kanál na Youtube

25%

TTT
  364
Ondřej Vrábel, 1.6.2015 – Taekwondisté a taekwondistky se od časného sobotního rána posledního květnového víkendu začali srocovat před sportovní halou Základní školy Petřiny jih. V jednu chvíli to vypadalo, že si dav spletl vstup haly s blízkou stanicí metra. Nicméně s úderem osmé hodiny se spořádaně všichni přesunuli do útrob haly, kde následovala registrace, vážení a další úkony nezbytné pro zahájení soutěže.

A proč titulek článku zní 25%? Je to číselné vyjádření nárůstu počtu závodníků proti loňskému roku. Na rozdíl od Karla Gotta jsme to opravdu nečekali  Do soutěžních klání nakonec zasáhlo 210 žáků, juniorů a seniorů, samozřejmě jak mužů, tak i žen.
V 10.30 následoval nástup všech 20 účastnících se škol z celé české a slovenské republiky. Po krátkém přivítání se na třech zápasištích rozběhly klání v sestavách žáků a žákyň. Tyto kategorie byly velmi početné a soutěžní systém každý s každým ve skupinách generoval velké množství zápasů. Nejpočetnější kategorií pak byla ta „nováčkovská“ žlutých pásků, kde si svoji závodní premiéru odbylo hned 28 žáků! Na všech dětech byla vidět zarputilost a touha nedat svojí kůži lacino. Sestavy vystřídal sportovní boj nejmladších a přes nízký věk a malé či takřka žádné zkušenosti se bylo na co dívat. Nejúspěšnějšími závodníky v žákovské skupině byli vyhlášeni – Antonín Mládek (GBHS) a Vivien Ballayová (Tým Slovakia).

Po obědě následoval kontrastní přechod, protože žáci byli vystřídáni seniory, tedy dospělými. Diváci a taekwondisté mohli na tatami vidět výrazně vyšší počet červených a hlavně černých pásků. Nejatraktivnější zápas bylo finále seniorů s technickým stupněm I. Dan, kde proti sobě nastoupili dva zástupci pořádající školy Sonkal Pavel Zavadil a Jiří Novák. Předváděné výkony byly natolik vyrovnané, že rozhodčí ohodnotili 4x po sobě utkání jako nerozhodné. Vítězství nakonec putovalo do rukou vícemistra Evropy v této disciplíně Jiřího Nováka. Sportovní boj nabídl zajímavé zápasy současných i bývalých členů české reprezentace, kterým zdatně sekundovali ti ze Slovenska. Příslušnost k reprezentaci prokázal Tomáš Vodička, který zvítězil jak ve své váhového kategorii do 71kg, tak i ve vyšší do 78kg. Poháry určené nejúspěšnějším seniorům převzali Tomáš Vodička a Jana Kovářová (oba Sonkal).

Poslední dějství Sonkal Openu obstarali junioři a juniorky. Díky možnosti startu ve vyšší věkové skupině zde závodili i mnozí žáci a žákyně. Především v sestavách se prosadili i proti vyzávoděnějším soupeřům, například Ondřej Faltin (9 let) porazil v kategorii modrých pásků všechny juniory. Na sklonku dne se výsledkově výrazně prosadili dva členové reprezentace – Dominik Sluka (Velešín) a Jiří Novák (Sonkal), kdy oba zvítězili ve dvou váhových kategoriích. Jiří Novák a Lenka Hrstková (oba Sonkal) byli oceněni poháry pro nejúspěšnější juniorské soutěžící.

Oproti loňskému ročníku byl ten letošní vydatnější stran počtu závodníků a počtu utkání. To se bohužel promítlo i do časové náročnosti celé soutěže. Při závěrečném nástupu byly předány poháry třem nejúspěšnějším školam – 1. Sonkal, 2. Hwa-Rang a 3. Karviná.

Těšíme se v Praze za rok na viděnou.
Závodů se náš oddíl účastní pravidelně a to nejen v České republice. Učíme nejen sport, ale bojové umění v celé jeho šíři. Cílem je zdravý životní styl, zlepšování kondice, techniky a sebeobrana. Nábor pro děti, mládež a dospělé probíhá po celý rok v našich tělocvičnách na Černém Mostě, Petřinách a v Horních Počernicích. Informace k náboru zde
Mohlo by Vás také zajímat:
Rekordní počty
Komentáře návštěvníků webu
Pro přidání komentáře se musíte nejprve přihlásit.
Všechny komentáře jsou již zobrazeny.
Cvičte Taekwon-Do jako Pavel Šnábl
Za finanční podpory Hlavního města Prahy a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy


přihlášení
Jméno
Heslo

Trvale přihlásit
Registrace   Zapomenuté heslo
minidiskuze

přidat příspěvek:

anketa
Chcete mít vánoční exhibici v
Divadle Horní Počernice?(18)
Telocvičně ZŠ Vybíralova?(10)
Taekwon-Do , bojové umění , trénink dětí a mládeže , sebeobrana , Černý Most, Petřiny , Horní Počernice , Hloubětín a Velké Přílepy
Taekwon-Do , martial art , training kids & youth , self-defense , Černý Most, Petřiny , Horní Počernice , Hlouběžín & Velké Přílepy
Copyright © 2003 – 2018, Taekwon-Do ITF Sonkal
sonkal@taekwondo.cz
img